Odeabank Bireysel Emeklilik

Odeabank Bireysel Emeklilik

Birçoğumuz belirli işlerde belirli maaşlarda çalışarak hayatlarımızı sürdürmekteyiz. Lakin çalışma durumumuz hayatımızın sonuna kadar sürse dahi belirli bir dönemden sonra yaşın elverişli olmayışı ya da sağlık gibi etkenlerden dolayı çalışmamız mümkün olamayabilecek. Bu durumlar için devletin Sosyal Güvenlik Kurumu insanların emekliliklerini sağlayıp bireylerin belirli bir yaşı geçmeleri ve yeteri kadar çalışmış olmaları durumunda emekliliklerinden sonra düzenli olarak gelirlerini sağlamaktadır. Tıpkı Sosyal Güvenlik Kurumu gibi birçok banka da bireylerin fiziksel ve zihinsel olarak kuvvetlerini yitirmeleri durumunda, bireylerin düzenli gelir sahibi olması için sistem oluşturmuştur. Bu sistem devletin mevcut emeklilik sistemini tamamlayıcı bir sistem olarak % 25’lik bir devlet katkısı ile bankaların hazırladığı paketler ile çalışan bireylerin gelecekleri için yatırım yapmalarını sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Bu yazımızda ise bireysel emeklilik sistemi sunan bankalardan birisi olan Odeabank Bireysel Emeklilik sistemini detaylı olarak sizlere açıklamaya çalışacağız.

Odeabank Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Eğer emeklilik döneminizde mevcut emekli aylığınıza ek gelir olmasını istiyorsanız Bireysel Emeklilik Sistemi sizlere yardımcı olacaktır. Odeabank’ın sunduğu Bireysel Emeklilik Sistemi ile emeklilik döneminizi planlayabilir daha rahat bir şekilde emekli hayatı sürebilirsiniz. Bankayla şu an fiili olarak bir iş yapıyorsanız ve bu işten kazandığınız meblağ tutarının bir kısmını Odeabank’a yatırıyorsanız, daha önce de belirttiğimiz gibi % 25 devlet desteği ile emekliliğinizde daha fazla ek gelir elde etmiş olabilirsiniz.

Odeabank Bireysel Emeklilik Sisteminin Avantajları Nedir?

Öncesinde sizlere bahsettiğimiz birkaç şeyin dışında eğer Odeabank Bireysel Emeklilik Sisteminin avantajlarını sıralayacak olursak şu şekilde birkaç madde yazılabilir;

  1. Devlet tarafından % 25 destek imkanı.
  2. Aile bireylerinizin Bireysel Emeklilik Sisteminden yararlanabilmesi.
  3. Güvenli bir sistem sayesinden uzmanlarca tasarrufunuzun kontrol edilmesi.
  4. Mevcut tasarruflarınız ile toplu ödeme veya ara ödeme gibi imkanların sunulması.
  5. İstediğiniz emeklilik planını seçebilme, değiştirebilme veya düzenleyebilme imkanının sunulması.
  6. Yatırımlarınızı dilediğiniz gibi düzenleyebilme imkanının bulunması.

Eğer sizlere sunulabilecek emeklilik planlarının ayrıntılarını merak ediyorsanız aşağıdaki bağlantıdan Odeabank’ın Bireysel Emeklilik planları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Odeabank Bireysel Emeklilik Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Odeabank Bireysel Emeklilik Sistemi’ne Nasıl Başvurulur?

Odeabank Bireysel Emeklilik Sistemi’ne başvuru yapmak istiyorsanız herhangi bir Odeabank şubesine gidebileceğiniz gibi yaygınlaşan internet sistemleri aracılığı ile de Bireysel Emeklilik Sistemi başvurusu yapabilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere internet aracılığı ile bu başvurunun nasıl gerçekleştirildiğine değineceğiz lakin bunun öncesinde sizlere vermiş olduğumuz Odeabank’ın resmi internet sağlası olan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.

Tıklamış olduğunuz bağlantıda sayfanın en altında Bireysel Emeklilik Başvuru Formu adlı aşağıdaki görsele benzeyen bir form göreceksiniz.

odeabank

Bu formda sizlerden istenen bilgileri eksik ve doğru bir şekilde girdikten sonra kutucuk içerisine aldığımız ve ok sembolü ile göstermiş olduğumuz “Gönder” butonuna basarak Odeabank Bireysel Emeklilik sistemine başvurmuş olacaksınız.

Odeabank Bireysel Emeklilik Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Scroll to Top