İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Türkiye İş Bankası bankacılık faaliyetlerinden bir asra yakındır tecrübe sahibi olduğundan kendisinden sonra kurulan birçok bankaya öncülük etmiş ve duruşu ile hep örnek teşkil etmiştir. Şimdilerde 2000’den fazla şubesi ve 24.000’e yakın çalışanı ile ülkemizde hizmet veren İş Bankası bankacılık ürün ve hizmetleri alanında rağbet gören bankaların başında geliyor.

İş Bankası tarafından başta konut ve ihtiyaç olmak üzere birçok farklı alanda kredi verilmektedir. Bankaların verdikleri krediler acil nakit ihtiyacı olan, bir iş kurmak için paraya ihtiyaç duyan, ev veya araç almak için yeterli birikimi olmayan yahut ticaret yapmak için sermayeye ihtiyaç duyan herkes için büyük bir destektir. Kredi türlerine göre değişen kredi miktarları, faiz oranları ve vade seçenekleri ile farklı türlerde krediler alınmaktadır. Bankalar yapılan kredi başvurularının ardından kredi sonucu beklenir. Genelde ihtiyaç kredisi gibi düşük limitli kredi türlerinden kredi başvuru sonucu daha kısa sürede belli olur. Fakat konut, ticari ve araç kredi türlerinde kredi tutarı daha yüksek olduğu için kredi başvuru sonucunu öğrenmek biraz daha uzun sürebilir.

İş Bankasına kredi başvurusu yapanlar için ise başvuru sonucunu farklı yerlerden öğrenebilme imkanı vardır. Bu yazımızda da sizler İş Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme seçeneklerinden bahsedeceğiz. Bundan önce İş Bankası’ndan kredi başvurusunun nasıl yapılacağını ve İş Bankası’ndan kredi alabilmek için yapılması gerekenlerden bahsedelim.

İş Bankasından Kredi Almak İçin Yapılması Gerekenler

İş Bankası’ndan yapılacak olan krediler için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Kredi başvurularının sonucunun olumlu olması için kredi notunuzun yüksek olması gereklidir. Kredi notu olarak bilinen ve kişinin daha önceki ödemelerinin düzeninin notlandırılması ile elde edilen bu not bankalar için çok önemlidir. Uzun veya kısa vadede kredi verecekleri kişiyi tanımak için çok etkili bir yoldur.

Kredi notu 1500 üzeri olan kişilerin kredi başvuruları genel olarak onaylanır. Fakat kredi notu 1500’den aşağı olanlar için ise kredi başvuruları onaylanmaz diye bir kaide yoktur. Eğer bu kişiler bankanın zengin ve hatırlı bir müşterisini kefil gösterir ise bu kişiye kredi verilebilir. Başvuru yapılan kredilerin sonucunun olumlu olmasında ipotek ve peşinat faktörleri de etkilidir. Başvuru yaptığınız kredi için bir miktar parayı peşinat olarak vermeniz kredi başvurunuzun sonucunu olumlu etkileyebilir. Yahut bir gayrimenkulü ipotek olarak vermeniz de krediye onay çıkmasını sağlar. Eğer yüksek gelir getiren bir maaşınız var ise bu durumda da, kredi onayınız çabuk verilebilir. Ya da evli iseniz ve eşiniz çalışıyor ise onun da gelir belgesini başvuru evraklarına eklediğiniz takdirde kredi sonucunuz olumlu olacaktır. Son olarak eğer hayat sigortası sahibi iseniz bu durum banka tarafından tercih edilen bir durum olduğu için krediniz olumlu sonuçlanır. Bu veya bunun gibi şartlara sahip olan kişilerin İş Bankası kredi başvuru sonuçlarının olumlu sonuçlanma ihtimali yükselecektir.

İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası’ndan yapmak istediğiniz kredi türüne göre belirlenen faiz ve vade seçenekleri ile işlem yapabilirsiniz. Kredi başvuruları için banka şubelerine gidebilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Daha sonra kredi başvurusu için sizden bazı belgeler istenir. Bunlara aşağıdaki gibidir. Kredi belgeleri kredi türüne göre değişiklik gösterecektir. Bu yüzden hangi alanda kredi başvurusu yapacaksanız o alanda gerekli belgelerin ne olduğunu iyi öğrenin.

Screenshot 2

Bankanın resmi internet sitesinde karşınıza çıkan bu ekranda gerekli bilgileri doldurarak internet üzerinden İş Bankası kredi başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Başvurusu İçin İstenen Belgeler

  • Nüfus cüzdanı
  • İkamet belgesi veya fatura
  • Tapu fotokopisi
  • Gelir Belgesi
  • Memurlar için maaş bordrosu
  • Özel sektör çalışanları için Maaş bordrosu ve imza sirküleri,
  • Emekliler için emekli aylık dökümü
  • Çiftçiler için çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri,
  • Şirket Ortakları için Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi
  • Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar için tapu belgesi, ilgili kira kontratı gereklidir.

İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yöntemleri

İş Bankası’ndan yaptığınız kredi başvuruları özenle incelenir ve kişinin verdiği iletişim bilgileri kullanılarak kredi başvurusu hakkında olumlu veya olumsuz olarak bir cevap verilir. İş Bankası kredi başvuru sonucunuzu İş Bankası şubelerine giderek öğrenebilirsiniz. Eğer İş Bankası şubelerine gitmek istemez iseniz bu durumda telefon bankacılığından da yararlanabilirsiniz. İş Bankası müşteri hizmetleri numarası olan  0850 724 0 724 numarasını arayarak kredi başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Eğer İş Bankası kredi başvuru sonucunuz olumlu ise yani kredinizi onaylanmış ise banka tarafından en yakın şubeye davet edilirsiniz. Burada kredi sözleşmesi için süreç başlar. Banka tarafından kredi türüne göre bazı evraklar istenir ve bu evraklar tamamlandığından kısa süre sonra kredinizi alabilirsiniz.

İş Bankası kredi başvuru sonucunuz internetten de öğrenebilirsiniz. İş Bankası Kredi başvurusunu öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayarak siteye giriş yapın.

İnternetten İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

İş Bankası Resmi Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top