Halkbankası Internet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bankacılık ve finans alanlarında da bu yeniliklerden faydalanıyor ve hayatımızı kolaylaştırıyoruz. Bankacılık alanındaki en iyi hizmetlerden biriside “internet şubesi” hizmetidir. Bankaya gitmeden şubede yapacağınız tüm işlemleri internet şubesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bazen bankalarda alınan işlem ücretleri ve komisyonlarda internet bankacılığı üzerinden işlem yapıldığında alınmaz. Peki bir banka hesabınız var ve internet bankacılığı ile işlem gerçekleştirmek istiyorsunuz. Bunun için internet şubesi şifresini nasıl alacağınızı bu yazımızda sizlerle ayrıntılı olarak anlatacağız.

Öncelikli olarak hesabınızın internet işlemlerine açık olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Bazen bankalar güvenlik gerekçesiyle banka hesabınızı açtıktan sonra, internet şubesi için de ek olarak bir sözleşme imzalamanızı ve böylece internet şube işlemlerinizi açtırmanızı isteyebilir. Ancak bir çok hesapta internet şube işlemleri açık olarak gelmektedir. Bu nedenle bankaya tekrar gitmenize gerek yoktur. Eğer internet şube için bir uyarı alırsanız size en yakın banka şubesine giderek internet hizmetlerinizi açtırabilirsiniz.

Halkbankası internet şubesini kullanmak için öncelikli olarak size en yakın banka şubesine giderek internet şubesine başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Bireysel müşteriler ve kurumsal müşteriler için ayrı formlar bulunmaktadır. Size uygun olan formu doldurduktan sonra banka tarafından formunuz onaylanır ve geri kalan diğer tüm işlemleri internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Banka üzerinden başvuru işleminizi yaptıktan sonra iki şekilde internet şifrenizi alabilirsiniz.

İlk olarak telefon bankacılığı üzerinden internet şifrenizi almak için Halkbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 400 numarasını aramalı ve şifre işlemleri menüsü ile tuşlayarak şifrenizi belirleyebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise internet üzerinden gerçekleştireceğimiz şifre alma yöntemidir.

Şifrenizi ilk defa alıyorsanız buradaki linke tıklayarak  sahip olduğunuz kart bilgileri ile ilk şifrenizi alabilirsiniz.

Linke tıklayarak açtığınız yeni şifre alma sayfası üzerinde sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

Halkbank internet şifresi nasıl alınır

Öncelikle ilk seçenekte sizden istenen kullandığınız kartın türünü girmenizdir. Kredi kartı veya banka hesap kartınız hangi türde ise onu seçiniz.  İkinci seçenekte kartınızın son 6 hanesi istenmektedir. 16 haneli kartınızın son 6 hanesindeki rakamları giriniz. Ardından kartınızın ön yüzünde bulunan son kullanma tarihini ay ve yıl olarak girdikten sonra cep telefonu numaranızı giriniz. Burada dikkat etmeniz gereken bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranızı girmenizdir. Eğer birden fazla telefon hattınız varsa bankada kayıtlı olan telefon numaranızı yazmanız gerekir. Cep telefonu numaranızı yazarken başında ‘0’ sıfır olmadan 10 haneli olacak şekilde giriniz. Tüm bilgileri girdikten sonra alt kısımdaki ‘Devam’ butonuna basarak ikinci sayfaya geçebilirsiniz.

2. kısıma geldiğinizde cep telefonunuza gönderilen şifreyi girerek tekrar devam tuşuna basarak kart doğrulama bölümüne geçiniz. Burada sizden istenilen bilgileri girdikten sonra parolanızı oluşturma sayfasında istenen bilgiler doğrultusunda parolanızı oluşturabilirsiniz.

Şifrenizi oluşturduktan sonra internet şubeyi kullanmak için internet sitesi üzerinden sağ üst kısımda bulunan ‘İnternet Şubesi’ sekmesine tıklayarak sizden istenen bilgileri ve şifrenizi girebilir ardından telefonunuza gelecek kodu girdikten sonra internet şubesine ulaşabilirsiniz. Burada banka şubesinde yapacağınız bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Şifremi Kaybettim/Unuttum/Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Eğer şifrenizi kaybettiniz yada unuttuysanız bunun için öncelikli olarak buradaki linke tıklayarak açılan sayfadan Kart Bilgileri İle Hatırlatma kısmına tıklayarak ardından gelen sayfada sizden istenen bilgileri girmelisiniz. Halkbank internet şubesi şifresi unuttum bloke oldu

İnternet Şubesi için ŞifreBaz Cep

İnternet şubesi veya mobil şube kullanırken ek güvenlik tedbirleri talebinde bulunan müşteriler için Halkbank ŞifreBaz isimli uygulamasını çıkartmıştır. Bu uygulama ile İOS ve Android yüklü akıllı telefonlarınıza Halkbank ŞifreBaz uygulamasını indirerek mobil şube ve internet şubesi üzerinde  yapacağınız işlemlerde tek kullanımlık şifreler üreterek daha güvenli bir bankacılık hizmeti alabilirsiniz.

Şifreleriniz güvenlik gerekçesi nedeniyle her 3 ayda bir yenilenmektedir. Bu sebeple şifrenizi belirledikten 3 ay sonra internet şubeye girmeye çalıştığınızda sizi yeni şifre belirleme sayfasına yönlendirebilir. Bu rutin bir işlemdir bütün bankalar belirli süre aralığında şifrenizi değiştirmenizi talep eder.

Scroll to Top