KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA

kredi kartı aidatları

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık birçok işlemimizi sanal olarak gerçekleştirebiliyoruz. Alışverişlerimizde, günlük yaşantımızda veyahut iş hayatımızda harcamalarımızı kredi kartı ile gerçekleştirebiliyoruz. Ve her geçen gün bankalar ürettikleri kredi kartlarına bir yenisini daha eklemekteler. Bir çoğumuz en az bir kredi kartına neredeyse sahip. Maddi durumların sıkışması durumunda bu kredi kartlarının borçlarını bazen ödeyemeyebiliyoruz. Bu yazımızda ise kredi kartı borcu yapılandırma hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulunacağız.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nedir?

Kredi kartı borcunu yapılandırma, kredi kartının ana borcu ve faizi ve borcun son tarihine kadar oluşmuş tüm masrafların güncel tutarına yapılan yeniden taksitlendirme veyahut peşin ödenecek ise ödenecek tutarın yeniden belirlenmesinin sağlandığı bir işlemdir. Kredi kartı borcunu yapılandırma işleminde kredi kartınızın ne kadar sürede takipte olduğuna göre yeni belirlenecek tutar değişiklik gösterebilir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faydaları Nelerdir?

Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi borçlarını ödeyemeyen kişilerin daha rahat bir şekilde borçlarını ödemeye yardımcı bir formüldür. Bu yapılandırma işleminde hem bankalar hem de kredi kartı sahibi yarar görmektedir. Bankalar müşterinin kullanmış olduğu kredi kartından yapılan harcamaları müşteriden müşteriye uygun bir şekilde ödeme seçeneği ile geri ödemelerini almış olurlar. Müşteriler ise yaptığı harcamaları kendisine uygun bir şekilde ödeme seçeneği ile ödemiş olur. Ancak kredi kartı borcunu yapılandırma işleminin kötü yanı ise mevcut borcunuza yeni bir faizin uygulanabilecek olmasıdır. Nakit ödemelerde bu durum değişiklik gösterebilmektedir ve bankadan bankaya bu durum aynı şekilde farklı bir çözüm ile sonuçlandırılabilir. Yapılandırma işleminin bir diğer tarafı ise mevcut borcunuz tekrardan hesaplanıp taksit halinde ödeme imkanı sunulacağı için maddi olarak zorlanmayacağınız bir ödeme seçeneği oluşturulabilir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi için öncelikle bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kredi kartınıza ait bankanın şubesine giderek müşteri temsilcisi ile görüşüp detayları öğrenerek kredi kartı borcunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınızın yapılandırılmasına bankalar sıcak bakmaktadır, yani yapılandırma talebiniz sizin istediğiniz doğrultuda gerçekleştirilmek zorundadır. Bu konuda ısrarcı olmanız sizin avantajınıza olacaktır.

Scroll to Top