Memurlara Kredi Veren Bankalar

bayram oncesi mujde

Değişen dünya düzeni yaşam standartlarını arttırmış ve dolayısıyla insanlarının temel ihtiyaçlarının yanında temel olmayan ihtiyaçlarının da sınırlarını geliştirmiştir. Dolayısıyla bu durum aylık harcamalarının miktarını arttırmıştır. Elbette ki bu durum kontrolün sağlanamadığı durumda bir harcama çılgınlığına dönüşebilmekte ve büyük borçlara yol açabilmektedir. Dönem dönem kendini belli eden bu bireysel ekonomik krizin altından kalkabilmek için bir yerlerden nakit para bulmak gerekir. İşte, insanlar nakit paraya ihtiyaç duyduklarında kredi yoluyla nakit paraya sahip olabilmektedir. Kredi kullanımı hem insanı ekonomik olarak çok rahatlatma hem de taksit taksit geri ödendiği için aile bütçesini çok zorlamamaktadır.

Günümüzde kredi çekme olayı o kadar yaygınlaşmıştır ki artık hemen hemen herkes kredi kullanabilmektedir. Fakat aylık ve sabit maaşı olan insanların kredi çekmesi daha kolaydır. Bütün bankalar nezdinde, özel veya devlet bankası ayrımı gözetilmeksizin, memurlar düzenli ve sabit bir gelir elde ediyor olmaları sebebiyle güvenli müşteri olarak görülürler. Kamu personeli güvenilir bir müşteri olduğu için hiçbir banka kamu personeline, eğer istisnai durumlar yoksa, kredi vermekten çekinmez. Dolayısıyla bu da kamu personelini oldukça rahatlatan bir şey olduğu için onlar da nakit ihtiyacı olduğu anda kredi başvurusunda bulunurlar. Bu nedenle çoğu banka memurlara kredi vermektedir ve çok kolaylıkla kredi kullanabilirler. Üstelik daha önce de belirttiğim gibi memurlar güvenli müşteriler oldukları için bankalar tüketiciyi kendilerine çekmek amacıyla düşük faizli uygun kampanyalar ve paketler sunmaktadırlar. Fakat kredi miktarları, her ne kadar memurların düzenli bir maaşları olsa da memurların maaş miktarına göre de değişiklik göstermektedir. Düşük maaşlı bir memura çok uçuk miktarlarda kredi verilmesi beklenemez. Memurlara kredi veren bankalar arasında Vakıfbank, Odeabank, Şekerbank, ve Denizbank bulunur. Bu bankalar her bankadan kredi alabilen kamu personeline verilen krediyi daha cazip ve avantajlı hale getirerek diğer bankalardan farklı olmaya çalışmışlardır.

Vakıfbank

Memurlara kredi veren bankalardan birisi Vakıfbank’tır. Vakıfbank, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kamu personeli için kredi imkanı sunan bankaların başında geliyor. Bu kredi fırsatından memurlar ve kadrolu işçiler T.C. Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumu, Bağ-Kur Emeklileri faydalanabilir. Vakıfbank memur kredinizi, aylık olarak eşit taksitli, 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli, 3 ay ayda bir taksitli veya değişken taksitli olarak geri ödeme imkanına sahip olabilirsiniz. Kredi vadesi ise 48 aya kadardır. Fakat geri ödemesi üç ay ertelemeli kredi en fazla 45 ay taksitle kullanılabilir.

Odeabank

Odeabank da kamu personeline özel kredi kampanyası başlatmış olan bankalardandır. Kamu personeline uygun faiz oranları ve ertelemeli ödeme imkanı sunan Odeabank memur kredisi kamu personeli için oldukça cazip hale geliyor. Odeabank, kamu çalışanlarına yüzde 0.99 faizle maaşlarının 20 katına kadar kredi verebiliyor. Vadesi 60 ay olan bu kredi de isteyen kullanıcılar ödemeyi 3 ay erteleyebiliyorlar. Ayrıca geri ödemesini 3 ay erteleyen müşteriler 3 ay sonra düşük taksitler ile ödemeye başlayabiliyorlar. Odeabank memur kredisine başvurmak istiyorsanız eğer size en yakın Odeabank şubesine gidebilir veya Odeabank internet sitesine girerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Şekerbank

Memurlara kredi veren bankalardan bir diğeri de Şekerbanktır. Şekerbank, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların üyesi olan memurların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi taleplerinin karşılanması amacıyla özel bir kredi kampanyasına sahiptir. Bu kredi kampanyasında 3 ay taksit erteleme seçeneği bulunmaktadır ve kefil şartı aranmaz ancak banka gerekli görürse kefil isteyebilir. Şekerbank memur kredisine başvurmak için size en yakın Şekerbank şubesine gidebilirsiniz.

Denizbank

Denizbank memur kredisi herhangi bir sebeple nakde ihtiyaç duyan memurlara ihtiyaçları olan nakit desteğini sağlayan bankalardandır.

Denizbank memur kredisi ile 50.000 TL ye kadar kredi kredi kullanabilirsiniz. Denizbank memur kredisi %1.58 oranında faiz uygulaması yapar ve vadesi 36 aydır. Denizbank memur kredisi kullanmak isterseniz eğer gerekli belgelerle birlikte size en yakın Denizbank şubesine uğrayabilirsiniz. Bu belgeler ise; nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, gelir belgesi diplomalı serbest meslek sahipleri için 3 yıllık matrahlı vergi levhası, kamu kimlik kartı ve yerleşim belgesi veya son aya ait resmi fatura örneği olarak belirlenmiştir.

Akbank

Memurlara kredi veren bankalardan bir diğeri de Akbank’tır. Akbank, kamu personeline masrafsız hızlı ve belgesiz kredi imkanı sunuyor. Gelir belgesi olmadan yalnızca nüfus cüzdanınızla Akbank’ın memurlara özel sunduğu kredi fırsatından yararlanabilirsiniz. Akbank memur kredisini 75.000 TL’ye kadar nakit ihtiyaçlarınız için  kullanabilirsiniz. Akbank’ın kamu personeline özel sunduğu kredinin faizi %1,25’dir ve kredi tutarı üzerinden binde 5 kredi tahsis ücreti vardır. Üstelik eğer dilerseniz kredinizi şimdi kullanıp, taksitlerinizi 33 aya kadar vadelerde 3 ay sonra ödeyebilirsiniz. Ancak kampanyada 3 ay ertelemeli kullanım olması durumunda oluşacak fark faizi ilk taksitten önce toplu olarak tahsil edilir. Memurlara özel anında kredi uygulamasıyla cevap verilemeyen veya gerekli görülen durumlarda, banka ek bilgi ve kimlik, adres ve gelir belgesi gibi belgeler isteyebilir ve bankanın kredi tahsis etmeme hakkı da vardır. Gelir belgesiz kredi kullandırımı 50.000 TL’ye kadar geçerlidir. Kampanyada %1,25 faiz oranı ve kredi tutarının %0,5’i tutarında kredi tahsis ücreti 1.000 TL-75.000 TL tutarlarında ve 01-36 ay vadeye kadar geçerlidir.

Scroll to Top