İş Bankası Konut Kredisi

is bankasi 100 bin t f997f049d5d28ada10a5

İçinde güvenle yaşayacağımız bir ev herkesin hayalidir. Yıllardır kira verme derdinden kurtulmak isteyenler, elinde birikmiş parasını gayrimenkullerden eve yatırmak isteyenler ya da ileride evlenmek için alınan evler… Amaç hangisi olursa olsun bir eve sahip olmak insan güvende hissettirir. Tabii günümüz şartlarını göz önünde bulundurursak ev fiyatları geçmişe oranla çok daha pahalıdır. Bu yüzden aklınızdaki ev fikrini hayata geçirmek için belli bir miktar paranız olması gerekir. Ev almak için ihtiyaç olan para artık çok kolay bir şekilde temin edilebiliyor

Bankalar birçok alanda müşterilerine kredi verebiliyorlar. En çok kredi verilen alanların başında ise ev yani konut kredileri gelmektedir. Bu alanda yapılan kredi başvuruları da oldukça fazladır. Yaklaşık 10 yıl önce ülkemizde uygulanmaya başlanan ”mortgage” ev – konut kredisi olarak bilinen bu uygulamada kişilere kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı verilmektedir. Kişiler almak istedikleri evin ederi kadar ev kredisi başvurusu yapar. Eğer kişi konut kredisi almaya uygun ise bu durumda kişi için verilebilecek konut kredisi miktarı hesaplanır. Ardından bu kredi ile kişi evini satın alır ve vade süresince her ay kredi taksitlerini düzenli ödemek zorundadır. Kredi taksitleri ödenmediği takdirde kişi hakkında cezai işlem yapılır.

Konut kredisi alanında en çok tercih edilen bankalardan biri olan İş Bankası, bu alanda tecrübeli olarak müşterilerine hizmet vermektedir. Bu yazımızda sizlere İş Bankası Konut Kredisi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İş Bankası Konut Kredisi Nedir?

Türkiye İş Bankası 1924 yılında ülkemizde kurulan ilk ulusal banka olma özelliği taşır. Ülkemizde 1400 den fazla şubesi yurt dışında ise 25 ‘e yakın şubesi ile hem ülke içinde hem de ülke dışında hizmet vermektedir. Bünyesinden bulunan 24000 çalışanı ile üstün hizmet vermeye çalışmaktadır. İş Bankası’nın pek çok farklı alanda verdiği kredilerden bir tanesi de konut kredisidir. Ev alma hayalini kuran ancak nakit sıkıntısı çeken müşterilerine uygun koşullar sağlandığı takdirde konut kredisi verilir.

İş Bankası’ndan konut kredisi almak için başvurular İş Bankası şubelerinden ve İş Bankası resmi internet sitesinden yapılmaktadır.

İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler

 • Ne kadar limitte konut kredisi almak istiyorsanız tutarı net bir şekilde hesaplayın.
 • Konut kredisi için verilmiş başvuru formundaki bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurun.
 • Bankanın sizden istediği belgelerin tamamını teslim edin.
 • Evin ekspertiz işlemi yapıldıktan sonra görevli kişini ve ekspertiz raporunun ücretini ödeyerek rapor sonucunu bekleyin.
 • Ev ipotek altına alınacağı için ipotek belgelerini teslim alın ve tapu dairesine verin.
 • Tapu devretme işlemleri bitince gereken evrakları bankaya verin.
 • Son olarak ise İş Bankası konut kredisi için kredi sözleşmesini imzalayın.

İş Bankası Konut Kredisi Başvuru Evrakları

 • Nüfus cüzdanı
 • İkamet belgesi veya fatura
 • Tapu fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Memurlar için maaş bordrosu
 • Özel sektör çalışanları için Maaş bordrosu ve imza sirküleri,
 • Emekliler için emekli aylık dökümü
 • Çiftçiler için çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri,
 • Şirket ortakları için güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi
 • Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar için tapu belgesi, ilgili kira kontratı gereklidir.

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Türkiye İş Bankası’ndan almak istediğiniz konut kredisi için ilgili bilgileri şubelere gitmeden bu akıllı hesaplama uygulaması ile bulabilirsiniz. Aşağıda sizler için paylaştığımız linke tıklayarak siteye giriş yapın. Ardından karşınıza aşağıda paylaştığımız ekran gelecektir. Burada isterseniz ”taksit tutarını hesapla” seçeneği ile isterseniz de ”kredi tutarını hesapla” seçeneği ile işlemi yapabilirsiniz.

Screenshot 1 3

Kredi türlerinden hangisi ile ilgili hesaplama yapmak istiyorsanız onu seçin. Türkiye İş Bankası konut kredisi yani ev kredisi seçeneğine tıkladığınızda yan bölmede bulunan seçenekleri de doldurmalısınız. Eğer hayat sigortalı konut kredisi almak isterseniz evet butonuna basın. Ardından almak istediğiniz kredi tutarını girin. Daha sonra ise kredi vadesi ve ödeme sıklığı seçeneklerini kendinize uygun şeklide belirleyin. Son olarak da ödeme erteleme seçeneğinden size uygun olanı seçerek İş Bankası konut kredisi hesaplama işlemini tamamlamış olursunuz. Bu işlem ile İş Bankası konut kredisini ne kadara alacağınızı, hangi vade süresince ve aylık taksit miktarlarının ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları

Screenshot 1 4

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

İş Bankası Resmi Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top