Tüketici Avans Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

bankaşş

Türkiye’nin her şehrin de şubesi bulunan Ziraat Bankası yurtdışında da müşterilerine imkan ve kolaylık sağlamıştır ve tüketici avans kredisini ilk defa kullanan banka olmuştur. Ziraat Bankası gerçekleşmiş olduğu kredi kampanyaları ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmektedir. Yazımızda sizlere tüketici avans kredisi nedir, nasıl alınır konuları ile ilgili bilgiler sunacağız.

Tüketici Avans Kredisi

Tüketici avans kredisi bankanın en çok konuşulan kampanyalardan biri olmayı başarmıştır ve müşterilerini daha çok memnun etmek için uygulamaya başladıkları ürünlerden sadece birisidir. Bu uygulama ilk olarak Ziraat Bankası ile başlamıştır. Banka hesabına sahip olan müşterilerin hesaplarında ki paralar değer kazanır ve nakit ihtiyaçlarına uygun faizleri bulmasına yardımcı olur. Avans kredisinin maksimum süresi 6 aydır ve 6 aydan uzun süreye vadeli kredi verilmemektedir çünkü siz almış olduğunuz krediyle ihtiyaçlarınızı karşılarken paranız para kazanmaya devam edecektir. Bu almış olduğunuz krediyi tek taksitli olarak da kullanabilirsiniz 6 aya da bölebilirsiniz. Ayrıca banka tarafından mal ipoteği ve kefil aranmazken aynı zamanda hayat sigortası şartı da ortadan kalkmıştır. Bu krediye internet şubesi, cep şubesi ve Atm’ler üzerinden başvurabilirsiniz ve bu başvurular ön başvuru niteliğini taşımaktadır. ATM yolu ile başvurmak isterseniz eğer başvuru yalnızca bankanın kendi Atm’sinden yapılmaktadır. Asıl başvuru için size en yakın banka şubesine gidip görevli arkadaşlardan yardım istemek olacaktır çünkü bu krediler ipotek tesis ettikleri için banka şubelerinden yapılması kesinlikle zorunludur aksi takdirde başvurunuz yapılmamış olur. Bono ve vadeli hesaplarınızı bozmadan da nakit ihtiyaçlarınızı karşılamış olursunuz ve banka hesabınıza işleyen faizi de kaçırmazsınız.

Kredi faiz oranları sabit değildir ve değişmektedir çünkü almak istediğiniz kredinin miktarı ödeme gücünüze göre ve aylık gelirinize göre faiz konulmaktadır bu da zorun kılınmıştır. Kredi için kullanılan vade miktarı artarsa faiz oranı da düşüş göstermektedir. Avans paraya sıkıştığınızda veya acil paraya ihtiyacınız olduğunda imdadınıza yetişen bir hizmetin adıdır tüketici avans kredisi. Başvurmak için gerekli belgeler şöyledir: Nüfus cüzdanı pasaport veya sürücü belgesi fotokopisi , aylık gelirinizi gösteren bordro yada aylık gelir belgesi ile bankanın vermiş olduğu başvuru formunu doldurup gerekli yetkililere teslim etmeniz yeterlidir. Serbest meslek sahibiyseniz bağlı olduğunuz meslek kuruluşu tarafından düzenlenmiş üyelik belgesinin fotokopisinin gerekli olması banka tarafından zorunludur. Eğer başvuru yaptığınız banka gerek görürse adınıza kayıtlı sizden telefon, su, elektrik, doğal gaz faturalarından birisinin fotokopisini de istemek durumunda olabilir. Tüketici avans kredisi nedir, nasıl alınır kısmında bu bilgiler önemlidir.

doc65s40powy2dndt4knqt 800 480

Tüketici Avans kredisi nedir, nasıl alınır konusu önemlidir. Eğer çok ihtiyacınız varsa ve ihtiyaçlarınıza çözüm bulamıyorsanız çaresi Ziraat Bankasının çok çeşitli tüketici kredileri sunan hizmetleridir. Ziraat Bankası bu hizmetleri ile müşterilerinin kendilerine ait olduğu banka hesabı bulunan her müşterisinin ihtiyaçlarını karşılamak isteğinde ve bunun için sürekli çalışmakta. Vadeli veya vadesiz yatırım hesabınız varsa aniden ortaya çıkmış olan ihtiyaçlarınız için de hesapta ki parayı hemen çekmenize gerek yoktur çünkü o para hesabınız da katlanarak artmaktadır ve sürekli size para kazandıran bir fon para çekmenin bir anlamı yoktur. Tüketici avans kredisi çekerseniz eğer 6 aya kadar olan vadelerden ve imkanlarından yararlanıp her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ziraat Bankası nakit ihtiyacının sürekli olduğu bu devir de herkesten nakit istemenin mümkün olmadığı ya da kimsede olmadığını düşünerek bu karamsarlığın önüne geçmiştir ve tüketicilerine kolaylık sağlamıştır. Türkiye’nin en eski bankası olan Ziraat Bankası aynı zamanda avans para veren ilk kuruluştur. Tüketici avans kredisi kısa vadeli ihtiyacınız için ihtiyaç kredilerine göre daha minimum içeren kredinin adıdır tüketici avans kredisi. 6 aya kadar uzatmış olduğunuz kredinizi tek taksitle de kullanabilirsiniz başvurular da bazı teminatlar istenebilir. Başvurmuş olduğunuz banka gerekli belgeler temin edildikten sonra kredinizi rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Scroll to Top