kredi kartı borç kapatma

Kredi Kartı Borç Kapatma

Bankalar gün geçtikçe bireysel alanda daha aktif hizmet seçenekleri sunmaktalar. Her gün yeni bir sistem ile müşterilerine daha avantajlı ve fayda sağlayacak üretimlerde bulunurlar. Birçok bankanın en revaçta hizmetleri ise kredi kartları ve krediler olarak bilinmekte ve birçoğumuz neredeyse en az bir bankadan kredi kartı veya kredi çekmiş bulunmaktayız. Kredi kartları ile alışverişlerimizi taksitli yapmak, nakit paraya ihtiyaç duyduğumuzda nakit ihtiyacımızı nakit avans sistemi ile tedarik etmekte ve buna benzer kredi kartlarının birçok işlevini kullanmaktayız. Lakin bazı zamanlarda mevcut kredi kartlarımızın maddi düzensizlikler veya olağandışı durumlar sebebiyle ödemelerini geciktirmekte veyahut geri ödemelerde sorun yaşanabilmektedir. Bu yazımızı eğer sizde bir kredi kartı kullanıcısı iseniz ve kredi kartı borç kapatmaya dair merak ettiğiniz veya kredi kartı borç kapatma işleminizi nasıl yapabileceğiniz gibi merak ettiğiniz sorulara nitelik olarak yazacağız.

Kredi Kartı Borç Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızın borç sorgulama işlemlerini birçok şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınızın borcunu banka sizlere iletişim bilgilerinize ulaştırmakla birlikte kredi kartınızın ait olduğu bankanın şubesine giderek öğrenebilir veyahut ilgili bankanın ATM’lerinden hesap özetinizi, mevcut bakiye bilgilerinizi, borç bilgilerinizi gibi kredi kartınızı ilgilendiren tüm ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Maddi durumunuzun iyiye gitmemesi veyahut olağandışı durumlardan dolayı kredi kartı borcunuz için ayırdığınız paranın başka bir yere masraf edilmesi durumlarında kredi kartınızın borcunuzun ödenmediğini varsayalım ve bu sürecin uzamasında başınıza gelebilecek şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Öncelikle bu durum mevcut kredi sicilinizi etkileyen bir faktördür ve kredi notunuz bankalar nezdinde düşüşe uğrar.
 2. Kredi notunuzun düşmesi ile birlikte kredi kartı başvuruları veya kredi talepleriniz olumsuz sonuçlanabilir.
 3. Ödeyemediğiniz kredi kartı borcu miktarı ödeyemediğiniz tutar için her ay faiz işlemi görür.
 4. Banka tarafından sizden 90 gün içerisinde ödeme yapmanız gerektiğine dair bir talimat gelebilir.
 5. 90 gün içerisinde borcunuzu ödemezsiniz iş haciz işlemine kadar gidebilir.

Lakin eğer kredi kartı borç kapatmak istiyorsanız bankanız ile iletişime geçerek yapılandırma teklif edebilir ve borcunuzu yapılandırma adı altında taksitler ile ödemeye çalışmanız hem size hem de bankaya olumlu olarak yansıyacaktır. Bu şekilde hem kredi kartı borç kapatmanızı yapmış olacaksınız hem de ileride yapacağınız bankacılık işlemlerinde sicilinizi temiz tutmuş olursunuz.

3 thoughts on “Kredi Kartı Borç Kapatma”

 1. ismaildüğüncü

  slm mrb cevdet bey benim kredi kartı ve kredi borçlarım var yardımcıolurmusunuz
  lft

 2. İyi günler ben teb kredi kartı borcumu yapılandırmak istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Scroll to Top