Sms İle Kredi Veren Bankalar

Kısa Mesaj İle Kredi Veren Bankalar

Günümüzde teknolojinin geldiği noktada hepimiz olumlu etkilerini görmekteyiz. Dijital ortama kolayca erişebilirlik, telefonlardan bütün işlemleri yapabilirlik ve kurum ve kuruluşlara gitmeksizin her türlü sorgulama ve ödeme işlemlerinin yapılması teknolojinin bize sağladığı başlıca faydalardır. Son 15 yıldır hayatımızda önemle yer alan akıllı telefonlarda teknoloji geliştikçe gelişim gösteren alanlardandır. Bu yüzden artık her işlemimiz akıllı telefon ve internet varlığında halledebiliyoruz. Bu kapsamda sizlere telefon vasıtasıyla yapılan kredi başvuruları ve kredi veren bankaların bilgilerini paylaşacağız. Artık hayallerimizi gerçekleştirmek için yıllarca çalışıp para biriktirip hayalleri ertelemeye gerek yok. Bu hayalleri artık bankalar sayesinde gerçekleştirebiliyoruz. Bankalar birçok alanda yıllardır krediler vermektedir. Bu alanların başında konut, araç veya gayrimenkul sahip olunması amacı ile krediler verilmektedir. Bu kredilerin alınması pek kolay değildir. Bir süreç içeren kredilerin verilmesi işleminde kişiler incelenir almak istedikleri varlık değerlendirilir. Eğer kişi kredi verilmeye uygun ise bankanın da belirlediği kredi limiti kişiye verilir. Bu biraz uzun bir süreç olabilir. Ayrıca kredi çekmek isteyen kişilerin ise düzenli gelir getiren bir işe sahip olması gerekmektedir. Son yıllarda yapılan yeni düzenlemelerde bankalar artık öğrencilerden tutun da düzenli maaşı olmayan kişilere kadar kredi verebilme imkanı sağlayan bir kredi sistemi oluşturmuştur. Bu kredilere ”ihtiyaç kredisi” adı verilir. İhtiyaç kredileri; kısa vadeli ve düşük tutarlı olarak kişiye verilen nakit paradır. Bu kredi ile kişi ihtiyaçları karşılamaktadır. İhtiyaç kredisi kişinin nakit ihtiyacını karşılamak için verilir iken bu kredisi başvurusu bireysel olarak yapılmaktadır. İhtiyaç kredisine, bireysel kredi de denilmektedir.

İhtiyaç kredisi; faiz oranları çok yüksek olmayan, vade süresi oldukça uygun ve 15.000 TL’ye varan nakit limiti olan bir kredi türüdür. Bu krediyi almak için diğer kredilerdeki şartlar aranmamaktadır. Bu yüzden ihtiyaç kredileri, öğrenciler, iş kurmak isteyenler, yurt dışına dil okulunu gitmek isteyenler ve evlenmek isteyen kişiler tarafından çok sık tercih edilen kredi türüdür. İhtiyaç kredisinin oldukça fazla tercih edilmesinden dolayı bankalar talebi karşılamak için bazı yollara başvurmuşlardır. Buna göre ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler banka şubelerine gitmeden telefon veya internet yoluyla ihtiyaç kredisi başvurusu yapıp ihtiyaç kredisi alabilmektedirler. Son olarak da bankalara cep telefonlarından SMS atarak ihtiyaç kredisi alınmaktadır. Şimdi sizlere Sms ile kredi veren bankalar ile ilgili bilgileri paylaşalım.

Sms İle Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalardan alınan ihtiyaç kredileri için ister çalışmayan olsun ister maaş bordrosu olmayan kişiler olsun gelir belgesi dahi olmadan alabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinin verilmesinde ise herhangi bir kefil aranmaz. Ayrıca senet imzalamadan veya rutin olarak gelir belgesi beyanından bulunmadan rahatlıkla ihtiyaç kredisini çeker ve kullanabilirsiniz. Ülkemizde hayvancılık veya tarım ile uğraşan ya da kendi işini yürüten fakat düzenli bir gelire sahip olmadıkları için kredi çekemeyen kişiler de ihtiyaç kredisinden faydalanabilmektedirler.

