Kuveyt Türk Çalışma Saatleri

KUVEYT TÜRK KREDİ HESAPLAMA

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Katılım Bankacılığı sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olup müşterilerine her daim en iyi ve en kaliteli hizmeti vermek için çalışıyor. Faizsiz Bankacılık anlayışı ile hizmet vermekte olan bu banka özellikle İslami hassasiyeti olan müşterilere faizsiz işlem ile kazanç sağlama şansı sunuyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 1989 yılında Özel Finans Kurumu olarak Bakanlar Kurulu Kararı tarafından tespit edilmiş olan kararlara uygun bir şekilde faaliyet gösterme amacı ile kurulmuş ve daha sonra 1999 yılında diğer bankalar gibi Bankacılık Kanunu’na tabi tutmuş ve en nihayetinde bugünkü adı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası adına 2006 yılının Mayıs ayında kavuşmuştur. Biz de bugün sizlere Kuveyt Türk Çalışma Saatlerinden bahsedecek ve bu bankanın sunmuş olduğu hizmetlerden en iyi şekilde faydalanmanız için sizlere yardımcı olacağız.

Kuveyt Türk Çalışma Saat Aralıkları

Kuveyt Türk Katılım Bankası diğer bankalar gibi yalnızca hafta içi her gün hizmet vermekte olan bir bankadır. Hafta içi her gün saat 8.30’da hizmet vermeye başlayan Kuveyt Türk Katılım Bankası 12.30’a kadar hizmet vermeye devam etmekte ve çalışanların dinlenmesi adına bir saatlik öğle arası verdikten sonra saat 13.30’da hizmet vermeye kaldığı yerden devam eder. Bununla birlikte diğer bankalar ile aynı şekilde hafta sonları hizmet vermeye bu banka yoğunluk sebebi ile kimi zamanlarda kapanma saatini geçerek biraz daha fazla çalışmaktadır. Bu sebepten dolayı da Kuveyt Türk Çalışma Saatlerinde kimi zamanlar değişiklik görülebilir. Bu bir yana birçok banka çalışanı bankanın çalışma saatleri sona ermesine karşın bankanın içinde kalmaya devam etmekte ve yaklaşık olarak iki saat kadar süre ile hesap kontrolü gibi noktalarda iş yapmaya devam eder.

Kuveyt Türk’ün hiçbir şubesi bu saatlere aykırı bir şekilde çalışamayacaktır. Bu nedenle banka her ne olursa olsun saat 08.30’da açılır.

Pek çok kişi artık bankacılık sektöründe de çok daha hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapılabilmesi için çeşitli yöntemler bulmuştur. Bu yöntemler akıllı cep telefonlarında yer alan uygulama marketleri üzerinden indirilebilmekte olan Kuveyt Türk Katılım Bankası mobil uygulamaları ve Kuveyt Türk Katılım Bankası resmi internet sitesi üzerinden girilebilmekte olan İnternet Şubesi’dir. Her iki yol üzerinden 7 gün 24 saat boyunca sistemde herhangi bir arıza çıkmadığı takdirde işlem yapabilmeniz mümkündür.

Bununla birlikte yine bir başka yöntem olan Kuveyt Türk Katılım Bankası Çağrı Merkezi’ne 7 gün 24 saat boyunca ulaşabilir ve merak ettiğiniz ya da giderilmesini istediğiniz tüm sorunlar hakkında cevap alabilirsiniz. Kuveyt Türk Katılım Bankası Çağrı Merkezi numarasına ulaşmak isteyen kişiler yurt içinden 444 0 123 numarasını ve yurt dışından +90 444 0 123 numarasını aramalıdır. Kuveyt Türk Katılım Bankası Çağrı Merkezi üzerinden bankacılık işlemlerini dilediğiniz yerden ve dilediğini zamanda alanında uzmanlaşmış müşteri temsilcilerinnin yardımı ile kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

EFT ve Havale Saatleri

Kuveyt Türk Katılım Bankasında sahip olduğunuz bir hesap üzerinden bir başka bankanın hesabına ya da bir başka kişinin adına EFT yani Elektronik Fon Transferi yöntemini kullanarak para göndermeniz ve Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın herhangi bir şubesinden bir başka şubesine, ismine ya da hesabına havale göndermeniz mümkündür. Kuveyt Türk Katılım Bankası EFT işlemlerini gerçekleştirmek için şube üzerinden 16:55’e kadar bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. Bununla birlikte Kuveyt Türk Katılım Bankası İnternet Şubesi ve Mobil Şubesi üzerinden yapacağınız EFT işlemleri için saat 17:20’ye kadar vaktiniz bulunuyor. Üstelik Kuveyt Türk Katılım Bankası İnternet Şubesi ve Mobil Şubesi üzerinden yapılacak olan EFT işlemlerinde herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Kuveyt Türk Katılım Bankası üzerinden yapılacak ola para transferleri 5 ile 10 dakika içerisinde gerçekleştirilmekte olup, Kuveyt Türk Katılım Bankası ya da Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın yoğunluğuna bağlı olarak bu işlemlerin tamamlanması 30 dakikayı da bulmaktadır. Kuveyt Türk Katılım Bankası EFT Saatleri dışında yapılacak olan tüm para transferleri bir sonraki mesai gününde gerçekleştirilir. Hafta sonunda ya da resmi tatillerden önce EFT saatleri dışında yapılacak olan tüm para transferleri ise ilk iş gününden itibaren gerçekleştirilmeye başlanır.

Scroll to Top