İŞ BANKASI İMECE KART

İş Bankası’nın tarım alanında tarım ile uğraşan işçilere yardım sağlamak amacıyla oluşturduğu kartlardan bir tanesidir. Kullanımı oldukça kolaydır. Yazımızda sizlere detaylı bir şekilde İş Bankası İmece Kart özelliklerinden ve ne işe yaradığından bahsedeceğiz.

İş Bankası İmece Kart Nedir, Ne İşe Yarar?

İş Bankası İmece Kart tarımsal alanda ihtiyaç duyulacak olan tohum, fide, gübre, tarımsal ilaç, akaryakıt, hayvan yemi, tarımsal ekipman ve bu gibi ihtiyaçlara benzer birçok ihtiyaç harcamalarının giderlerini karşılamak amacı ile, tarım alanındaki üreticilere göre ayarlanan tarımsal kredinin kullanımını sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Aynı zamanda bu işlemlerin yanında bankamatik kartı olarak da kullanılabilen bir karttır.

İş Bankası İmece Kartı Özellikleri Nelerdir?

  • İş Bankası İmece Kart kullanıcılarına ilk olarak İş Bankası’ndan tarım kredisi verilir. Daha sonra İmece Kart ile yapılacak tarımsal alışverişlerde faizsiz ödeme avantajına sahip olabilirler.
  • Vade yapısında tanıdığı ayrıcalık ile hasat zamanına göre kredi vadesi azami bir yıl olarak belirlenebilir.
  • İş Bankası İmece Kart ile yapılan alışveriş tutarı faizsiz dönem içerisinde veya faizsiz dönemin bitiminde ödenmesi halinde faiz uygulaması yapılmamaktadır (Faizsiz dönem süresi, yapılmış olan işyeri anlaşmasına bağlı olarak ürünlere göre değişiklik gösterebilir).
  • Alışveriş tutarı, kart sahibine verilmiş olan İmece Kartı alırken verilen tarım kredisinden karşılanır.
  • Puan avantajı sağlayan İmece Kart anlaşmalı ve puan avantajı sağlayan üye işyerlerinden yapılacak akaryakıt dışında alışverişlerde, işlem tutarları üzerinden İmece Puan kazanma gibi bir fırsat sunar. Kazanılan bu puanlar yine İmece Kart anlaşmalı üye işyerlerinde yapılacak olan tarımsal alışverişlerde kolayca kullanılabilir.
  • İmece Kart aynı zamanda bankamatik kartı özelliğine de sahiptir.
  • Bankamatik kart özelliği sayesinde İş Bankası ATM’lerinden 365 gün 6 saat boyunca nakit çekebilir, bakiye öğrenebilir ve havale yapabilirler (Bu işlemlere benzer birçok işlem dahildir).
  • Bankamatik özelliği kullanılarak yapılacak olan diğer alışverişlerde İmece Puan yerine Maxi Puan kazanılacaktır.​

(Maxi Puan: İş Bankası bankamatik ve kredi kartları ile yapılan alışverişlerde kazanılan puandır. Bu Maxi Puanlar kullanılarak sonraki alışverişler indirimli veya bedava olarak yapılabilir.

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız.

İş Bankası İmece Kart Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz