TÜRK EXİMBANK KREDİ BAŞVURUSU

TÜRK EXİMBANK KREDİ BAŞVURUSU

Türk Eximbank, işletmelere yönelik kredi fırsatları sunan bir oluşumdur. Türk Eximbank, ihracatçıları, ihracata yönelik üretim yapan üreticileri ve yurt dışında faaliyet gösteren girişimcileri kısa, orta-uzun vadeli nakdi ve gayri nakdi kredi seçenekleri ile desteklemektedir. Türk Eximbank kredi başvurusu yaparak işletmenizin ihtiyaçları için finansman desteği sağlayabilir ve işletmenizin büyümesi yolunda destek sağlayabilirsiniz. Türk Eximbank, birçok farklı kredi seçeneği ile üreticilerin yanındadır. Yazımızın devamında Türk Eximbank kredi seçenekleri hakkında genel bilgiler verip, Türk Eximbank kredi başvurusu nasıl yapılır bunlara değineceğiz.

Türk Eximbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnsanların ani nakit sıkıntısı yaşadığı veya ertelemek zorunda kaldıkları ihtiyaçları için kredi sağlayan bankalar gibi Türk Eximbank da ihraç ürün satan ya da ihraca yönelik üretim yapan işletmelere ihtiyaçları oranında kredi sağlamaktadır. Türk Eximbank kredi başvurusu yaparak siz de şirketinizin ihtiyaçlarını karşılayabilir ve işletmenizi büyütme yoluna gidebilirsiniz. Türk Eximbank birçok farklı şekilde kredi seçenekleri sunmaktadır. Kısa vadeli ihracat kredileri, orta-uzun vadeli ihracat kredileri, döviz kazandırıcı hizmetler kapsamındaki krediler gibi seçeneklerle ihracata yönelik imalat yapan firmalar için finansman sağlanmaktadır.

Kısa vadeli ihracat kredileri olarak Türk Eximbank üreticilere, reeskont kredisi, ihracata hazırlık kredileri, dış ticaret şirketleri ihracat kredisi, kobi ihracata hazırlık kredileri ve ihracata dönük üretim finansman kredisi gibi ihracat yapmak isteyen firmalara destek olurken aynı zamanda verdiği kredilerle onları buna teşvik etmektedir. orta-uzun vadeli ihracat kredileri seçenekleri ise, ihracata yönelik işletme sermayesi kredisi, ihracata yönelik yatırım kredisi, özellikli ihracat kredisi gibi seçeneklerdir ve Türk Eximbank kredi başvurusu yaparak bu kredilerden ihtiyacınız olana başvurabilirsiniz.

Ayrıca döviz kazandırıcı hizmetler dahilindeki krediler seçeneğine bakarsak, turizm kredisi, döviz kazandırıcı hizmetler kredisi gibi seçeneklerle karşılaşırız. Ve bunlara da Türk Eximbank kredi başvurusu yaparak sahip olabilirsiniz. Bunların dışında Türk Eximbank, uluslararası krediler seçeneğiyle de finansman sağlamaktadır. Bu kredi türü ise, Türk dış politikası için önemli olan ülkelerde uzun süreli  ve iyi ilişkilerin sağlanması için bu ülkelerdeki Türk ihracatçıların bu ülkelerdeki gerçekleştirilecek mal ihracatlarına finansman sağlamaktadır. Yazımızın devamında verdiğimiz linke tıklayarak Türk Eximbank internet sitesine girebilir ve ihracatçılara yönelik kredi fırsatları hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Türk Eximbank Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top