Tekstilbank (ICBC) Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

gelir vergisiz kredi

Günümüzde yüklü miktarda nakit paraya ulaşmak zor bir hal almıştır. Sadece yüklü miktarda para değil, kimi zaman ihtiyaç için gerekli sayılan miktarları elde etmekte dahi zorlanılabilir. Bunun nedeni hayatın gittikçe pahalılaşması ve buna bağlı olarak doğru orantıya sahip olması gereken gelirlerin bu şekilde gitmemesidir. Bu da insanların nakit para yerine kullanabilecekleri alternatiflere yönelmesine neden olur. Bu alternatiflerden birisi kredi çekmektedir.

Kredi çekerek insanlar yüklü olsun makul olsun istedikleri miktarda paraya sahip olabilirler. Örneğin nakit olarak bir ev sahibi olmak zor bir durumdur. Ev sahibi olmak isteyenler yeteri kadar nakit para olmaması, eskilerde satıcı ile yapılan senetlerden yüksek geri ödeme gibi olumsuz durumlar bu ev sahibi olmak isteyen insanların hedeflerine ulaşmasını zorlaştırabiliyordu. Günümüzde bankalar destek niteliğinde sağlamış olduğu krediler sayesinde kişiye özel belirlenebilen kredi miktarına göre bir ödeme planı hazırlanıp kolayca geri ödeme yapılabilmektedir. Bunun gibi bir yatırım yapmak, ev veya araba almak, bir iş yeri kurmak gibi yapılan büyük harcamalarda ilk başvurulan desteklerden birisi kredidir. Bankaların sağladığı avantajlı faiz oranları ve yüksek vadeler sayesinde krediler genellikle müşteriye cazip gelmektedir.

Bu yazıda ICBC’nin sunduğu kredi çeşitlerinin ne olduğu, nasıl başvuru yapılacağı, gerekli belgeleri ve kredi başvurucu sonucunu öğrenme hakkında bilgi verilecektir.

ICBC’nin Sağladığı Kredi Çeşitleri Nedir?

ICBC, birçok bankada verilen kredi hizmetlerini vermektedir. Bu hizmetler İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Taşıt Kredisi şeklinde sıralanabilir. ICBC ihtiyaç kredisini kendi içinde Hesaplı Kredi şeklinde adlandırmaktadır. Bunun sebebi ise ihtiyaç kredilerinin hesaplı olması gerektiğini düşünmelidir. Bu kredi çeşitlerini incelemek için ICBC’nin web sitesine göz atabilirsiniz.

ICBC Bireysel Kredi Çeşitlerini İncelemek için TIKLAYINIZ!

ICBC Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

ICBC kredi başvurusunda bulunmak için öncelikle yukarıda belirtilen kredi çeşitlerinden uygun olanı seçmeniz gerekiyor. İhtiyacınıza uygun krediyi seçtikten sonra seçtiğiniz kredinin türüne göre gerekli belgelere göz atmak gerekir.

  • İhtiyaç kredisi için kredi başvurusu yapan kişinin ve varsa kefilin gelir belgelerinin aslını beyan etmelidir.
  • Konut kredisi için satın alınacak konutun kat mülkiyet tapusu, kat irtifakı tapusu, yapı kullanım izin belgesi ya da inşaat ruhsatının fotokopisi; konut kredisine başvuracak kişinin ise nüfus cüzdanı ve gelir belgesi beyan etmesi gereklidir.
  • Son olarak taşıt kredisine başvuruda bulanacak kişiler için gerekli belgeler 0 km araç için proforma faturası, 2. el 10 yaşına kadar olan araçlar için araç ruhsatı, taşıt kredisine başvuruda bulunan kişinin nüfus cüzdanı ve gelir belgesi şeklinde sıralanabilir.

İlgili kredi çeşidine göre bu belgeleri bir araya getiren kişiler direkt şubeden başvuruda bulunacakları gibi, internet üzerinden Kredi Hesaplama sayfası üzerinden gerekli hesaplamayı yaptıktan sonra başvuruda bulunup işlemlerini şubede sonlandırabilirler. Daha detaylı bilgileri banka şubeleri ve 444 00 50 numaralı telefon şubesi üzerinden alabilirsiniz.

En yakın ICBC Şubesini Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

ICBC Kredi Hesaplama ve Başvuruda Bulunmak için TIKLAYINIZ! 

ICBC Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

ICBC’den çekilmek istenen ve işleme alınan kredinin sonucu öğrenmek için belirtilen bir hizmet veya bir sonuç takip internet sayfası bulunmamaktadır. Bu sebeple güvenlik açısından farklı kaynaklardaki takip veya sonuç öğrenmek vaat eden internet sayfalardan uzak durmakta fayda vardır. Bahsi geçtiği gibi kredi sonucunu öğrenmek için belirtilen bir hizmet bulunmamakla birlikte detaylı bilgi ve yardım almak için ICBC şubelerine gitmekte fayda vardır. Ayrıca 444 00 50 numaralı telefon şubesi üzerinden bilgi almayı denemekte fayda vardır.

Kredi Sonucu Takibi Yapılabilen Bankalar Nelerdir?

Kredi sonucunun takibi yapılabilen bankalar mevcuttur. Bu bankalardan bazıları Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi, HSBC şeklinde sıralanabilir. Birçok banka kredi sonucu takip hizmeti vermekte olup kredi çekmek istediğiniz banka farklı bir banka tarafından sağlanıyor ise ilgili bankaya danışmakta fayda vardır.

Scroll to Top