Burganbank Müşteri Hizmetleri

icerikmatik burganbank

Müşteri hizmetleri; herhangi bir sektörde mal veya hizmet sunan şirketlerin ya da işletmelerin müşterilerinin istek, şikayet, öneri ve diğer taleplerini kabul ettikleri alandır. Müşteri hizmetleri internet üzerinden canlı görüşme ya da yazışma şeklinde, form doldurma şeklinde ya da telefon görüşmesi vasıtasıyla erişilebilir alanlardır. Şirketlerin büyük çoğunluğu telefon üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanma imkanını sağlamayı tercih ederler. Gelişen teknolojiyle birlikte günümüzde internet üzerinden canlı yazışma şeklinde hizmet sağlayanlar da mevcuttur. En geç erişim imkanı olan türü ise form doldurma, elektronik posta gönderme gibi yöntemlerdir ki bunlar en az tercih edilen türlerin arasındadır. Müşteri hizmetlerinde muhatabınız çoğu zaman müşteri temsilcisidir. Yani o şirketi müşteri karşısında yani sizin karşınızda temsil etmekle yükümlü ve yetkili kişidir. İşte bu nedenle birçok şirket diksiyonu düzgün, insanlarla rahat iletişim kurabilen kişileri müşteri temsilcisi olarak belirler. Müşteri temsilcileriyle yapacağınız görüşmeler çoğu zaman kayıt altına alınmakta olup; adli ya da idari süreçlerde şirketlerin bu tip kayıtları kullanması gündeme gelebilmektedir.

Müşteri hizmetleri ile görüşülürken dikkat edilmesi gerekenlerin başında şirkete aktarılmak istenilen hususu kısa ve net bir şekilde belirtmek gelmektedir. Bu sayede sorununuzu kısa bir sürede çözmek mümkün olacaktır. Aksi takdirde sorunun çözümü güç hale gelecek karşılıklı anlaşmazlık nedeniyle büyük zorluk yaşanacaktır. Müşteri hizmetlerinde görev alan müşteri temsilcisiyle kibar bir biçimde konuşmak işinizi tahmin edeceğinizden fazla kolaylaştırabilecektir.

Bankalar, müşteri hizmetlerinin en çok kullanıldığı işletmelerdir. Zira bir bankanın müşterisi günün her saati bir müşteri temsilcisi ile görüşme ihtiyacı duyabilir. En basitinden kartın kaybolması gibi bir ihtimalde gece yarısı olsa bile müşteri hizmetlerine ulaşmak büyük önem taşıyacaktır. Havale, döviz alımı ve satımı, eft gibi işlemlerde yaşanacak sıkıntılar müşterinin işini sekteye uğratabilir. Bu durumda öncelikli olarak başvurulacak merci bu müşteri hizmetleri olacaktır. Kimi zaman internet bankacılığı şifresi de bu yöntemle değiştirilebilmektedir. Çeşitli bankaların bu yönde sistemleri bulunmaktadır.

musteri

Tekfen Yatırım Finansman Bankası A.Ş. adıyla 1989 yılında kurulan bankalardan biri olan Burgan Bank; ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan biridir. Burgan Bank 2013 yılından itibaren bu adla hizmet vermeye başlamıştır.

Türkiye genelinde 51 şubesi bulunan Burgan Bank’ın ortakları Afrika ve Suudi Arabistan gibi finans merkezlerinde lider konumdadır.

Burgan Bank vizyonunu şu şekilde tanımlamaktadır: “Finansal hizmetler sektöründe en iyi uygulamaları, yenilikçiliği ve paydaşlarına değer katan hizmetleri sürekli hayata geçirerek, kendi sınıfında Türkiyenin en iyi hizmet sağlayıcısı olmak.”

Burgan Bank’ın vizyonu ise bankaya göre şu şekildedir: “Burgan Bank, güven ve dürüstlük üzerine inşa edilmiş ilişkiler kapsamında, uzman finansal ve yatırım çözümleri sunarak işinizin ve şahsi varlığınızın büyümesine yardım eden finansal iş ortağınızdır.”

Burgan Bank hedef olarak şunları dikkate almaktadır: “Faaliyetlerini müşteri memnuniyeti, operasyonel ve teknolojik yetkinlik ve insan kaynağının gelişimi temelleri üzerinde inşa eden Burgan Bank, tüm paydaşları (müşterileri, çalışanları ve hissedarları) için ürettiği değeri en yüksek seviyeye ulaştırmayı hedefler. Paydaşlarımız için yarattığımız bu değerin; tutarlı, büyüme odaklı ve kurumsal yönetim çerçevesi dahilinde üretilmiş olması esastır.”

Burgan Bank’ın değerleri güven, sadakat, ilerleme ve mükemmeliyet olarak sıralanmıştır.

Burgan Bank dünya genelindeki faaliyetlerine 1977 yılında başlamıştır. Kuveyt merkezli banka, Türkiye dışındaki çeşitli coğrafyalarda da bilgi ve birikim sahibidir.

Burgan Bank’ın Türkiye’deki hisselerinin %99,3’ü Kuveyt merkezli şirkete aittir. Ancak %7′ lik kısmı diğer ortaklara aittir. Görüldüğü üzere bankanın büyük bir kısmı Kuveyt sermayelidir.

Burgan Bank müşteri hizmetlerine çeşitli şekillerde ulaşmak mümkündür. Telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve SMS bankacılığı gibi hizmetler verilmektedir.

Burgan Bank müşteri hizmetlerine 0850 222 8 222 numarasıyla ulaşmak mümkündür. Bu telefon numarası 7 gün 24 saat boyunca aranabilen bir telefon numarasıdır. Bu telefon numarası ile çeşitli işlemler yapılabilmektedir.

