Türk Eximbank İnternet Bankacılığı

TÜRK EXİMBANK KREDİ BAŞVURUSU

Diğer adı Türkiye İhracat Kredi Bankası olan bu banka, 1987 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuş, ihracatın geliştirilmesi amacı ile kredi veren kurumdur. Dünya genelinde ihraç edilen malların çeşidinin arttırılması, yeni pazarlarda yer alarak ihracatta pazar payının artması gibi temel amaçlara hizmet etmektedir. İhracatçılar ve yurtdışında aktif olarak faaliyet gösteren müteahhitler ve yatırımcılara uluslararası piyasalarda rekabet gücü kazandırılarak, onların güvence altına alınmasını amaçlayan bir bankadır. Yurtdışında yapılacak yatırımlar ile ihracat maksadına yönelik yatırım malları, üretim ve satışının arttırılması için gerekli desteği sağlamakla görevli bir kuruluştur. Ülkemizde ihracatın kurumsallaşmış tek teşvik kuruluşu olarak bilinir. Nakit kredi, nakit olmayan kredi ve sigorta gibi programlarla desteklerini gerçekleştirmektedir.

Günümüzde hizmet veren her devlet bankasının ve özel bankanın müşterilerinin kullanımına sunduğu internet bankacılığı hizmeti mevcuttur. Fakat Türk Eximbank bu konuda diğer bankalar gibi geniş kullanıma sahip bir internet şubesi oluşturmamıştır. Türk Eximbank İnternet Bankacılığı hizmetine dair ayrıntılı bilgileri ve kullanım işlemlerinin ayrıntılarını bu makalemizde bulmanız mümkün olacaktır.

Türk Eximbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

İhracatı desteklemek adına kurulmuş olan bu banka bireysel banka hizmeti sunmamaktadır. Bununla birlikte sigorta hizmetleri, kredi hizmetleri gibi temel finansman hizmetleri sunmaktadır. Türk Eximbank internet bankacılığı hizmetini ise sadece sigorta hizmetleri üzerinden vermektedir. 01.10.2014 tarihinde kullanıma açılan Türk Eximbank internet bankacılığı hizmeti banka tarafından şu şekilde tanımlanmıştır; teknoloji ve mevzuat alanlarındaki gelişmeleri ve dünyadaki örnek kuruluşları da yakından takip ederek kredi ve sigorta programlarında işlemleri azaltıcı hızlı kolay ve güvenilir bir işleyiş sağlamak amacıyla internet bankacılığı geliştirilmiştir.

Türk Eximbank internet bankacılığını kullanabilmeniz için yazımızın sonuna ilgili sayfaya ulaşmanızı sağlayacak yönlendirme linkini eklemiş bulunuyoruz. Bu linki kullandığınız takdirde aşağıdaki resimde olduğu gibi bankaya ait resmi internet sitesine yönlendirileceksiniz. Bu sayfaya sağ üst köşede yer alan bölümde çerçeve ile işaretlediğimiz alanı kullanarak internet bankacılığı güvenlik sayfasına gidebilirsiniz.

eximbankeşube

E- Şube butonu yardımıyla ekranınıza gelecek olan güvenlik sayfası ile aşağıya eklenmiş olan görseldeki gibi olacaktır. Bu sayfada girmeniz gereken firma kodunuz, parolanız ve kullanıcı kodunuz olarak isimlendirilmiş boşluklar vardır. Bu kutuları doğru şekilde doldurduktan sonra Eximbank İnternet Bankacılığı hizmetini kullanabilirsiniz. Eğer daha önce firma koduna sahip olmadıysanız ya da Türk Eximbank internet bankacılığı hizmetine üyeliğiniz yoksa sağ üstte yer alan bize ulaşın butonunu kullanabilirsiniz. Üye olma işlemini yapmak istiyorsanız sağ altta işaretli olan kısmı da kullanabilirsiniz.

eximbankinternet

Türk Eximbank İnternet Bankacılığı İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top