Sms ile kredi veren bankaların isimleri;  Akbank, İş bankası, Teb, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Şekerbank, HSBC, INGBank, Finansbank gibi bankalardır.

Sms İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sms ile kredi başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Bu başvuru için bankaları gezmek zorunda değilsiniz. Tüm kredi başvuru işlemlerinizi Sms yardımı ile yapabilirsiniz. Bu yüzden tüm bankaların internet sitelerinden en uygun ihtiyaç kredisi türünü araştırarak işleme başlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyaç kredisi almak istediğiniz bankanın ”sms kodu”nu öğrenmelisiniz. Daha sonra bu sms kodu, T. C. Kimlik numarası, talep ettiğiniz kredi miktarı, geri ödeme aylık tutarı gibi bilgileri sms olarak bankaya göndermelisiniz. Daha sonra bu Sms banka tarafından incelenerek size bu kredinin verilip verilmeyeceği araştırılacaktır. Eğer kredi verilmeye uygun ise banka görevlileri sizinle iletişime geçecektir.  Normalde Sms atıldıktan sonra 5 dakika içinde sistem tarafından otomatik bir şekilde kredi talebiniz bankanın sistemine düşer. Bu sayede hızlı bir şekilde incelemeye alınır ve kısa sürede başvuru cevabını alırsınız. Neredeyse bütün bankalar kredi başvurularında Sms sistemini kullanılmaktadır. Daha sonra kredi başvurunuz olumlu olur ise bu durumda nüfus cüzdanı ve bazı evrakları bankaya götürmelisiniz. Daha sonra işlemlerinize başlanacaktır.

Şimdi sizlere bazı bankların Sms ile kredi başvuruları ile ilgili bilgileri iletelim.

Garanti Bankası; Eğer bu bankadan kredi almak istiyor iseniz bu durumda yapmanız gereken şey şunlardır. T. C. Kimlik Numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, vadesini ve aylık belgelenebilir net gelir bilginizi TL cinsinden aralarında birer boşluk bırakarak yazın, 3390’a sms olarak atın. Bu durumda sizlere iletişime geçilecektir.

Denizbank; Cep telefonunuzdan büyük harflerle KREDİM yazıp boşluk bırakarak T. C. kimlik numaranızı da yazarak 3280’e gönderin.

Finansbank; T. C. kimlik numaranızı da yazarak 5030’a gönderin.

Yapı Kredi Bankası; Kredi türü boşluk T. C. Kimlik numarası boşluk aylık net gelirinizi yazarak 4411’e gönderin.

İş bankası; 4402’ye NAKIT TCKİMLİK NO KREDİ TUTARI AYLIK GELİR bilgilerinizi aralarında boşluk bırakıp SMS gönderebilirsiniz. Kredi başvuru sonucunuz cebinize gelecektir.

Akbank; Kredi yazıp boşluk bıraktıktan sonra T. C. Kimlik numaranızı yazın ve 4425’e gönderin.

Vakıfbank; Büyük harflerle TIK boşluk T. C. Kimlik numaranız boşluk aylık gelirinizi yazarak 5724’e gönderin.

Halk Bankası; T. C. Kimlik numarası ve kullanmak istenilen kredi türü, kredi miktarı ve maaş bilgisi aralarında boşluk bırakarak yazıp 3401’e gönderin.

Odeabank; KREDIM yazıp boşluk bıraktıktan sonra T. C. Kimlik numaranızı yazarak 8444’e gönderin.

Teb; T. C. Kimlik numaranızı 4466’ya SMS göndererek başvurabilirsiniz.

 

Garanti Bankası Sms İle Kredi Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Denizbank Sms İle Kredi Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Bankası Sms İle Kredi Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

İş bankası Sms İle Kredi Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Akbank Sms İle Kredi Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top