Halk Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

25d04da2a4024b70d97179d5a892c0c9

Bankacılık sektörü çağın gereksinimleri ile teknolojisini birleştirerek sürekli bir değişim ve gelişim içindedir. Bizler bankaları tüm mali işlemlerimizde rutin olarak kullanıyoruz. Bankalara şubeleri yolu ile ulaşabiliyoruz ve mali birçok işlem yapabiliyoruz. Bu işlemlerin başında para çekmek, para yatırmak, fatura ödemek, maaş çekmek, birinin adına para yatırmak, kredi almak, kredi taksiti ödemek, borç ödemek, okul harcı ödemek, okul taksiti ödemek, çeşitli şans oyunları için para yatırmak gibi birçok işlem yapılmaktadır. Bankalar sadece şubelerden değil başka platformlardan da müşterilerine hizmet vermektedir. Bu hizmetler ise kartlar yolu ile sağlamaktadır. Bankalar müşterilerine telefon bankacılığı, internet bankacılığı, mobil uygulamalar ve ATM’lerden hizmet vermektedir. Bu yüzden çoğu zaman mali işlemleri banka şubelerine gitmeden de halledebiliyoruz.

Bankalardan aldığımız hizmetler için kredi kartı ve bankamatik kartı kullanırız. Bu kartları ise bankalara başvuru yaptıktan sonra eğer kartı almaya uygun isek alabiliriz. Ülkemizde eskiden her kişi dilediği limitte kredi kartına sahip olabiliyordu. Bankalar kişilerin gelir durumunu önemsemeden onlarca kart veriyordu. Bilinçsizce kart alan kişiler ise yüksek kart harcamaları yapıp ardından gelen yüksek kart ücretlerini ödeyemedikleri için bankalar ile mahkemelik oluyordu. Çoğu da mahkemede ceza alarak hapis yatıyordu. Daha sonraları hem bankaların mağduriyetinin hem de kişilerin bilinçsizce hareket etmesinin önüne geçmek için bir limit getirildi. Artık vatandaşlar kredi kartı başvurusu için bankalara gittiklerinde ancak gelirlerinin 2 katı fazlası şeklinde kredi kartı limitine sahip olabiliyorlar. Ayrıca eğer bu kişilerin başka bir bankada veya bankalarda zaten hali hazırda kredi kartları var ise bu durum kontrol edilir. İlgili banka ancak toplam kredi kartı limiti aylık gelirinin 4 katından az ise kişiye kredi kartı verebilir. Eğer kişinin sahip olduğu toplam kredi kartı limiti aylık gelirinin 4 katından fazla ise bu durumda o kişiye kredi kartı verilmez. Son yıllarda tüm bankalarda uygulanan bu prosedür, Halk Bankası içinde de uygulanmaktadır.

Türkiye Halk Bankası Cumhuriyet döneminde Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türkiye’nin ilk resmi devlet bankasıdır. 1933 yılından beri ülkemizde bankacılık sektöründe üstün hizmet veren Türkiye Halk Bankası hala faaliyetlerini sürdürmektedir. Özellikle devlet bankası olması ve yurt dışı ticarette de kullanılıyor olmasından dolayı gelişmişlik düzeyi daha fazladır. Bünyesinde bulunan başta Paraf olmak üzere çok çeşitli kredi kart portföyü ile vatandaşlara hizmet vermektedir. Şimdiki yazımızda ise sizlere Türkiye Halk Bankası kredi kartı başvuru sonucunu öğrenme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Halk Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Halk Bankasından almak istediğiniz kredi kartı veya çeşitli kart türlerinden herhangi biri için sadece Halk Bankası şubelerine gitmeniz yeterlidir. Burada yapacağınız başvuru ile eğer kart almaya uygun iseniz Halk Bankası tarafından kredi kartınız onaylanır. Kart onaylandıktan sonra ise 15 iş günü içinde belirttiğiniz adrese kargo veya posta yolu ile gönderilmektedir. Halk Bankası kartlarına dilerseniz Halk Bankası’nın çağrı merkezini arayarak da başvuruda bulunabilirsiniz. Halk Bankası’nın Halkbank Dialog adını verdiği hattı olan 444 0 400’den başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer başvurunuz olumlu sonuçlanır ise bu durumda aşağıda sizler için paylaştığımız yönergelerden sonucu öğrenebilirsiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden Halk Bankası kredi kartı başvuru sonucunu öğrenmek için ilk olarak aşağıda verilen bağlantı linkine tıklamanız gereklidir. Ardından ise karşınıza ekran görüntüsü gelecektir.

Screenshot 1 3

Bu ekrandan görüldüğü üzere oklarla belirtilen boşlukları doldurmanız gereklidir. İlk olarak kredi kartı başvurusu yapan kişinin kendi T.C. kimlik numarasını yazması gereklidir. Daha sonra ise doğum tarihini gün-ay-yıl olarak sisteme girmesi gerekir. En sonda ise ”güvenlik kodu”nda yazan ibareyi doğru bir şekilde girerek ”devam” butonuna basması gereklidir. Bu işlemin ardından Halk Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu öğrenilmiş olacaktır.

Halk Bankası Paraf Kredi Kartı Başvurusu Sonucunu Öğrenme

Halk Bankasının sahip olduğu kredi kartı çeşitlerinden biri olan Paraf son yıllarda oldukça kullanılan bir kart olarak öne çıkmaktadır. Paraf kredi kartı hem alışveriş yaparken kullanılması hem de nakit avans ihtiyacı olduğunda kişileri bu imkanı vermesi ile diğer kredi kartlarından farkını ortaya koymaktadır. Paraf kredi kartı bu farklılıklarından dolayı Halk Bankası müşteriler tarafından rağbet gören bir kart oldu. Paraf Kredi kartına sahip olmak için birden fazla yol bulunmaktadır.

İlk olarak Halk Bankası şubelerinden birine giderek Paraf Kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra Halk Bankası’nın resmi internet sitesinde bulunan Paraf Kart başvuru formunu doldurup kaydederek başvurunuza tamamlayabilirsiniz. Eğer kredi kartı almaya engel bir durum yok ise 10 iş günü içinde Paraf Karta sahip olursunuz.

Halk Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye Halk Bankası Resmi Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Halk Bankası Resmi Sitesinden Paraf Kart Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top