HSBC Sanal Kart Oluşturma

Eğitim kredileri

Günümüzde Türkiye’de yer alan ve faaliyet göstermekte olan çok sayıda banka bulunur. Bu bankalar gerek kredi kartları kampanyaları, gerek kredi fırsatları, gerek banka kartı özellikleri gerek ise sanal kart avantajları ile müşteri çekmek için diğer bankalar ile kıyasıya mücadele eder. Öğrenciler olsun, meslek sahipleri olsun, sigortası olan ya  da olmayan kişiler olsun hemen hemen her kesimden kişi bu tür fırsatlardan faydalanır. Her bankanın bu tür işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için benzer ama farklı yollar sunar. Bugünkü konumuz olan sanal kart oluşturma işlemleri ise ATM, Mobil Bankacılık, Telefon Bankacılığı, İnternet bankacılığı ve banka şubesi gibi yöntemler aracılığı ile gerçekleştirilebilir. Sanal kart sayesinde internet üzerinden güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde alışveriş yapmanız mümkün hale gelir. Bugün sizlere sanal kartın ne olduğundan bahsedecek, sanal kartın kullanılma sebeplerini belirtecek ve HSBC Sanal Kart Oluşturma işlemlerini anlattıktan sonra da sanal kartın nasıl kullanıldığını anlatacağız.

Sanal Kart Nedir?

Kredi ya da banka kartının bir başka özelliği olan sanal kartlar sayesinde süresiz ya da tek seferli olarak işlem yapabilir ve bir fiziksel yapıya sahip olmadığı için de bu işlemleri çok daha güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu kart ile birlikte internet üzerinden yapılacak olan alışverişler hem eskisine göre daha hızlı ve kolay bir hale gelmiş hem de çok daha güvenilir olmuştur.

3D Security güvenlik sistemi henüz ortaya çıkmadan önce internet üzerinden yapılan harcamalar sırasında hack türevi sebeplerden dolayı birçok kişinin kredi ve banka kartı ile birlikte hesap bilgileri çalınıyordu. Bu tür sebeplerden dolayı daha güvenli bir sistem olan 3D Secure sistemi oluşturulmaya başlandı. Bu sayede de sanal kart gün yüzüne çıktı. Sanal kart sayesinde internet üzerinden yapılan işlemler sırasında kredi kartı bilgilerinin kullanılmasına gerek kalmadı. Sanal kart oluşturmak, limit belirlemek ve kullanmak oldukça hızlı bir şekilde yapılabildiği için hızlı bir şekilde yayıldı. Bu yüzden de günümüzde sanal kart neredeyse internet üzerinden alışveriş yapan tüm banka ve kredi kartı sahipleri tarafından kullanılıyor.

HSBC Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

HSBC sanal kart oluşturma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin ya banka ya da kredi kartına sahip olması gerekir. Kredi kartına ya da banka kartına sahip olan bir kişinin sanal kart oluşturması mümkün olur. Günümüzde sanal kart özelliğine sahip olmayan bir kredi ya da banka kartının olması olasılık dışıdır. HCBS Sanal kart oluşturma işlemleri sırasında kullanabileceğiniz yöntemler şu şekildedir;

HSBC Bank Telefon Bankacılığı numarası olan 0850 211 01 11 ya da yurt dışından ulaşılabilecek olan +90850 211 01 11  numarası ile sanal kart oluşturma talebinde bulunmanız mümkündür. Müşteri temsilcisi ya da sesli yanıt sistemi sayesinde işlemlerinizi yerine getirebilir ve bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

HSBC sanal kart oluşturma işlemlerinin en kolayı İnternet Şubesini kullanmak olacaktır. Zira sanal kart ile internet üzerinden harcama yapıldığı için yine İnternet Şubesi üzerinden yapılacak olan kart oluşturma, limit belirleme, para aktarma ve ödeme işlemlerini daha düzenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için HSBC resmi internet sitesine giriş yapmalı ve ardından sitenin sol orta bölümünde yer alan menüden Bireysel İnternet Bankacılığı adı altında yer alan Giriş seçeneğine dokunmalısınız. Daha sonra ise tek yapmanız gereken şey kullanıcı adı ve parola bilgilerini girmek olur. Sitenin sağ alt bölümünde yer alan yine aynı bölümde yer alan Anında Şifre seçeneğine tıklayarak kendinize yeni bir şifre belirleyebilir ya da sitenin sağ alt köşesinde yer alan İnternet şifresi ve kart şifresi bölümleri üzerinden şifre bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Daha sonra ise tek yapmanız gereken şey HSBC sanal kart oluşturma işlemlerini gerçekleştirmek olur.

HSBC Mobil Bankacılık yöntemini kullanarak sanal kart oluşturmak için akıllı telefon ya da tabletler için çıkartılmış olan uygulama marketlerine giriş yapmalı ve HSBC mobil uygulamasını cep telefonu ya da tabletinize indirmelisiniz. Daha sonra yukarıdaki adımlara benzer bir şekilde uygulamaya giriş yapabilir ve sanal kart oluşturabilirsiniz.

Dilerseniz HSBC Bank şubelerine giderek de sanal kart oluşturma talebinde bulunabilirsiniz.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kartı internet üzerinden yapılacak olan alışverişlerin yanı sıra telemarket alışverişlerinde, Telefon Bankacılığı üzerinden, seyahat bileti satın almak için ya da bu tür işlemlerde kullanabilirsiniz.

HSBC sanal kart oluşturma işlemlerini kısa bir süre içinde tamamladıktan sonra belirleyeceğiniz limite göre harcama yapabilirsiniz. Limit ise sanal kart oluşturma işlemlerinin hemen ardından düzenlenebilir. Daha sonra ise kredi ya da banka kartı üzerinden sanal kartınıza para aktarmalı ve alışveriş yapmalısınız. Dilerseniz alışveriş sonrasında arta kalan para miktarını da banka ya da sanal karta geri aktarabilirsiniz. Kredi kartı ile yapılabilecek olan her şeyi sanal kart ile yapmanız mümkündür. Elbette fiziksel olan işlemler bu durumun bir istisnası. Fakat kredi kartı ile kullanarak  yapılacak olan internet alışverişleri sırasında son kullanma tarihi, CVV kodu ve kart numarası gibi bilgilere ihtiyacınız olduğu gibi aynı şekilde sanal kart işlemlerinde de bu bilgilere ihtiyacınız olur. Fakat buradaki tek fark bilgilerin kredi kartına göre değil sanal karta göre alınacak ve yazılacak olmasıdır. Tek kullanımlık sanal kart kullanıyorsanız işlem bitiminde sanal kart kullanıma kapatılır. Telefon üzerinden yapılacak olan sanal kart işlemlerinde tek yapmanız gereken şey sanal kart bilgilerini vermek olur.

 HSBC Sanal Kart Oluşturmak için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top