Kredi Kartından Nakit Avans Çekme Faiz Oranları

kredi kartindan nakit avans

Hiç kuşkusuz hepimiz günlük yaşamımızda paraya ihtiyaç duymaktayız. Eskileri yakınlarımızdan aldığımız borç paraları artık bankalardan istemekte, ihtiyaçlarımızı giderme yoluna gitmekteyiz. Bankalar da artık artan talepler sonucunda bu alanda çalışmalar yaparak müşterilerine gerekli yardımı yapma yoluna gitmişlerdir. Acil nakit ihtiyaçlarımız için tüm bankalar kullanıcılarına anında nakit avans hizmeti vermeye başlamıştır. Fakat bu nakit ihtiyaçlarımızı gidermek için aldığımız nakit avanslar için bankaların faiz oranlarına dikkat etmeyi unutmamak gerekir. Çünkü nakit avans alımlarında faiz oranlarının belli bir alt sınır olsa da bankaların kendi çalışma ve planlarına göre bu oranları belirleyebilmektedirler. Biz de bu yazımızda kredi kartından nakit avans çekme faiz oranlarını açıklayacağız.

Kredi Kartından Nakit Avans Nedir, Hangi Bankalar Ne Kadar Faiz Uygulamaktadır?

Kredi kartından nakit avans, herhangi bir bankaya ait kredi kartınıza tanımlanmış limit dahilinde anında çekerek kullanabilmeniz, ihtiyaçlarınızı giderebilmenizdir. Kredi kartından çektiğiniz nakit avansları tercih ederseniz taksitli bir biçimde alabilmeniz de mümkün kılınmıştır. Genellikle 5-12 ay arası taksit seçeneği sunan bankaların kendi çalışmalarına göre belirlediği faiz oranları vardır. Aşağıda bazı banklara ait faiz oranlarını sizinle paylaşacağız.

1. Garanti Bankası Nakit Avans Faiz oranları

Garanti Bankası’na ait kredi kartlarınız ile paramatiklerden ve diğer banka ATM’lerinden nakit avans çekebilmenizi mümkün kılmıştır. Ayrıca Garanti İnternet ve 444 0 333 Alo Garanti’den nakit avans çekebilir ve çektiğiniz nakit avansınızı hesabınıza aktarabilmenizi de sağlamıştır. Ayrıca 12 aya kadar taksitli nakit avans imkanı sunarak rahat bir şekilde ödemeniz de mümkün kılınmıştır. Peki Garanti Bankası’nın nakit avansa uyguladığı faiz miktarı nedir? Garanti Bankası’nın nakit avans faizi, 1 Ocak 2017 tarihi itibari ile %1,84 şeklinde belirlenmiştir. Son olarak ödemelerinizi son ödeme tarihine kadar yapmadığınız takdirde anapara üzerinden günlük mevcut nakit faizi işlediğini unutmamak gerekir. Ayrıca yazımızın sonunda verdiğimiz linkten daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

2. Ziraat Bankası Nakit Avans Faiz Oranları

Ziraat Bankası’ndan kullandığınız kredi kartlarınız ile nakit avans çekebilir, nakit ihtiyaçlarınızı anında giderebilirsiniz. Nakit çekim işleminizde kredi kartına tanımlı nakit çekim limitinden düşülmektedir. Ayrıca taksitli nakit avans alarak 12 ay vade ile sahip olabilirsiniz. Şuan itibariyle Ziraat Bankası nakit avans faizi %1.65’tir. Ziraat Bankası’nın kredi kartına ait nakit avans hakkında yazımızın sonunda verdiğimiz linkten daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

3. Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Nakit Avans Faiz Oranları

TEB kredi kartınız ile acil nakde ihtiyaç duyduğunuzda hemen TEB ATM’lerinden acil ihtiyaçlarınız için nakit avans çekip kullanabilirsiniz. Ek olarak 12 ay taksit imkanı ile de taksitli nakit avans çekerek rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. Kredi kartınızın kullanılabilir limiti ve günlük nakit çekme limitleri dahilinde tüm TEB ATM’lerinden ve diğer banka ATM’lerinden acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. TEB’in 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle nakit avans faizi 1.84’tür. Ayrıca yazımızın sonunda verdiğimiz linkten daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