1862711_720x360

Burgan Bank müşteri hizmetlerini arayarak hakkında bilgi alabileceğiniz hizmetler: Hesap Bilgileri / Hesap Hareketleri, Vadesiz Hesap Açma/Kapama, Kredi Hesap Bilgisi, Çek – Senet Takibi, İşlem E-Dekont, Vadesiz Hesap Hareketleri kayıtlı E-mail/Fax gönderimi, Havale, Virman, EFT, Düzenli EFT Talimatları, İleri Tarihli İşlem, Swift, Kredi Kartına EFT, Fatura Ödemesi, Otomatik Ödeme Talimatı Verme/Takibi, Düzenli Ödeme Talimatı, Kart Bilgileri, Karta Hesap Bağlama, Kayıp / Çalıntı Bildirimi, Dönem İçi İşlemler, Borç / Limit Öğrenme, Kredi Kartı Borç Ödeme, Kartın İnternetten Kullanıma ve Mail Order’a Açılması/Kapatılması, Nakit Avans, Başkasına Ait Kart Ödemesi, Hesap Kesim Tarihi Değiştirme, Kart Akibeti, Döviz Alım / Satım, Fon Alım / Satım, Tahvil/Bono Alım / Satım, Repo, Vadeli Hesap Açma / Kapama, ATM Kart Şifre Alma / Değiştirme, Kredi Kart Şifre Alma / Değiştirme, Çağrı Merkezi Şifre Alma / Değiştirme, İnternet Bankacılığı Teknik Destek, İnternet Bankacılığı Şifre Durumunun Aktivasyonu, İnternet Bankacılığı Kullanıcı Adı Teyidi, İnternet Bankacılığı Durum Kontrolü, İnternet Bankacılığı İşlem Yetkileri Kontrolü, İnternet Bankacılığı Erişim Durdurma, SMS Doğrulama İşlem Limit Değişikliği, Tanımlı Alıcı İşlem Ayarları, Güvenlik Kısıtları (Zaman Ayarı – IP Kısıtlama – Limit Ayarları)

Burgan Bank müşteri hizmetlerine internet bankacılığı vasıtasıyla da ulaşmanız mümkündür. Bunun için aşağıda verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. Henüz internet şifreniz yoksa bu site üzerinde şifrenizi edinebilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizi dilediğiniz yerde ve dilediğiniz saatlerde yapmanız mümkün olmaktadır.

Burgan Bank İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

İnternet Şubesi Üzerinden Alabileceğiniz Hizmetler

Tüm hesaplarınızı aynı anda görüntüleyebilir, hesap hareketlerinizi izleyebilir, e-posta veya faks olarak yollayabilir, dilerseniz Excel ile bilgisayarınıza indirip saklayabilirsiniz. Kredilerinizi görüntülemek, kalan taksitlerinizi takip etmek ve kredi ödemelerini şubeye uğramadan yapmak sadece birkaç tık ile mümkün. Tüm varlıklarınızın özetini grafikler ve Dolar/Euro karşılıkları ile bilanço görünümünde izleyebilirsiniz. EFT, havale, kredi kartı, SWIFT ve kredi ödemelerinize ait son 20 işlemi görebilirsiniz. Tüm kredi kartlarınıza ait işlemlerinizi görebilir, nakit avans çekebilir ve ödemelerinizi yapabilirsiniz, dilediğiniz zaman şifrelerinizi değiştirebilirsiniz. Telefon, elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu, ADSL, kablo TV, Motorlu Taşıtlar Vergisi, trafik cezası, vergi, SSK/BAĞ-KUR ve daha bir çok ödemeyi ister anında gerçekleştirebilir ya da otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Vadeli Hesap, Döviz, Fon, Otomatik Fon Alma Talimatı, Tahvil, Bono, Repo gibi zengin yatırım seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca bireysel müşterilerin yararlanabileceği hizmetler /alabileceği bilgiler şöyle sıralanabilir: Hesap Bilgileri, IBAN İşlemleri, Hesap İşlemleri, Varlıklar, Krediler, EFT, Kredi Kartına EFT, Havale, Virman, SWIFT, Kayıtlı İşlem, İleri Tarihli İşlem, Tanımlı İşlem, Kart Bilgisi, Kart Ödeme Nakit Avans, Otomatik Ödeme, Otomatik Ödemelerim, DBS, Düzenli Ödemeler, Döviz, Talimatı Fon, Tahvil/Bono, Repo, Vadeli E-Mevduat

Kurumsal müşterilerin yararlanabileceği hizmetler/alabileceği bilgiler ise şu şekilde sıralanabilir: Çek İzleme, Senet İzleme, Çek Karnesi Talep / İzleme, İşlem Listesi, Toplu Ödemeler, Hesap Hareketleri, DBS, Çekler, Maaş Ödemesi, Tanımlı Alıcılara Ödeme, Üye İş yeri İşlemleri, Üye İş yeri Bilgileri, Dış Ticaret İşlemleri Yeni Giriş, Dış Ticaret İşlemleri İzleme, Dış Ticaret İşlemleri İptal, Dış Ticaret İşlemleri İade Edilenler

Bunun haricinde SMS bankacılığı ile de müşteri hizmetlerine ulaşmak mümkündür. 8222 servis numarası kullanılarak SMS bankacılığından faydalanılabilmektedir. Bu numaraya göndereceğiniz mesaja göre otomatik olarak geri dönüş almanız mümkündür. Bu tip bir hizmet genellikle Türkiye’de hizmet gösteren diğer bankalarda bulunmamaktadır.

Scroll to Top