KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR KREDİ ALABİLİR Mİ?

KREDİ PUANI SORGULAMA

Günümüzde hemen hemen hepimiz bankalarla ister istemez ilişki içerisindeyiz. Birçoğumuz kredi kartı kullanmakta, birçoğumuz çeşitli ihtiyaçları için kredi çekmektedir. Bu hizmetlerin karşılığında ödememiz gereken taksit ya da faturalarda gecikmeler düzensiz rejimler olduğu zaman siz fark etmeseniz de Kredi Kayıt Bürosu olarak adlandırılan kurum kapsamında puanlandırılıyor. Bu şekilde düzensiz olan grafiklerde tahmin edilebileceği gibi puanımız oldukça düşük oluyor. Puanımızın düşük olması, olası bir yeni kredi başvurusunda önümüze engel olarak çıkabiliyor. Kredi notu düşük olanlar kredi alabilir mi dendiğinde bazı kapılar açık bırakılmıştır. Kredi notu düşük olanlar kredi alabilir mi cevabı şu şekilde sıralanabilir, ipotekleme yoluyla kredi isteme, kefil göstererek kredi başvurusu yapma ve eğer geliriniz yüksekse düşük miktarlı ihtiyaç kredisi başvuru işlemlerinden olumlu cevapla ayrılabilirsiniz. Bu kredi başvuru şekilleri bankaların verdiği kredilerde geri ödeme problemi olursa kredi karşılığında kolaylıkla ikame eden elle tutulur değerlere sahip olduğu için bankalar kredi konusunda zorluk çıkarmayacaktır. Fakat bu başvuru şekillerine ait de bazı koşullar mevcuttur.

İpotek Yoluyla Kredi Başvurusu

Kredi notu düşük olanlar kredi alabilir minin ilk cevabı; krediye teminat olarak sunulacak taşınır ya da taşınmaz malların kredi başvurusu için uygun özelliklere sahip olması gerekirdir. Örneğin ipotek edilecek mal bir ev ise, ev planının dışında herhangi bir işlem olmaması gerekir. Bankalar bu tür ayrıntıları kontrol etmek ve eve fiyat biçmek için gayrimenkul değerleme uzmanlarını ilgili eve gönderirler. Eğer ev krediye uygunsa eve sahip olan kişinin eşinin de ipotek için imza vermesi gerekmektedir. Ev birden fazla kişiye aitse herkesin onayı gerekir. İnşaatta olan bir ev ipotek olarak gösterilecekse o evin % 80 oranında bitmiş olması gerekmektedir.

KREDİ NOTU

Kefil Göstererek Kredi Başvurusu

Kredi notu düşük olanlar kredi alabilir minin cevabı; kefil olan kişi, krediyi çeken kişi kredi borcunu ödemediği takdirde borcu üstlenip ödeyeceği konusunda bankaya teminat sunduğu için bankanın kredi verme ihtimali artmaktadır. Kefil olan kişinin de kredi başvurusu için yeterli kriterlere sahip olması gerekmektedir. Aynı şekilde kefil olacak kişinin eşinin de izni olması gerekmektedir.

Yüksek Gelire Sahip Olan Kişilerin Düşük Miktarda Kredi Başvurusu

Kredi notu düşük olanlar kredi alabilir mi sorunuza gelir miktarınızın gider miktarınızdan yüksek olması sonucunda başvuracağınız düşük miktarda kredilerinden olumlu cevapla ayrılabilirsiniz. Bu krediyi alabilmek için kayıtlı gelirlerinizi bankaya sunmanız gerekir. Bazı bankalara göre değişen ev halkına ait gelir çizelgesi de istenebilir. Uygun görülmesi durumunda rahatlıkla krediye sahip olabileceksiniz. Bu krediye sahip olursanız ve ödeme konusunda aksama yaşamazsanız kredi notunuzu otomatik olarak arttırmış olursunuz. Bu da ileride olası bir yüksek miktarda kredi başvurusu için olumlu bir gelişme anlamına gelmektedir.

Scroll to Top