KREDİ PUANI NASIL ÖĞRENİLİR?

FİNDEKS KREDİ NOTU SORGULAMA

Kredi başvurusu yapabilmek için kredi notumuzu öğrenmemiz gereklidir. Kredi çekmek için başvurduğumuz tüm bankalar kredi notumuza göre bizlere kredi imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle öncelikle yapmamız gereken işlem kredi notumuzu öğrenmek, daha sonra kredi başvurusu yapmaktır. Findeks kredi notu sorgulama işlemi ile kredi notunuzu internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Kredi kayıt bürosu, kredi notunun ismini findeks kredi notu olarak değiştirmiştir. Kredi kayıt bürosu artık Findeks adı ile kurumsallaşmıştır. Findeks kredi notu sisteminde herkesin ticari ve finansal siciline göre kredi notu oluşturulmaktadır. Böylelikle burada finansal risk bilgileriniz analiz edilmektedir. Findeks sistemi, kredi kartı borcunuzu ödeme düzenliliğinizi ve kredi ödemelerinizi düzenli yapıp yapmadığınızı kontrol eden bir sistemdir. Bankalar kredi verirken bu ayrıntılara dikkat etmekte ve sizin kredi notunuza göre kredi vermektedir. Eğer ki kredi notunuz düşükse bankaların size kredi vermesi zordur.

Findeks kredi notunu oluşturan etmenlere bakacak olursak; Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Ödeme Alışkanlıklarınız % 30, Kredi Kullanım Yoğunluğunuz % 15, Mevcut Hesap ve Borç Durumunuz % 25, Yeni Kredi Arayışınız % 20 ve diğer etkenler ise % 10 oranında kredi notunuzu oluşturacaktır. Findeks kredi notu sistemi dokuz bankanın ortaklığı ile kurulmuştur. Bu sistemi Kredi Kayıt Bürosu ekonomi ve finans hayatına sokmuştur. Kredi notu sorgulama işleminizi internet üzerinden basit bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer ki kredi çekmek istiyor iseniz öncelikle kredi notunuzu öğreniniz. Kredi puanı nasıl öğrenilir diyorsanız, yazının devamında sizler için kısaca anlatacağız. Bu bilgileri takip ederek sizde kredi puanı nasıl öğrenilir sorunuzun cevabına ulaşabilirsiniz.

Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?

kredi puanı nasıl öğrenilir için Findeks sistemine üyeliğinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken işlem yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamak olacaktır. Açılan sayfa üzerinden öncelikle yapmanız gereken işlem kredi notu alanına tıklamaktır. Daha sonra yeni üye adlı butonuna tıklayınız. Üyelik için sizden TC kimlik numaranız, e-posta adresiniz, doğum yılınız, çalışma şekliniz ve eğitim durumunuz gibi sizden istenecek bilgileri doğru bir şekilde yazınız.

1

Bu bilgileri doldurduktan sonra ise üyelik işleminizi gerçekleştirebilir ve bu sistem üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile kredi puanı nasıl öğrenilir işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top