KEFİLSİZ KREDİ ALINIR MI?

KREDİ NOTU KAÇ OLMALI

Bankacılık işlemleri ve bankaların ekonomik hayatımızda edindiği yer inkar edilemez. Günlük yaşantı şekillerimizin ve yaşantı kalitemizi arttıran ürünlerin bir çoğu gelirimiz açısından kelimenin tam anlamıyla boyumuzu aşmaktadır. Bu tür durumlarda vatandaşların daha rahat bir yaşam sürerek teknolojinin, endüstrinin ve hayatın sunduğu yeniliklerden faydalanmasını sağlamak amacıyla bankalar imdada yetişmektedir. Birden fazla ürün ve paketler yardımıyla hayatımızda yer eden bankalar, sayısı artmasıyla birlikte geniş ve çekişmeli bir pazara da kavuşmuş oldu. Bununla birlikte bu durum müşterilerin bankacılık hizmetlerinden daha kolay ve hızlı şekilde faydalanmasını sağlamış oldu. Bu hizmetlerden biri de kefilsiz kredi alınır mı işlemidir.

Birçok banka hizmete başladığı ilk yıllarda krediler konusunda hassas davranmış, kredi konusunda kendisinden hizmet isteyen, bu yüzden kredi başvurusunda bulunan müşterilerine kesin çizgiler içeren koşullarını sıralamıştır. Kefilsiz kredi alınır mı için olası bir borç ödenmeme riskini ortadan kaldırarak krediyi kefil yardımıyla çekme imkanı sunulmuştur. Böylelikle banka verdiği kredinin güvence altına alınmasını amaçlamaktaydı. Çünkü bir kefilsiz kredi alınır mı dediğiniz zaman, o krediyi çeken kişi eğer kredi ödemesini yapamazsa sorumluluk ve borç bana aittir borcu üstleniyorum anlamını taşıyan güvenceyi bankaya sunmuş oluyordunuz. Günümüze bakıldığında kefilsiz kredi alınır mı işlemleri artık tarihe karışmış ve kefil önemli bir koşul olma özelliğini hemen hemen kaybetmiştir. Çünkü oluşan rekabet ortamından karlı çıkarak müşteri kaybına uğramak istemeyen bankalar vatandaşlara Kefilsiz kredi alınır mı imkanını tanıyan avantajlı kredi paketlerini görücüye sunmaktadır. Bu krediler ihtiyaç kredileri olarak bilinir ve 1000 TL’den 30000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu hizmeti her banka veriyor demek doğru olmasa da hemen hemen her banka pazara ayak uydurmaktadır. Bu kredilerin size çıkabilmesi için en önemli kurallardan biri de kredi notunuzun yüksek olmasıdır.

Kredi notu daha önceki finansal hareketleriniz sayesinde kayıt altına alınan, bankacılık karneniz olarak bilinen sayısal değerlerdir. Bu değerler yardımıyla bankacılık anlamında bir klasmanda kabul edilirsiniz ve alacağınız hizmetlerin kalitesinde belirlenirsiniz. Kredi notunuzun düşük olması durumunda krediler konusunda sıkıntı çekeceğinizi size bildirmek isteriz. Bankalardan kefilsiz almak istediğiniz kredilerde genelde ek avantaj olarak dosya masrafları da bulunmaz. Bu yüzden kısa vadede uygun küçük bütçeli krediler vatandaşlara cazip gelmektedir. Ayrıca bu krediye sahip olmak için herhangi bir banka şubesine gitmeden gelişen teknolojinin nimetlerinden olan internet üzerinden bu kredilere başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Avantajlı olarak kabul ettiğiniz banka ve paketleri, bankalara ait resmi internet sitesinden inceleyebilir, aynı zamanda kredilere de başvuruda bulunabilirsiniz.

Scroll to Top