TEB Bireysel Emeklilik

Bank Asya Bireysel Emeklilik

Emeklilik, her çalışan insanın hayalidir. Emekli olmayı ilerde yaşayacağımız yıllarda zorluk çekmemek için isteriz. Ancak emekli olmanın bazı şartları vardır. Bu şartlar belirli bir süre çalışmış olmak ve çalışma süresince belirlenmiş bir miktar prim ödemektir. Bazı bankalar da emeklilik için ileride alacağınız miktara katkıda bulunup, size daha iyi bir gelecek sunmayı amaçlamışlardır. Bu bankalardan bir tanesi de TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası’dır.

TEB Bireysel Emeklilik Nedir, Ne İşe Yarar?

Devlet ile birlikte hareket eden Türkiye Ekonomi Bankası yani TEB, bireysel emeklilik sistemini kurup, emekli olmak isteyen insanlara ve ailelerine daha iyi bir emeklilik sunmak için çalışmalara başlamıştır.

TEB bireysel emeklilik, emekliliğinizde devletten alacağınız maaşın yeterli olmaması durumunda kendi kendinize emeklilik maaşınızı belirlemenize yardım etmektedir. Yani emeklilik primlerinizi ileride belirlediğiniz maaşı alabilmek için, o oranda arttırmak veya düşürmek için kullanılanabilirsini. Yazımızın devamında internet üzerinden TEB bireysel emeklilik başvurusu yapabileceğiniz bir bağlantı adresini ve işlemini nasıl yapacağınız hakkında bilgileri bulabilirsiniz. İlgili yazımızın altında bulunan bağlantı adresi sizi TEB’in  resmi sayfasındaki Bireysel Emeklilik Sistemi sekmesine yönlendirecektir. TEB BES hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bağlantı adresine tıklayarak öğrenmek istediklerinizi öğrenebilir, soru veya varsa şikayetlerinizi belirtebilirsiniz.

TEB Bireysel Emeklilik Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ! 

TEB Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB bireysel emeklilik başvurusunu yapmak oldukça kolaydır. Başvuru işlemini dakikalar içerisinde yerinizden hiçbir yere ayrılmadan yapabilirsiniz. Yazımızın sonunda sizler için vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak işleme başlayabilirsiniz. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir.

TEB Bireysel Emeklilik

Bu sayfada bulunan Ad, Soyad, T.C. kimlik numarası, cep telefonu numaranız ve size en yakın şube alanlarını eksiksik bir şekilde doldurup sayfa üzerindeki resimde bulunan güvenlik kodunu ilgili yere yazmanız gerekmektedir. Güvenlik kodunu da yazdıktan sonra hemen sağ alt tarafta bulunan “Devam” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada bilgilerinizin doğruluğunu kontrol edip, yine aynı şekilde sağ alt tarafta bulunan “Devam” seçeneğine tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Cep telefonu ve internet başvurularından önce yapılan, ancak günümüzde pek kullanılmayan diğer bir başvuru şekli de herhangi bir TEB şubesine giderek başvuru formu isteyip formu bilgilerinizle doldurmanızdır. Başvuru formunu doldurduktan sonra sisteme girişiniz yapılır ve kayıt işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

TEB Bireysel Emeklilik Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top