Taşıt Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşıt Kredisi

Aracınızdan memnun değilseniz ya da artık eskidiğini düşünüyorsanız ve bunun için yeni bir aracınız olsun istiyorsanız, çözümünüz hazır. Yenileyin. Ama gelir durumunuz ortada veya daha farklı öncelikleriniz var, ya da en olası olanı paranız yetişmiyor. O zaman taşıt kredisi almanın zamanı geldi.

Taşıt kredisi çekerken dikkat edilmesi gereken bir çok önemli etmen vardır. Bu önemli etmenlerin neler olduğu ve taşıt kredisi çekmek için gerekli ve zorunlu hallerin neler olduğu, olası olumsuz durumlara hangi durumun sebebiyet vermiş olduğu gibi bu ve bunun gibi durumlar üzerinde duracağız.tr hizmetler finans maxxi garanti

Taşıt Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Önemli Madde

 1. Kredi tutarı/Bütçe: Öncelikle belirlemeniz gereken ilk durum ne kadarlık bir krediye ihtiyacım var sorusunu kendinize sormaktır. Bütçenizden hareketle bu tutarı belirlemek sizin için en yararlı olanı. En kısa sürede, gelirinizi de zorlamadan, en uygun rakamı belirlemek. 6 ay’dan 60 ay’a kadar taksitlendirme seçeneği bulunan kredi seçenekleri faiz ile de birleşince size olumsuz yansıyabilir.
 2. Faiz/Sigorta/Diğer masraflar: Taşıt kredisi çekerken sadece çekilen tutarı geri ödemiyorsunuz. Bu uygulamanın bir takım faiz, sigorta, dosya masrafı veya ekspertiz gibi ekstra fiyat ödemeleri de oluşabiliyor. Bu masraflar bile kredi kullanımı açısından size artı bir yükümlülük getireceğinden en uygun bankayı belirlemeniz büyük oranda kar sağlayacaktır size.
 3. Taşı kredisi başvurusu: Krediye başvurdunuz ama ya onaylanmazsa? “Hemen başka bir bankaya daha başvurayım.” Böyle hareketlere sakın girişmeyin, çünkü bu durum sizin kredi notunuzu aşağı çekmekten başka bir işe yaramaz. İlk başvurunuzdan sonuç gelmesini bekleyin ondan hareketle yeni başvurular yaparsınız. Büyük ihtimalle de (eğer düşük kredi notuna sahip değilseniz) kredi çıkacaktır.
 4. Hayat Sigortası: Bu madde çoğu kişinin belki de öncelikli ve en önemli durumu olmalıdır. Çünkü siz kredi çektikten sonra olur da başınıza herhangi olumsuz bir durum gelirse hayat sigortası yaptırdığınız şirket sizin adınıza bankaya ödeme yapmaya devam eder.

Taşıt Kredisi Tutarı Belirleme

Kredi kullanım amacınız yeni veya ikinci el bir Taşıt sahibi olmak olduğundan öncelikle ne kadarlık bir krediye ihtiyacınız var bunu belirlemeniz gereklidir. Ne yüksek bir miktar ne de çok düşük bir miktar; Alacağınız aracın fiyatı ne kadarsa onun fiyatı ve masraflarını kapsayacak bir miktar belirlemeniz daha doğru olacaktır. Çünkü size yeterli olacak bir rakamın üzerinde bir taşıt kredisi başvurusu yaparsanız onaylanmayabilir. Kısacası ilk önceliğiniz taşıt kredisinin miktarı olmalıdır. Ama şunu da belirtmekte fayda var, kredi notunuz sizin için en önemli veridir. Kredi notunuzdan hareketle çekmek istediğiniz miktar veya onaylanan/onaylanmayan miktar değişkenlik gösterebilir.

Taşıt Kredisinde Uygun Banka Seçimi

İkinci olarak dikkat etmeniz hatta üzerinde özellikle durmanız gereken durum hangi bankadan taşıt kredisi çekeceğiniz sorusudur. Bir çok banka müşterisi olan veya olmayan herkese kredi kullandırmak ister, bankacılık dünyasının temel hareket alanıdır bu konu. Konumuz taşıt kredisi olduğundan size en uygun taşıt kredisi için tüm bankaların mevcut kampanyaları, faiz oranları, taksitlendirme seçenekleri hakkında detaylı bir araştırma ve analize gitmelisiniz. Yapacağınız bu pazar araştırması siz kredi çekmek isteyen bireyler açısından artı yönde bir eylem olacaktır. Sonrasında zaten size uygun bir banka teklifi illa ki çıkacaktır.

Taşıt Kredisi Onayı Sonrası Gelişen Süreç

Kredi başvurunuzu yaptınız, onaylanma süreci geçti ve banka tarafından taşıt krediniz onaylandı dönüşü de aldınız. Sırada ne var peki? Taşıt kredisi kullanacağınız bankanın herhangi bir şubesine giderek kredi sözleşmesini imzalamak. Okumakta fayda var. Her ne kadar yoğun da olsa bankalar sizin de zamanınız olmasa da kredi ile gelen bir çok yasal yükümlülük ve ekstra uygulamalardan sonradan haberdar olmamanız için bu sözleşmeleri anlayarak ve dikkat ederek okumanızı tavsiye ederiz.

Gelir durumunuz doğrultusunda uygun bir de ödeme planı oluşturmanız yine önemli bir konudur. Gelirinizden yüksek bir tutar ödeme güçlüğü çekmenize sebebiyet verebilir. Daha düşük bir rakam ise değişken faiz oranları ve uzun yıllara dayanan taksitlendirmelere ortam hazırlar. Bundan dolayı en uygun ve en kısa sürede ödeme yapabileceğiniz bir seçeneği seçmelisiniz.banka tasima 18

Taşıt Kredisi Sağlayan Birkaç Bankanın Kredi Kullandırım Şartları ve Başvuru Sayfaları

 • GARANTİ BANKASI Taşıt Kredisi Başvurusu ve Şartları için TIKLAYINIZ!
 • AKBANK Taşıt Kredisi Başvurusu ve Şartları için TIKLAYINIZ!
 • QNB FİNANSBANK Taşıt Kredisi Başvurusu ve Şartları için TIKLAYINIZ!
 • DENİZBANK Taşıt Kredisi Başvurusu ve Şartları için TIKLAYINIZ!
 • ZİRAAT BANKASI Taşıt Kredisi Başvurusu ve Şartları için TIKLAYINIZ!
 • INGBANK Taşıt Kredisi Başvurusu ve Şartları için TIKLAYINIZ!
 • TEB Taşıt Kredisi Başvurusu ve Şartları için TIKLAYINIZ!

Yukarıda birkaç önde gelen büyük bankanın taşıt kredisine yönelik belli başlı kampanyaları ve kredi kullandırım şartları ilgili link verilmiştir. Elbette siz yinede tüm bankaların şartları ve tekliflerini araştırın ve değerlendirin. Size en uygun ödeme planı ve faiz oranı sunan bankayı netleştirdikten sonra başvuru yaparak onaylanan kredi ile kullanıma hazır taşıt kredinizi kullanabilirsiniz.

Scroll to Top