Sigorta Olmadan Bankalar Kredi Verir Mi?

Bankalar Sigorta Olmadan Kredi Verir Mi?

Günümüzün artan ihtiyaçları doğrultusunda bireyler bankalara başvurmakta, sunduğu birçok kredi türünden yararlanmaktadır. Bankalar ile ilişkiler bu kadar artmışken dolayısıyla kredi başvuruları da artmış ve bu doğrultuda bazı kolaylıklar getirilmiştir. Bankalar müşterilerine kredi sunarken tabi ki bazı şartlar ve teminatlar aramaktadır. Kredi almak isteyen bireyler bankalara başvurduklarında acaba “Sigorta Olmadan Bankalar Kredi Verir Mi?” sorusunu da yöneltmektedir. Bankaların bir çoğu sigorta olmadan da kredi çekme olanağı sunmaktadır. Peki bu krediyi müşterilerine sağlayan bankaların şartları nelerdir? bu konu ile ilgili tüm detayları yazımızda sizlere sunduk.

Sigorta Olmadan Bankalardan Kredi

Bankalar sigortanız olmasa bile sizlere kredi sağlamaktadır. Ancak, sizlere bu kredi şansını tanırken ödemelerinizi nasıl yapacağınız hakkında emin olmak isterler. Bu nedenle sigortanız olmasa bile bankaya ödemelerinizi yapabileceğiniz teminat göstermeniz gerekmektedir. Eğer yeterli bir teminat gösteremezseniz kredi başvurunuz geri çevrilerek reddedilecektir.

İpotek göstererek kredi alma: Üzerinize ait herhangi bir ev, araba, arsa vb. mülkleriniz varsa banka bunları ipotek alarak size verebileceği krediyi sunar. Böylece banka verdiği parayı güvence altına almış olacak ve size kolaylıkla kredi sağlayacaktır. Bankanın görevlendirdiği ekspertizin belirlediği rapora göre gösterdiğiniz mülkün değerinin %50-%75’e kadar kredi vermektedirler. Sigortası olmayan kişiler bankalara içerisinde yüklü miktarda para olan bir hesap göstermeleri halinde bankalardan kefilsiz bir şekilde kredi alabilirler. Böylece hesabınızdaki para banka tarafından ipotek yerine alınır.

Yüksek kredi notu ile kredi alma: Bankalara kredi notunuz yüksek şekilde başvurmak size büyük avantajlar sağlayacaktır. Yüksek kredi notunuz sayesinde bankanızın güven oyunu kazanarak olumlu izlenim bırakırsınız. Unutmamalısınız ki kredi başvurularınızda bankanın ilk olarak baktığı nokta kredi notunuz yani banka ile ilişkileriniz ve ödeme durumunuzdur. Kredi notunuzu yükseltmek için ödemelerinizi aksatmadan düzenli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Düzenli geliri olan veya banka kredi notu yüksek olan bireyler kefil gösterdikleri takdirde kredi çekebilirler. Aynı şekilde emekli, memur ve firma sahiplerini kefil göstererek kredi çekebileceğiniz gibi anne, baba, eş ya da çocuklarınızın gelirlerinizi beyan ederek başvurabilir ve ihtiyacınız olan krediyi alabilirsiniz.

Bankalar kredi başvurularında çalışma zamanınıza da bakmaktadır. Artık sigortasız çalışmak yasak olduğundan dolayı maaşınızı düzenli bir şekilde alıp almadığınızı en az 6 ay süre ile kontrol ederler. Eğer maaşınız düzenli yatıyorsa kredi başvurunuz daha olumlu bir şekilde değerlendirilir. Ayrıca daha önce eğer kredi almış ve düzenli bir şekilde ödemişseniz bankanız kredi başvurunuzu daha olumlu şekilde inceleyecektir.

Sigorta olmadan kredi veren bankalar merak edilmektedir. Bu sorunun cevabı neredeyse tüm bankalar şeklinde olacaktır. Çünkü artık bankalar müşteri sayısını arttırmak için birçok kolaylık sağlamaktadır. Ancak en çok tercih edilen öncü bankalardan örnek verdiğimizde ise Halkbank ilk sırada yer alır. Devlet destekli olan bu banka sigortanız olmasa bile birkaç şartı sağladığınız takdirde kredi alabilmenizi mümkün kılmıştır. Hemen ardında ise İş Bankası yer almaktadır. İş bankası son dönemde büyük adımlar atarak müşteri sayısını arttırmaktadır. Attığı adımlardan biri ise sunduğu kredi ürünleridir. Bunların dışında en çok tercih edilen, önde gelen bankalar ise Yapı Kredi, Denizbank, ING Bank, Finans Bank ve Akbank’tır diyebiliriz.

Scroll to Top