Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri

kuveytturk

Kuveyt merkezli bir banka olan Kuveyt Türk Katılım Bankası, ülkemiz piyasasına 1989 yılında girmiştir. 1989 yılından bugüne kadar pek çok faaliyette bulunmuş olup, ülkemiz bankaları arasında önemli bir yere sahiptir. 2006 yılına kadar Kuveyt Türk Evkaf Finans Kurumu A.Ş adını taşıyan banka, 2006 yılında isim değişikliğine giderek Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş adını almıştır ve günümüzde de bu isim ile anılmaktadır. Yenilikçi ve sürekli gelişen, son teknolojiye ayak uydurarak gerek şubelerinde gerekse internet şubesinde hizmet vermektedir. Fakat bazı durumlarda bankaların internet şubeleri yeterli olmamaktadır. İşte burada da bankaların kendilerine ait müşteri hizmetleri devreye girmektedir. İletişim kabiliyeti yüksek, analiz yeteneğine sahip ve kurum müşteri arasındaki köprüyü kurmakta olan bir iş alanıdır. Bu yazımızda da Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın müşteri hizmetleri birimini ele alacağız.

Belirli meslek liseleri, üniversitelerin Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun ya da farklı şartlar ile ve başka eğitimler ile diploma sahibi olmuş, bireyler müşteri temsilciliği görevini yerine getirebilirler. Müşteri temsilciliği Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın şubelerinde olabildiği gibi, bankaya ait telefon çağrı merkezlerinde de olan bir iş alanıdır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası çağrı merkezi biriminden başlayacak olursak asıl müşteri temsilcisine bağlanmanın ilk adımını oluşturmaktadır. 7 gün 24 saat hizmet veren Kuveyt Türk Katılım Bankası çağrı merkezine yurt içinden 444 0 123 , yurt dışından +90 444 0 123 numaraları telefonları arayarak  ulaşılmaktadır. Bu numara sayesinde ve 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezi sayesinde istediğiniz zaman, konum fark etmeksizin arayıp, bankanın işinde uzman müşteri temsilcileri ile iletişime geçip sorununuzu paylaşıp, gerekli işlemleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Müşteri ile kurum arasında bir köprü oluşturan müşteri temsilciliği mesleğinde Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın misyonu da bankalarını, müşterilere karşı en iyi şekilde temsil etmektir.  Vizyonu ise bankacılık sektöründe en iyi hizmet veren çağrı merkezi olmakla beraber Kuveyt Türk Katılım Bankası çağrı merkezi üç farklı dilde hizmet vermektedir. Bu diller; Türkçe, İngilizce ve Arapça’dır. Dil hizmetleri sayesinde de yurt dışından arayan müşterilerine de yeterli hizmeti vermektedir. Aradığınız numarada yapılan yönlendirmeler ile sizden istediğiniz bilgileri girdiğiniz takdirde yardım istediğiniz konuyu belirleyebilirsiniz. Şifreniz ile de Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın müşteri hizmetlerine bağlanarak hem zamandan tasarruf ederek hemde sıra bekleme derdi olmadan işleminizi halledebilir, istediğiniz yardımı alabilirsiniz.

Detaya girecek olursak çağrı merkezini aradığınızda karşınıza çıkan ses kaydı ile işleminize başlayacaksınız. Banttan gelen ses kaydı ile karşılaşacaksınız ve çağrı merkezi ile alabileceğiniz hizmetler sıralanmaktadır. Sayılan bu işlemlerden yapacağınız işlemi tuşladıktan sonra yetkiliye bağlanacaksınız. Kuveyt Türk Katılım Bankası çağrı merkezinde çağrı merkezi görevlileri değil  banka görevlileri bulunmaktadır. Yetkili banka görevlisine bağlandıktan sonra size sorulan soruları eksiksiz cevaplamanız ve sizden istenen bilgileri vermeniz dahilinde çağrı merkezinde bulunan banka görevlisi ile işlemleriniz oldukça kısa bir süre alacaktır. Bilgilerinizin isteneceğini göz önünde bulundurarak kimlik numaranızı, banka hesap bilgilerinizi yanınızda bulundurmanız işlem kolaylığı sağlayacaktır. Çağrı merkezindeki banka görevlisi de bu bilgiler teyit edilmediği sürece işleminizi gerçekleştirememektedir. Ancak unutulmamalıdır ki her yerde olduğu gibi Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda da çağrı merkezinde yapılan tüm görüşmeler kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca Kuveyt Türk Katılım Bankası çağrı merkezine beklemeden hemen başlanmak isterseniz aradığınız telefon numarası öncesinde sırasıyla 2 ve 0 rakamlarını tuşlayarak çağrı merkezi görevlisine hemen bağlanabilmektesiniz. Tabii bu sistem çağrı merkezindeki yoğunluğa göre değişebilir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası çağrı merkezinde yapılacak işlemlerin çağrı merkezine ilk bağlanıldığında söylendiğini yukarıda belirttik. Peki bu işlemler nelerdir?

 • Hesap Bakiyesi
 • Hesap Hareketleri
 • Hesap Bilgilerini Faks Olarak Alma
 • Hesap Bilgilerini E-mail Olarak Alma
 • Cari Hesap Açma
 • Katılma Hesabı Açma
 • Yatırım Hesabı Açma
 • Hesap Kapama
 • Hesap Adı Tanımlama
 • Hesap Türleri Hakkında Bilgi Alma
 • Kredi Kartı İşlemleri
 • Kayıp veya Çalıntı Kart Bildirimi
 • Kredi Kartı İşlemleri
 • Kredi Kartı Limit ve Borç Bilgileri
 • Kredi Kartına Ödeme Yapma
 • Kredi Kartı Ekstresini Faks Olarak Alma
 • Kredi Kartı Ekstresini e-mail Olarak Alma
 • Hesap Ekstresini Faks Olarak Alma
 • Hesap Ekstresini e-mail Olarak Alma işlemleri çağrı merkezinden yapılabilmektedir.

Her türlü bankacılık hizmetlerini alabildiğimiz Kuveyt Türk Katılım Bankası, gördüğümüz üzere müşteri hizmetleri konusunda da müşterilerinin yüzünü güldüren hizmetler sunmaktadır. Kuveyt Türk Katılım Bankası  çağrı merkezine de bağlanan müşteriler yapılan hizmetler ile memnun kalmıştır. Kuveyt Türk Katılım Bankası da aldığı olumlu sonuçlardan sonra kendini hep daha iyiye ve ileriye götürmek için ülkemizde hizmet bankalar arasında yoluna devam etmekte ve gelişim göstermektedir.

Scroll to Top