Kuveyt Türk Eğitim Kredisi

KUVEYT TÜRK KREDİ HESAPLAMA

Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterileri için birbirinden farklı finansmanlar sunmakta ve uygun faiz oranları ve geniş vade seçenekleri ile oldukça cazip bir banka olarak Türkiye’nin öncü katılım bankalarından biri olmaya devam ediyor. İşte Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından sunulmuş olan finansmanların arasında yer alan ve ilköğretim, lise, üniversite, yüksek lisans ve buna ek olarak dil eğitim gibi birçok eğitimi kapsamakta olan Kuveyt Türk Eğitim Kredisi birçok öğrencinin eğitim hayatını kolaylaştırıyor.

Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından sunulmuş olan Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı, bir öğrencinin eğitim gördüğü süre boyunca ihtiyacı olan tüm eğitim giderlerini kapsamaktadır. Bu kapsam dahilinde beslenme, konaklama ve eğitim gibi birçok farklı gider yer almaktadır. Şimdi bu finansmanın genel olarak özelliklerine bir göz atalım.

Eğitim Finansmanı Genel Özellikleri

  • 48 aya kadar varan geniş vade seçenekleri
  • Proforma fatura ile kullanılabilme özelliği
  • İlköğretim, lise, üniversite, yüksek lisans ve bununla birlikte yabancı dil eğitimi gibi birçok eğitimi kapsaması
  • Kuveyt Türk ve Eğitim Kurumu arasında yapılacak olan protokol ile birlikte alternatif olarak sunulabilecek olan farklı finansman seçenekleri

Eğitim Finansmanı İçin Gereken Belgeler

Kuveyt Türk Eğitim Kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin bu başvuruyu yalnızca banka şubesine giderek yapabileceğini söylememiz de fayda var. Zira kimi kredi ya da finansman çeşitlerinin başvuruları her ne kadar internet üzerinden yapılabiliyor olsa da bu tür hassasiyet isteyen finansman türlerinde bireylerin bizzat bankanın bir şubesine giderek başvuruda bulunması gerekiyor. Aşağıda yer alan belgeler temel olarak istenmekte olan ve sahip olduğunuz gelir ile alacağınız krediyi karşılayabileceğinizi gösteren çeşitli belgeleri içermekte olup bankaya ulaştıktan sonra almak istediğiniz eğitime ve bu eğitimi alacağınız kuruma göre banka tarafından çeşitli belgeler talep edilmesi mümkündür.

  • Nüfus cüzdanı belgesi
  • Kredi için başvuru formu (banka tarafından verilir.)
  • Maaş bordrosu ya da vergi levhası gibi gelir belgeleri
  • Ücretli bir şekilde çalışmakta olan kişiler için iş yerinden alınacak olan onaylı maaş bordrosu

Eğitim finansmanı için başvurmak isteyen kişilerin 18 yaşından küçük olması halinde ise yanlarında anne, baba ya da büyüklerinden birinin olması ve bu kişilerin nüfus cüzdanlarının da bulunması gerekir. Bununla birlikte eğitim gördükleri okulda eğitim görmekte olduklarını ispatlayan belge ile birlikte ikametgah belgesi de talep edilmektedir.

Bu kredinin aylık vade 1 aydan 48 aya kadar geniş bir yelpaze ile sunulmakta olup faiz oranı ise %1.29’a sabitlenmiş bir şekilde verilmektedir. Dilerseniz yazımızın sonunda yer alan linke tıklayarak Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı Hesaplama Tablosuna ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Eğitim Finansmanına ek olarak çıkacak olan masraflardan biri olan kredi tahsis ücreti, kredi tutarının binde beşi olmak üzere hesaplanacaktır. Bununla birlikte her kredi de yapılması gereken sigortalardan biri olan hayat sigortası da bu kredi tutarına dahil edilmediği için ayrıca hesaplanması gerekir. Hayat sigortası kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin yaşına, cinsiyetine ve talep edilmiş olan kredinin tutarına göre değişim göstermektedir.

Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

Kuveyt Türk Eğitim Finansmanından faydalanmak istiyorsanız öncelikle ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu da belirlemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte belirlemiş olduğunuz net tutarı kaç ayda ödeyeceğinizi yani aylık vade tutarını sahip olduğunuz ödeyebilme bütçesine göre belirlemeniz ve kendinize bir ödeme planı oluşturmanız gerekir. Yazımızın sonunda yer alan hesaplama tablosunu kullanarak bu konuda daha net ve kesin bilgilere ulaşabileceğiniz gibi dilerseniz Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı başvurusunda bulunacağınız Kuveyt Türk şubesinde de bu konu ile ilgili müşteri temsilcilerinden yardım alabilirsiniz. Daha sonra başvuru formunda yer alan kişisel bilgileri, iletişim bilgilerini ve diğer gerekli bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekecektir. Daha sonra size Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı için gereken belgeleri getirmeniz için belirli bir süre verilir. Bu süre zarfı içinde kredi sözleşmesini imzalamanız gerekir.

Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı Hesaplama

Aşağıda yer alan linke tıkladıktan sonra Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanı Hesaplama sayfasına giriş yaparsınız. Burada sağ köşede yer alan hesaplama programı vasıtası ile Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı faiz oranları, aylık vade tutarları ve kredi tutarı genelinde fikir sahibi olabilirsiniz. Bunun için ilk olarak finansman tutarına ya da taksit tutarına göre seçeneklerinden birini tercih etmeli ve daha sonra finansman türlerinden “Eğitim” başlığını seçmelisiniz. Beraberinde başvurmak istediğiniz kredi tutarı ve aylık vadeyi seçmeniz gerekiyor. Yazımızın içerisinde de bahsetmiş olduğumuz gibi kredi tutarının %0,5’i olan kredi tahsis ücreti sizden peşin bir şekilde tahsil edileceği için bu tutar krediye dahil edilmeyecektir.

Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı Hesaplama Programı İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top