4. İş Bankası Nakit Avans Faiz Oranları

İş Bankası’nın sunmuş olduğu Maximum Kart’ınız ile acil nakit ihtiyaçlarınız için başvuru yapmanıza ve beklemenize gerek duymadan nakit avans alabilirsiniz. İş bankası’ndan nakit avansınızı bankamatiklerden, internet şubesinden, şubelerden ve 0850 724 0 724 numaralı telefon şubesinden alarak hesabınıza aktarabilirsiniz. Ayrıca 12 aya varan taksitler ile de nakit avansınızı alarak rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. İş Bankası nakit avans faizi şuan itibariyle %1.84 şeklinde belirlenmiştir. Daha ayrıntılı bilgi almak için yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklamanız yeterlidir.

5. Yapı Kredi Bankası Nakit Avans Faiz Oranları

Nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz anda Yapı Kredi Bankası’nın sunmuş olduğu Worldcard’ınız ile nakit avans çekerek ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Nakit avans işleminizi Yapı Kredi şubelerinden, internet şubesinden, mobil şubeden ve tüm Yapı Kredi ATM’lerinden gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Ayrıca 5-12 ay arası taksit imkanı ve çok uygun faiz oranları ile rahat bir şekilde geri ödemeniz mümkündür. Yapı Kredi Bankası’nın şuan itibari ile nakit avans faiz oranı %1.84’tür. Ancak 12 ay taksitli nakit avans çektiğiniz zaman %1.80 faiz oranı ile sahip olabilirsiniz. Yazımızın sonunda verdiğimiz linkten daha ayrıntı bilgilere erişebilirsiniz.

6. Akbank Nakit Avans Faiz Oranları

Akbank’ın sunduğu Axess kartınız ile Akbank ATM ve diğer banka ATM’lerinden 7/24 ihtiyacınız olduğu anda Nakit Avans çekebilirsiniz. Nakit avansınızı Akbank Direkt İnternet’den, Akbank şubesi veya ATM’sinden, Akbank Telefon Şubesinden, diğer banka ATM’lerinden alabilirsiniz. 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle Akbank’ın nakit avans faiz oranı %1.84 olarak belirlenmiştir. Ayrıca 12 aya varan taksit imkanı ile taksitli nakit avans çekerek rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. Akbank Nakit Avans hakkında daha detaylı bilgi için yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklamanız yeterlidir.

7. Finansbank Nakit Avans Faiz Oranları

Finansbank ile ihtiyacınız anında sahip olduğunuz CardFinans’ınızla 7 gün 24 saat nakit avans alabilirsiniz. Ayrıca 12 aya varan taksit imkanları ile de rahat bir şekilde ödeme imkanını da sunmaktadır. Bir bakıma formalitesiz, beklemeden ihtiyaç kredisi almış oluyorsunuz. Finansbank’ın şuan itibariyle nakit avans faizi %1.84’tür. Yazımızın sonunda verdiğimiz verilen linkten Finansbank Nakit Avans hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz bankalar dışında hemen hemen her banka nakit avans sunmaktadır. Görüldüğü üzere belirlenen alt sınır olmasına rağmen bankaların çalışma ve planlarına göre faiz oranları değişkenlik göstermektedir.

Kredi Kartından Nakit Avans Avantajlı mıdır?

Kredi kartı kullanıcılarının sıklıkla sordukları nakit avans çekmek avantajlı mıdır? sorusuna cevap vermek gerekirse, nakit avans faiz oranları bankadan bankaya değişebildiği için öncelikli olarak nakit avans çekmek istediğiniz bankaların faiz oranlarını araştırmanız gerekmektedir. Nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman nakit avans faiz oranlarının ihtiyaç kredilerine göre daha fazla olabildiği durumlar olabilmektedir. Bu nedenle nakit avans faizleri ile ihtiyaç kredisi faiz oranları araştırılarak karşılaştırmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sizin için nakit avans avantaj da olabilir dezavantaj da.

Garanti Bankası nakit avans ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası nakit avans ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ!

TEB nakit avans ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ!

İş Bankası nakit avans ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi nakit avans ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ!

Akbank nakit avans ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ!

Finansbank nakit avans ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top