Finansbank Sanal Kart Oluşturma

Ülkeler ve kültürler arasında birçok fark olsa da nereye giderseniz gidin değişmeyen şeylerden birisi de alışveriş yapmaktır. Alışveriş yapmanın son on yıldaki yeni adresi ise internet olmuştur. Kredi kartları ve banka kartlarına bir alternatif olarak ortaya çıkan ve bu alışverişlerin daha güvenli bir hale gelmesini sağlayan sanal kartlardan sigortası olan ya da olmayan kişiler, meslek sahibi olan kişiler, öğrenciler ya da şirket sahipleri gibi birçok mertebeden kişi kullanabilir. Bankadan bankaya göre değişiklik göstermekte olan sanal kart oluşturma işlemleri kimi bankalarda tek bir kısa mesaj ile oluşturulabilirken hemen hemen her bankada İnternet Şubesi, Mobil Bankacılık ya da Telefon Bankacılığı gibi yöntemler kullanılarak oluşturulur. İnternet üzerinden yapılacak olan işlemler sanal kart sayesinde daha hızlı, daha kolay ve daha güvenilir bir hale gelmiştir.

Sanal Kart Nedir?

Kredi ya da banka kartı üzerinden ister bir kerelik ister süresiz bir şekilde kullanabileceğiniz işlemler için herhangi bir maddesel forma sahip olan sanal kartlar ile kredi ve banka kartlarına göre çok daha hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Bu kart ile birlikte internet üzerinden yapılacak olan işlemler eskisine nazaran daha güvenli bir şekilde yapılabilir olmuştur. Sanal kartlar aynı zamanda bir kredi kartı yan ürünü olarak kabul edilmiştir.

3D Secure güvenlik sisteminin olmadığı bir dönemde internet üzerinden alışveriş yapmak her ne kadar cazip gelse de pek de güvenli sayılmazdı. Hack gibi sebeplerden dolayı kredi kartı bilgileri çalınan birçok kişi mağdur olmuştu. Bu tür sebeplerden dolayı daha güvenli bir sistem arayışına girilmesi sonucunda ortaya 3D Secure sistemi çıktı. Böylelikle sanal ya da kredi kartı ile yapılacak olan işlemler çok daha güvenli bir hale geldi. Sanal kart ile yapılacak olan işlemler için limiti siz belirler, banka tarafından herhangi bir onay beklemez ve işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik kredi kartı sahibi olan kişiler için sanal kart birkaç dakika .içerisinde oluşturulabilen bir kart türüdür. Kredi kartınız ile ilgili olarak herhangi bir bilgi barındırmayan bu bağımsız kart ile internet üzerinden gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

Sanal Kartın Avantajları

İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerde sanal kartın kredi kartına üstünlük sağlamasının en büyük sebebi kredi kartı ile yapılan işlemlerde ortaya çıkan güvenlik açığıdır. Bununla birlikte sanal kartın fiziksel bir formu olmaması sebebi ile çalınma riskinin de olmaması da bu kartı oldukça cazip kılar. Sanal kartın limiti sizin bu karta yüklediğiniz para miktarı kadardır. Bu sebeple limit aşımı gibi bir derdiniz de olmayacaktır. Sanal kartı ile bir başka kişi sizin adınıza işlem yapamaz. Sanal kart kullanan kişilere yapılan en önemli önerilerden birisi yapılacak olan alışveriş işlemlerinin ardından kartta bırakılacak olan bakiyenin 0 olmasıdır. Yani sanal kartınıza para aktardığınız zaman yapacağınız işlem kadar ücret aktarmanız yeterli olacaktır. Böylelikle çok daha güvenli bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 3D güvenlik sistemi ile birlikte sanal kart kullanmamak için hiçbir sebebiniz kalmamıştır.

QNB Finansbank Sanal Kart Oluşturma Yöntemleri

QNB Finansbank sanal kart oluşturma işlemlerini gerçekleştirmek isteyenlerin bunun için her şeyden önce kredi ya da banka kartına sahip olması gerekir. Bu kartlardan birine sahip olan kişilerin sanal kart oluşturmasına engel olacak hiçbir şey yoktur. Günümüzde sanal kart özelliğine sahip olmayan bir kredi kartı mümkün değildir. QNB Finansbank sanal kart oluşturma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler şu yolları kullanabilirler.

QNB Finansbank Telefon Bankacılığı numarası olan 0 850 222 0 900 numarasını ya da Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler için açılmış olan 0 850 222 1 900 numarasını arayarak sanal kart oluşturma talebinde bulunabilirsiniz. Gerek müşteri temsilcisi gerek ise sesli yanıt sistemi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Sanal kart oluşturmak için en kolay ve hızlı yöntem QNB Finansbank İnternet Şubesini kullanmak olacaktır. QNB Finansbank İnternet Şubesini kullanarak sanal kart oluşturmak isteyen kişilerin ilk olarak QNB Finansbank internet şubesine girebilmeleri gerekir. Bunun için ilk olarak QNB Finansbank resmi internet sitesine giriş yapmalı ve daha sonra sitenin sağ üst köşesinde yer alan İnternet Şubesi butonuna tıklamalısınız. Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfaya Müşteri numarası ya da T. C. kimlik numarası ile birlikte QNB Finansbank İnternet Bankacılığı şifrenizi girmelisiniz. Henüz QNB Finansbank internet şubesi şifreniz yoksa bu site üzerinden alabilir, şifrenizi unuttuysanız ise ilgili yerden şifre hatırlatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra kredi kartlarım ya da banka kartlarım gibi bölümler üzerinden kısa bir süre içinde sanal kart oluşturabilir, bu kartın limitini belirleyebilir ve sanal kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

QNB Finansbank sanal kart oluşturma işlemleri için ayrıca QNB Finansbank Mobil Bankacılık yöntemini de kullanabilirsiniz. Bunun için akıllı telefonlar için üretilmiş olan ve uygulama marketleri üzerinden ulaşabileceğiniz mobil uygulamaları akıllı telefonlarınıza indirebilir ve İnternet Şubesine giriş yapar gibi giriş yaparak aynı adımları takip edip sanal kart işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz QNB Finansbank şubelerine giderek sanal kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Finansbank Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kartı internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde, Telefon Bankacılığı aracılığı ile, seyahat biletleri alabilmek için, telemarket alışverişlerinde ya da bu şekilde yapılacak olan ödemelerde kullanmanız mümkündür.

QNB Finansbank sanal kart oluşturma işlemlerinin ardından kısa bir süre içinde limit belirleyebilir ve harcama yapabilirsiniz. Sanal kart limiti kart açılırken belirlenir. Kredi kartı ya da banka kartı üzerinden bu karta para aktarabilirsiniz. Bununla birlikte aynı işlemin tersini yapmanız yani sanal karttan kredi ya da banka kartına para aktarmanız da mümkündür. Sanal kart kullanılarak yapılacak olan işlemler ile kredi kartı ile yapılmakta olan işlemler arasında herhangi bir fark olmadığı için bu konuda da herhangi bir zorluk ile karşılaşmazsınız. Bu işlemler sırasında tek ihtiyacınız olan şey sanal karta ait numara, CVV kodu ve son kullanma tarihi gibi bilgiler olacaktır. Yine aynı şekilde telefon üzerinden sanal kart kullanılarak yapılacak olan işlemlerde de tek yapmanız gereken şey bu bilgileri aktarmak olacaktır. Tek kullanımlık sanal kart kullanıyorsanız bu işlemin ardından sanal kartınız kapanacaktır. Süresiz sanal kartlarda ise böyle bir durum söz konusu değildir.

Finansbank İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top