Kuveyt Türk Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Kuveyt türk

Modern hayatta her şey çok hızlı ilerliyor. Yaşam standartları yükseldikçe beslenme alışkanlıklarımız, barınma alışkanlıklarımız, giyinme alışkanlıklarımız gibi tüketim alışkanlıklarımız da şekil değiştirmeye başladı. Hayatımıza giren kredi kartları da yaptığımız harcamalarda ödeme kolaylığı sağladığı için lüks kategorisine giren ürünleri bile kolaylıkla alabilmemizi sağlayarak bu döngüye yardımcı oluyor. Reklamların, sosyal medyanın ve çevre gibi faktörlerin özendirdiği lüks tüketim ürünlerinin kredi kartları yardımıyla kolayca alınabiliyor olması bilinçsiz tüketime neden oluyor. Kredi kartlarının sağladığı kolaylıklar bazen harcamalarımızı dengelememizi zorlaştırabiliyor ve tüketicinin bilinçsiz bir şekilde yaptığı harcamalar da gelirinin üzerine çıkan borçlara neden oluyor. Bu borçların üstesinden gelemeyen tüketiciler ise çareyi kredi çekmekte buluyorlar. Aynı zamanda ev gibi araba gibi maddi değeri yüksek olan harcamalarımızda ihtiyacımız olan parayı kredi çekerek tamamlayabiliyoruz. Ülkemizdeki her bankanın kullanıcısına finansman desteği sağlayan kredi çeşitleri var. Kuveyt Türk de bu bankalardan bir tanesi.

Kuveyt Türk Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Elbette tüketicinin kredi çekmesinin tek sebebi borç değil. Ev veya araba almak isteyip de elinde yeteri kadar nakit para olmayan kişilere özel kredi fırsatları da bulunuyor. Ayrıca çeşitli ihtiyaçlarımız için de farklı kredi hizmetleri bulunuyor.

1. Konut Kredisi

Kuveyt Türk kredi çeşitlerinden bir tanesi konut kredisi. Konut kredisini 120 aya varan vade fırsatlarıyla kullanabilirsiniz ve alacağınız konutun ekspertiz değerinin %80’i kadar kredi kullanabilirsiniz. Konut kredisini sabit ödemeli veya düzensiz ödemeli olacak şekilde kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk konut kredisi başlığı altında, gurbetten sılaya finansmanı, kentsel dönüşüm finansmanı, arsa-iş yeri finansmanı ve 2B finansmanı olmak üzere dört ayrı kredi çeşidi daha vardır.

2. Araç Kredisi

Kuveyt Türk’ün müşterilerine sunmuş olduğu bir diğer kredi çeşidi, araç kredisidir. Araç kredisini 48 aya varan vade imkanları ile kullanabilirsiniz. Alacağınız aracın sıfır veya ikinci el olmasının bir önemi olmaksızın kasko değerinin 50.000 TL’ye kadar kısmı için yüzde 70’i, 50.000 TL’yi aşan kısmı için yüzde 50’si oranında kredi kullanabilirsiniz. Araç kredisinin içinde motosiklet kredisi farklı özelliklere sahiptir. Araç kredisinden farklı olarak motosiklet kredisi yalnızca sıfır motosikletler için kullandırılmaktadır. Motosiklet kredisini 48 aya varan vade imkanları ile kullanabilirsiniz ve aynı araç kredisi gibi motosiklet kredisi kullanmak isterseniz nihai fatura tutarının  50.000 TL’ye kadar olan kısmının yüzde 70’i kadar, 50.000 TL’yi aşan kısmı için yüzde 50’si kadar kredi kullanabilirsiniz.

3. İhtiyaç Kredisi

Kuveyt Türk’ün geliştirmiş olduğu ihtiyaç kart da kullanıcısına özel çeşitli fırsatlar sunan bir kart ancak kredi kartı veya banka kartı değil. Öncelikle ihtiyaç kart çıkartıldığı tarihten itibaren iki ay geçerli olan bir karttır. Evinizdeki eşyaları yenilemek, evlilik harcalarınıza finansman sağlamak gibi kısa süreli fakat yüksek tutarlı alışverişlerinizde kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve yaptığınız peşin alışverişleri peşin fiyatı üzerinden taksitlendirmenizi sağlar. İhtiyaç kart ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz size en yakın Kuveyt Türk şubesine gidebilirsiniz.

Kuveyt Türk’ün ihtiyaç kredisi başlığı altında hac/umre finansmanı, eğitim finansmanı ve seyahat finansmanı olmak üzere üç ayrı kredi çeşidi vardır. Bu üç kredi çeşidi de 48 aya varan vade ile kullanılabilir. Bütün bu kredi çeşitlerinden herhangi birine başvurmak isterseniz, size en yakın Kuveyt Türk şubesine gidebilirsiniz veya Kuveyt Türk’ün internet sitesini kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

1. Şubeden Başvuru

Kuveyt Türk bankasının müşterilerine sunduğu kredi çeşitlerinden herhangi birine başvurmak isterseniz, size en yakın Kuveyt Türk şubesine gidip talebinizi bildirerek başvuruda bulunabilirsiniz. Bankanın talep edeceği bazı belgelerin ve nüfus cüzdanınızın yanınızda bulunması gerekmektedir. İstenen belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz halinde başvurunuz incelemeden geçirilecek ve sonucu size bildirilecektir.

2. İnternet Bankacılığı ile Başvuru

Kredi başvurusunu Kuveyt Türk şubelerinin dışından Kuveyt Türk internet bankacılığını kullanarak da yapabilirsiniz. Kuveyt Türk’ün geliştirmiş olduğu “senin bankan” isimli internet sitesine girdikten sonra başvurmak istediğiniz kredi çeşidini seçip önünüze çıkan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

senin bankan 3

Kuveyt Türk şubeleri ve internet bankacılığı dışında herhangi bir başvuru yöntemi yoktur.

Kuveyt Türk Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

1. Şubeden Öğrenme

Kuveyt Türk kredi başvuru sonucunuzu Kuveyt Türk şubeleri aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Bunun için size en yakın Kuveyt Türk şubesine gidip müşteri temsilcisine talebinizi bildirirseniz ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

2. İnternet Bankacılığı ile Öğrenme

Eğer başvuru sürecinizi internet yoluyla öğrenmek isterseniz, Kuveyt Türk’e bağlı olan www.seninbankan.com.tr sitesine girip başvuru takip sayfasındaki bilgileri doldurarak başvuru sonucunuzu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İnternetten Kredi Başvuru Sonucu Öğrenmek için TIKLAYIN!

senin bankan 2 1

3. Telefon Bankacılığı ile Öğrenme

Başvuru sonucunuzu telefon bankacılığı yoluyla da öğrenmek mümkün. 444 0 123 numaralı Kuveyt Türk çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisinin yardımıyla başvuru sonucunuz hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Scroll to Top