TEB Traktör Kredisi

TEB kredileri

Türk Ekonomi Bankası TEB turizmden, sanayi üretimine, tarımdan, inşaat sektörüne kadar birçok alanda kredi imkanı sunmaktadır. Bazı alanlarda ise özel projeler geliştirerek daha kapsamlı ve ayrıntılı finansman desteği sağlarken ödeme koşullarını ve vade farklarını da o sektöre özgü olarak belirlemektedir.

Bu nedenle özellikle tarım alanında kullanılan kredilerde çok tercih edilen bankalar arasındadır. Tarımsal alanda sağladığı kredileri çeşitlendiren Türk Ekonomi Bankası bu alanda ekipman alımı yapmak isteyen tarım yatırımcılarına da destek olmaktadır. Bu kredilerden biri olan Traktör Kredisi ile ilgili ayrıntılı bilgiyi ve kredi gereksinimlerini aşağıdaki yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

TEB Traktör Kredisi Nedir?

Türk Ekonomi Bankası olarak tarımsal işletmelerin mekanizasyonunu sağlamak amacıyla hazırlanmış traktör alımına imkan veren bu kredi paketi ile ilgili olarak öncelikle krediyi kullanabilmeniz için kredi sicili yani finans notunuzun yeterli olması gerekmektedir. Daha önceden kullandığınız kredileriniz ödemelerinde gecikme yaşanmış ise veya bankalarla herhangi bir ödeme sıkıntınız oldu ise bu kredi kullanmanızı etkileyebilir. Bu nedenle ya banka size traktör kredisi vermez ya da ek teminatlarda bulunabilir. Kefil isteyebilir veya ev, arsa, araç gibi bir ya da birden fazla teminat talebinde bulunabilir.

TEB Traktör Kredisi Özellikleri Nelerdir?

TEB tarafından sağlanacak ve kullanacağınız kredi, tarım makineleri ve ekipmanları kategorisi altında olduğu için maksimum vade süresini 60 ay yani 5 yıl olarak belirlemiştir. Kredinizi bu vade farkı ile kullanabilirsiniz. Kullanacağınız Traktör Kredisi faiz oranları ise %0,99’dan başlayan oranlarla size uygun olarak sunulmaktadır. Küçük bir ayrıntıyı paylaşalım; bazı dönemlerde banka kampanya yapmakta ve vade sürelerini uzatmak veya faiz oranları düşürmek gibi güzel fırsatlar oluşturmaktadır. Peki, kredilerinizi öderken herhangi bir kolaylık sağlanıyor mu?

Tarım sektöründe diğer sektörlerde olduğu gibi düzenli bir gelir akışı bulunmamaktadır. Hasat dönemlerinde veya belirli aralıklarla gelir elde edildiği için ödemelerde buna göre kolaylık sağlanmaktadır. Ödemelerinizi dilerseniz aydan aya yapabilirsiniz. Ancak ödemenizde 3 ayda bir, 6 ayda bir veya 12 ayda bir gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca taksitlerinizi öderken ister eşit aylıklı olarak ödeyebilirsiniz isterseniz de esnek ödemeli seçeneği ile ödeyebilirsiniz.

TEB Traktör Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Traktör kredisi için başvurunuzu size en yakın Türk Ekonomi Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisinin yardımı ile adım adım çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. TEB Traktör Kredisi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve güncel kampanyaları takip etmek için veya kredi başlangıcı başvurusu yapmak için TEB telefon şubesini kullanabilirsiniz. Türk Ekonomi Bankası telefon bankacılığı için 0850 200 0 666 numarasını arayabilir; hem bilgi alabilir hem de işleminizi başlatabilirsiniz. Ancak son işlemleri gerçekleştirebilmek için yine bir TEB şubesine gitmeniz gerekecektir.

Banka şubelerindeki müşteri temsilcileri size gerekli bilgileri verecek ve yönlendirmeleri sağlayacaktır. Ayrıca banka bazen traktör alacağınız yerler ile anlaşmalı olabilir; bu durumda kullanacağınız krediyi daha avantajlı oranlarla alabilirsiniz. Bunları da banka şubesinden öğrenebilirsiniz. Traktör Kredisi başvurusu öncesinde bankaya gitmeden önce dilerseniz gerekli belgeleri hazır ederek kredi başvurunuzu bir gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

TEB Traktör Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Öncelikli olarak bankaya gitmeden önce mutlaka Çiftçi Kayıt Sistemi Belgenizi alınız. Bir diğer gerekli belge ise kimlik belgesidir. Nüfus cüzdanınızı veya nüfus cüzdan fotokopinizi yanınızda bulundurunuz. Ek olarak ikametgah senedi istenmektedir. Bir de banka sizden teminat isteyecektir. Bu nedenle tapu fotokopisini de yanınızda bulundurunuz.

Son olarak traktörün proforma ve kesin faturasını da kredi başvuru dosyanıza koyarak bankaya gidebilirsiniz. Bu belgelerin hazır olması durumunda aynı gün içerisinde kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi notunuz düşük değilse ve teminatlarınız banka tarafından yeterli görünür ise 1 hafta içerisinde krediniz ile ilgili olumlu bir cevap alırsınız ve takip eden hafta içerisinde kredinizi kullanabilirsiniz.

TEB Traktör Kredisi Kefil Gerekiyor mu?

Türk Ekonomi Bankası Traktör Kredisi verirken sizden tapu ve benzeri teminatlar istediği için kefil istememektedir. Ancak kredi notunuza bağlı olarak banka sizden kefil talep etme hakkını saklı tutmaktadır. Bu nedenle çok kötü bir kredi notunuz yoksa göstermiş olduğunuz teminatlarınız ile kredinizi kefilsiz olarak kullanabilirsiniz.

Scroll to Top