TÜRK EXİMBANK KREDİLERİ

TÜRK EXİMBANK KREDİ BAŞVURUSU

Şirketler ayakta kalabilmek için her zaman finansal durumlarını iyi tutmak zorundadır. Şirketlerin ekonomik durumları kötüye gitmeye başladığı an ortaya çok büyük sıkıntılar çıkabilir. İşletmelerin geçici olarak ekonomik çöküntüye girdiği zaman banka kredilerine başvurmaları gerekebilir. Türk Eximbank kredileri bu konuda kurumsal destekler vermektedir. Ayrıca sadece nakite sıkışmış işletmeler için değil, yatırım yapmak isteyen işletmeler için de finansal destek sağlamaktadır. Her türlü işletme, kurum ve kuruluşa çok sayıda kredi desteği vardır. Bu kredi destekleri hakkında daha detaylı bilgi almak için yazımızı okumaya devam ediniz.

Türk Eximbank Kredileri Nelerdir ?

Türk Eximbank kredileri işletmelerin finansal desteklerini sağlayabilmek adına birkaç kategoride incelenebilir. Bu kredilerin başlıca amaçları ihracata ve ithalata destek sağlamak, ülkeye yabancı sermaye getirmek ve firmalar arasındaki güveni temin etmektir. Türk Eximbank’ın sağlamış olduğu çok sayıda kredi çeşidi vardı. Faizleri ve vadeleri belli olmamakla birlikte bu sizin işletmenize göre belirlenir. İşletmenizin kapasitesine göre ve diğer bankalardaki puanına göre faizler düşük veya yüksek olabilir. Bu banka puanları ise sizin diğer bankalara yapmış olduğunuz ödemelerin düzeni ile alakalıdır. Yani ödemeleri geciktiren bir işletmeye sahipseniz faizler yükse olacaktır. Ödemeleri günü gününe yapan bir işletmeniz varsa bu sizin için çok büyük bir avantajdır ve faizleri inanılmaz derecede düşük olabilir.

Türk Eximbank kredileri faiz ve vadeleri sabit tutmayıp müşterilerin durumuna göre sınıflandırarak adaletli bir kredi planı oluşturmaktadır. Türk Eximbank kredileri “Kısa vadeli ihracat kredileri” ve “Orta – uzun vadeli ihracat kredileri olarak ikiye ayrılmıştır. Kısa vadeli ihtiyaç kredilerinin kapsama alanı; sevk öncesi ihracat kredileri, ihracata hazırlık kredileri, dış ticaret şirketleri ihracat kredileri, kobi ihracata hazırlık kredileri, sevk sonrası reeskont kredisi, ihracata dönük üretim finansman kredisidir. Türk Eximbank orta-uzun vadeli ihtiyaç kredilerinin kapsama alanı ise; ihracata yönelik işletme sermayesi kredisi, ihracata yönelik yatırım kredisi, marka kredisi, Avrupa yatırım bankası kredisi, yurtdışı mağazalar yatırım kredisi, özellikli ihracat kredisi, gemi inşa ve ihracatı finansman programıdır. Bu kredilerden faydalanabilmek için sahip olduğunuz işletme, kurum veya kuruluşun dış ticaretle uğraşıyor olması gerekmektedir.

Bunun başlıca sebebi ise Türk Eximbank kredilerinin ihracata yönelik faaliyetlere destek sunmayı amaç edinmiş olmasıdır. Ayrıca bu bankanın diğer bir hizmeti ise harici garantidir. Harici garanti kapsamında alıcı ve satıcı arasında köprü görevi kurularak güvenli alışveriş temin edilir. Alıcı firma bu banka aracılığı ile belirli koşul ve şartlar altında ödemeyi yapar. Bu koşul ve şartlar iki firma arasında kararlaştırılır. Koşullardan biri eksik kalırsa herhangi bir ödeme gerçekleşmesi söz konusu olamaz ve iki firma arasındaki ticaret iptal olur. Türk Eximbank kredilerinin bu desteği ile yurtdışı ticaretlerinizde güvenliği en üst seviyede tutabilirsiniz.

Türk Eximbank Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top