Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Şifre Alma

timthumb

Hemen hemen her bankanın bir internet şubesi olması nedeniyle bankalar müşterilerine internet bankacılığı üzerinden yardımcı oluyor. Bu yazımızda da Kuveyt Türk internet bankacılığı hakkında detaylardan ve internet bankacılığı şifre alımından bahsedeceğiz.

Öncelikle Kuveyt Türk Kuveyt merkezli bir bankadır. 1989 yılında Türkiye’deki bankalar arasında yerini almıştır. 2006 yılına kadar Kuveyt Türk Evkaf Finans Kurumu A.Ş adını kullanmakta olan banka, 2006 yılından itibaren ve günümüzde de kullanmakta olduğu Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş adını almıştır. Günlük konuşma dilinde kısaca Kuveyt Türk demekteyiz. 2017 yılında da 28. yılını kutlayan banka, her zaman müşterilerine yenilikçi hizmet anlayışı sunup, Türkiye’de katılım bankacılığına önemli katkı sağlar.

Her gün teknolojiye yeni bir şeyin eklenmesi ile internet bankacılığı kullanmak çok daha hızlı ve güvenilir bir hale gelmiştir. Bu sayede çalışmaktan bankaya gitmeye vakti olmayanlar için ya da gecenin bir saati işlem yapması gerekenler için gerçekten büyük nimet haline gelmiştir internet bankacılığı. Hem sıra bekleme derdiniz olmaz hem de işlemleriniz oldukça kısa bir süre içinde hallolur. İnternet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz pek çok işlem vardır. Bunları fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme, havale yapma, eft, kredi borcu ödeme şeklinde sıralayabiliriz. Saydığımız bu işlemler dışında kendi hesaplarınızı kontrol altında tutabilir, hesap özetlerinizi de incelemeniz için fırsat sunmaktadır. İnternet bankacılığının bir diğer kolaylığı ise bu işlemler sırasında herhangi bir ek ücretin alınmamasıdır. Bu işlemleri her bankanın internet şubesinde yapabileceğiniz gibi elbette ki Kuveyt Türk internet bankacılığında da yapılabilimektedir. Peki Kuveyt Türk internet bankacılığını kullanmak için ne yapmamız gerekiyor, şifremizi nasıl alacağız?

Öncelikle Kuveyt Türk bankasında bir hesabınızın olması, Kuveyt Türk internet bankacılığını kullanmanız için tek gerekliliktir. Bankada hesabınızın bulunması sayesinde internet bankacılığını kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı giriş yapabilmek için elbette ki bir de şifremizin bulunması gerekmektedir. Şifremizi alabilmek için Kuveyt Türk banka hesabı bulunan bireysel kullanıcı iseniz  444 0 123 veya 0850 251 0 123 numaralarından birini arayarak hesabınıza ait bir şifre talebinde bulunabilirsiniz. Bu numaraları aramak istemezseniz de Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın en yakın şubesine giderek de şifre talebinde bulunabilirsiniz.

Aldığınız şifreler geçici şifre olmakla beraber bu şifreleri sonradan değiştirmeniz gerekmektedir. Ancak yeni şifrenizi banka görevlilerine bile söylememeniz güvenlik açısından en doğru karar olacaktır. Günün her anı, her saati az önce de saymış olduğumuz eft, havale, fatura yatırma, kredi borcu ödeme gibi pek çok  işlemi yapmak ve hesap özetlerinizi inceleme işlerinizi almış olduğunuz şifre ile kolaylıkla yapabilmektesiniz. Şifrenizi aldıktan sonra internet bankacılığına dört farklı yol ile giriş yapabilirsiniz. Banka size burada seçenek sunmaktadır. Cep parolamatik, Mobil imza, SMS şifre veya parolamatik Bu seçeneklerden birini seçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz. Ayrıca bankanın size tanımlamış olduğu müşteri numarası yerine bir kullanıcı adı belirterek de işlem yapabilirsiniz.

Peki Şifremi Unutursam?

Kuveyt  Türk Katılım Bankası’nda açmış olduğunuz hesabın internet bankacılığı üzerinde şifresini mi unuttunuz? Yazımızın devamında bu sorunun nasıl çözüldüğünü ele alalım. Yukarıda bahsettiğimiz şekilde Kuveyt Türk Katılım Bankasın’dan açmış olduğunuz hesabın geçici şifresini aldınız ve istediğiniz şekilde şifreyi değiştirdiniz. Yeni şifrenizi not almadınız ya da insanlık hali unuttunuz. Endişelenmenize gerek yok çünkü Kuveyt Türk Katılım Bankası bu konuda da müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Kuveyt Türk Katılım Bankası internet sitesinde bulunan internet şubesi yazan kısma gelerek altta çıkan kutucuklardan ‘anında şifre’ butonuna basarak yeni şifre alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yaparken müşteri numarası, ad soyad, doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası gerekmektedir. Kurumsal kullanıcılar bu bilgilerin yanında kullanıcı adlarını da girmek zorundadırlar. Bu istenen bilgileri yazmış olmanız karşılığında unuttuğunuz şifrenizin yerine yeni bir şifre alabilmektesiniz. İstenilen bilgileri verdiğinizde yeni şifrenizi de yazmanız durumunda hesap ve şifre koordine olmakta, sonrasında ise Kuveyt Türk Katılım Bankası internet bankacılığı işlemlerinizi kolaylıkla yapabilmektesiniz.

Siz de Kuveyt Türk Katılım Bankasındaki hesaplarınızı internet bankacılığı ile kontrol altında tutabilir ve işlemlerinizi bu yol ile yapabilirsiniz. Ayrıca Android işletim sistemine sahip telefonlar için Google Play Store’dan, IOS işletim sistemine sahip telefonlar için ise App Store’dan Kuveyt Türk Katılım Bankasına ait uygulamayı cihazlarınıza yükleyerek de işlemlerinizi daha da hızlı hale getirebilirsiniz. İnternet bankacılığına ait şifrelerinizi de  yazımızın başından itibaren anlattığımız şekilde alabilirsiniz. Ancak güvenlik açısından kimse ile paylaşılmaması gerektiğini unutmayınız.

Scroll to Top