Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar müşterilerine kredi imkanı sağlamak için pek çok kredi ürünü hizmeti vermektedir. Bu kredileri sağlarken bankaların müşterilerinden istediği belgeler bulunur. Bu belgelerin neredeyse en başında gelir belgesi yer alır. Gelir belgesini vermeden kredi çekmek oldukça zorlaşır. Eğer gelir belgeniz yoksa banka sizden kefil talep eder. Günümüzde de kefil olma konumuna kimse geçmek istemez. Kefil bulmak hayli zor bir iştir. Bankalar bu mağduriyeti yaşayan müşterileri için farklı bir hizmet geliştirmiştir. Bazı bankaların müşterilerine gelir belgesi olmadan kredi sağlayan hizmetleri vardır. Gelir belgesiz kredi almak mümkündür fakat bankanın sunmuş olduğu diğer koşullara uymak zorundasınız. Yazımızın devamında “ Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?” detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Gelir Belgesiz Kredi Nedir?

Gelir belgesiz kredi belirli bankaların müşterilerine sunmuş olduğu hizmettir. Tüm krediler genellikle farklı şartlar doğrultusunda verilir. Bu şartların en önemlisi gelir belgesidir. Bu şartı karşılayamayan müşterileri için bankalar da gelir belgesiz kredi hizmetini vermektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Alabilmek İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı veya T. C. kimlik numarası belirten belge
  • En son 3 ay içerisinde geçerli fatura
  • Vergi kimliği (Esnaflar için)
  • Çiftçilik belgesi (Çiftçiler için)

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Nasıl Alınır?

Yazımızın başlangıcında da bahsettiğimiz gibi bankalar kredi verirken birçok şart öne sürer. Bu şartları tamamlamadan kredi almanızın imkanı maalesef yoktur. Çünkü banka size para verirken bunun garantisini ister. Parasını geri almasının garantisini sağlamadan size kredi vermez.

Gelir belgesiz kredi alırken bankaların dikkat ettiği bazı noktalar vardır. Banka öncelikle daha önce kredi çekip çekmediğinize bakar. Çektiğiniz kredileri düzenli bir şekilde ödeyip ödemediğiniz kontrol eder. Daha önce hiç kredi çekmediyseniz banka kredi kartı geçmişinize göz gezdirir. Eğer kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yaptıysanız bu sizin için işe yarayacak bir faktördür. İki seçeneği de yapmadıysanız, bu durumda bu faktörleri karşılayan diğer kişilerin kredi notunun sizden yüksek olması halinde onların arkasında kalırsınız. Yani bu kişiler sizden daha olumlu olarak değerlendirilir ve önce kredi alırlar. Gelir belgesiz kredilerde de bankaların çoğu normal kredilere nazaran daha yüksek faiz oranı uygulayabilmektedir. Bu sebeple farklı bankaları gezip ona göre tercih edebilirsiniz.

Gelir belgesiz kredinin nasıl alınacağını kısaca bu şekilde açıklayabiliriz. Gelir belgesiz kredi almak için kredi veren tüm bankaları seçebilirsiniz. Biz bu seçimi sizin için biraz daha kolaylaştırmak istedik. Yazımızın devamında “Gelir Belgesiz Kredi Veren 6 Banka Önerisini” listeledik.

Gelir Belgesiz Kredi Veren 6 Banka Önerisi

1. Garanti Bankası – Gelir Belgesiz Kredi

Garanti Bankasına kredi başvurusu yaparak, kolaylıkla gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için de internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2. TEB – Gelir Belgesiz Kredi

TEB müşterilerinin ihtiyaçlarını hemen karşılamak adına gelir belgesiz kredi hizmeti verir. İhtiyaç kredisini gelir belgesiz olarak almak istiyorsanız TEB’ i tercih edebilirsiniz. TEB 24 – 36 ay arası vade imkanı sağlamaktadır.

3. ING BANK – Gelir Belgesiz Kredi

ING Bank’tan 3.000 TL’ye kadar gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. Faiz oranları diğer bankalara göre daha düşük olan ING Bank’ı tercih edebilirsiniz. Gelir belgesiz kredi detaylı bilgilendirmesi için ING Bank şubelerine veya web sayfasına giriş yapabilirsiniz.

4. Finansbank – Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi için Finansbank’ın kapısını da çalabilirsiniz. Ancak Finansbank gelir belgesi yerine farklı belgeler istemektedir. Gerekli belgeleri ve tüm ayrıntıları Finansbank internet sayfasına girerek bulabilirsiniz.

5. Denizbank – Gelir Belgesiz Kredi

Denizbank’tan gelir belgesiz kredinizi hemen alabilirsiniz. Denizbank belirli periyotlarla düşük faizli üstelik gelir belgesiz kredi fırsatları sunuyor. SMS veya internet üzerinden hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

6. Odeabank – Gelir Belgesiz Kredi

Odeabank da gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Sadece gelir belgesiz değil faiz oranlarıyla da müşterilerine fırsatlar sunan bankayı tercih edebilirsiniz.

Scroll to Top