İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

bayram oncesi mujde

Bazen bankaların kredilere koyduğu üst limit bizim ihtiyaçlarımızı karşılayamayabiliyor.Daha fazla nakde ihtiyacımız olduğunda, elimizde olan arsayı, evi veya iş yerini teminat göstererek daha yüksek fiyatlı krediler çekebiliyoruz. İpotekli ihtiyaç kredisi sayesinde hem ihtiyacımızı gidermiş oluyoruz hem de geri ödemelerimizi uzun vadede taksit taksit yapabiliyoruz. İpotekli ihtiyaç kredisi imkanını sunan bankalar arasında Vakıfbank, Akbank, Ziraat Bankası, ING Bank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Finansbank, Halk Bankası, HSBC ve Türkiye Ekonomi Bankası bulunur. Biz de bu yazımızda ipotekli ihtiyaç kredisi nasıl alınır sorusuna cevap vereceğiz.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Vakıfbank

Vakıfbank’tan ipotekli ihtiyaç kredisi almak isteyenler için Vakıfbank iki farklı seçenek sunuyor. İlki ipotek karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi, diğeri arsa ipoteği karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi.

İpotek karşılığı taksitli ihtiyaç kredi kampanyası ile elinizde olan gayrimenkulü ipotek göstererek yüksek fiyatlı kredi çekme imkanına sahip olabilirsiniz. İpotek karşılığı taksitli ihtiyaç kredisinde 48 aya varan vade imkanı vardır. Geri ödemelerinizi aylık, üç aylık dönemler halinde veya değişken taksitlerle yapabilirsiniz. Bu krediyi belirli ve düzenli bir geliri olan (ticari nitelikli müşteriler hariç) istihbaratı olumlu olan gerçek kişiler kullanabilir ve krediyi kullananlara hayat sigortası yapılır. Hayat sigortası haricinde konut paket sigortası yapılır ve her yıl yenilenir. İpotek verilen gayrimenkulün ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanma imkanı vardır.

Arsa ipoteği karşılığı taksitli ihtiyaç kredi kampanyası ile bir arsayı ipotek göstererek yüksek miktarlardaki nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Arsa kendinize veya bir başka kişiye ait olabilir. Bu krediyi belirli ve düzenli bir geliri olan (ticari nitelikli müşteriler hariç) istihbaratı olumlu olan gerçek kişiler kullanabilir ve krediyi kullanana hayat sigortası yapılır. İpotek verilen arsanın ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.  İpotek alınacak arsanın belediye sınırları içerisinde olması gerekir, hisseli ve üzerinde sınırlama olmaması gerekir, satış kabiliyeti bulunan nitelikte olmalıdır.

Akbank

Akbank’ın müşterilerine sunduğu ipotekli ihtiyaç kredisi kullanarak yüksek fiyatlı nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bu krediyi kullanabilmek için kişinin 18 yaşından büyük olması gerekir ve istihbaratı olumlu olmalıdır. Aynı zamanda gelirin belgelenmesi gereklidir. Kredinin taksiti, hane halkı aylık ortalama gelirinin %50’sini geçmemelidir. Krediyi kullanan kişiye hayat sigortası yapılır.

Ziraat Bankası

Yüksek fiyatlı nakit ihtiyaçlarınız için ziraat bankasının sunmuş olduğu ipotekli bireysel finansman kredisine başvurabilirsiniz. Ziraat Bankası ipotekli bireysel finansman kredisi kapsamında konut için ekspertiz değerinin %80’i, iş yeri için ekspertiz değerinin %75’i, imarlı arsa için %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi vadesi 48 aydır. Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek konulur. Kredi vadesi boyunca banka tarafından hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır.

ING Bank

Yüksek fiyatlı nakit ihtiyaçlarınız için ing bank’ın ipotekli ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Kredi kapsamında en fazla 1.000.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek konulur. Kredi vadesi 12 aydan 48 aya kadar uzanır. Kredinin faiz oranı %1,34’tür.

İş Bankası

İş Bankası tüketici destek kredisi, krediyi kullanmak isteyenlerin mevcut gayrimenkullerinin ipoteği karşılığında kullandırılır. Krediye konu olan gayrimenkulün ekspertiz değerinin en fazla %50 si tutarında kredi kullanılabilir. Tüketici Destek Kredileri BSMV’den muaftır ve konut tadilatı haricinde kullanılan Tüketici Destek Kredileri için KKDF muafiyeti söz konusu değildir.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankasının ipotekli ihtiyaç kredisini kullanarak elinizde olan mevcut konutunuzu ipotek göstererek daha yüksek fiyatlı krediler kullanabilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisinin faiz oranı normal ihtiyaç kredisine göre daha düşüktür. Her türlü bireysel ihtiyacınız için ipotekli ihtiyaç kredisini kullanabilirsiniz. Kredinin maksimum vadesi 48 aydır. En fazla ipotek konulan konutun ekspertiz değerinin %50’si kadar kredi kullanabilirsiniz.

Finansbank

Finansbank’ın ipotek teminatlı kredi fırsatıyla maksimum 1.000.000 TL ye kadar kredi çekerek büyük miktarlardaki nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Teminat olarak konutunuzu, iş yerinizi veya arsanızı gösterebilirsiniz. İpotekli teminat kredisinin vadesi  maksimum 120 aydır. Ancak bu kredi cirosu 0-20 milyon TL arası olan firmalar için geçerlidir ve kredi TL cinsinden kullanılabilir. Sahip olunan konutun veya iş yerinin ekspertiz değerinin %75’ine, arsanın ise %50’sine kadar kredi kullanılabilir. Teminata alınan gayrimenkulün tipine göre uygun sigortaların yapılması zorunludur.

Halk Bankası

Bireysel destek kredisi elinizde olan konutu teminat göstererek yüksek fiyatta kredi çekebilmenizi sağlayan bir kredi türüdür. Bu kredi türünün yalnızca gerçek kişiler kullanabilir. Bireysel destek kredisi mortgage yasası kapsamındaki kredi türlerindendir. Bireysel destek kredisinde üst limit yoktur ancak kredi miktarı ipoteği alınacak olan konutun ekspertiz değerinin %80’ini aşmamak şartıyla kredi kullandırılır. Bireysel destek kredisinin vadesi 48 aydır.

HSBC

Elinizde olan konutu teminat göstererek 48 aya varan  vadelerle yüksek fiyatlı ihtiyaçlarınız için kredi kullanabilirsiniz. Eğer talep ederseniz Kredili Hayat Sigortası ile yaşam kaybı, tam ve daimi maluliyet risklerine karşı güvence sağlanmaktadır ve riskin gerçekleştiği andaki kredi borcunuz teminat altına alınmaktadır.

TEB

Bireysel Finansman Kredisini kullanarak sahip olduğunuz evi teminat göstererek tüm yüksek fiyatlı nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Evin ekspertiz değerinin %60’ına kadar kredi kullanabilirsiniz.  Kullandığınız kredinizin faizi, piyasadaki faiz oranı değişikliklerinden etkilenmez ve kredi vadesi boyunca sabit kalır. TEB Bireysel Finansman Kredisinin vadesi 36 aydır.

Scroll to Top