Türkiye Finans Bireysel Emeklilik

Devlet bireylerin belirli çalışma günü, belirli prim ödemeleri ve belirli yaşı doldurmaları sonucu artık işlerini yerine getirmekte zorluklar çekmeleri veyahut dinlenmeye ayrılmaları ve bu sürede belirli bir gelire sahip olabilmeleri için emeklilik sistemi sunmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu emeklilik imkanını sağlayan kurum olarak bilinmektedir. Bunların dışında birçok banka da sosyal emeklilik sistemini tamamlayıcı olarak ortaya çıkmış bireysel emeklilik sistemi hizmeti vermektedir. Bireysel emeklilik sistemi ile çalışma hayatınızdaki gelirlerden tasarruf ederek normal emekli maaşına ek olarak ileriye dönük bir yatırım yapmış olur ve emekliliğinizde dilerseniz toplu para şeklinde dilerseniz aylık maaş gibi ek bir gelir elde edebilirsiniz. Bireysel emeklilik sistemi hizmeti veren birçok banka mevcuttur ve bunlardan bir tanesi Türkiye Finans Bankası’dır. Bu yazımızda Türkiye Finans bireysel emeklilik Sistemi hakkında bilgi paylaşımında bulunacağız.

Türkiye Finans Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Türkiye Finans bireysel emeklilik sistemi ile tamamı faizsiz yatırım enstrümanlarından oluşan bireysel emeklilik fonu imkanı sağlamaktadır. Türkiye Finans BES Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş ile ortak çalışması sonucu bireylerin daha rahat bir emeklilik yaşamı sürdürebilmeleri adına oluşturulmuştur. Türkiye Finans Bankası birçok bankanın bireysel emeklilik sisteminde olduğu gibi özellikleri vardır. Bireysel emeklilik sistemine katılan katılımcılara % 25’lik bir devlet katkı payı sağlamaktadır. Yani başka bir deyişle yatıracağınız her 100 TL tutarında bir katkı payı için paranız 125 TL olarak işlenmektedir. Lakin bu durumun dışında devletin yapacağı katkı payı senelik olarak brüt asgari ücretin % 25’ini geçememektedir.

Türkiye Finans birçok bankanın haricinde bireysel emeklilik sistemine kaydolmuş ve Türkiye Finans Happy Card ile katkı paylarını ödeyen müşterileri için katkı payı tutarının % 0.2’si kadar puan vermektedir.

Türkiye Finans Happy Card ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ!

Türkiye Finans Bireysel Emeklilik Sistemi Avantajları Nelerdir?

Genel olarak yukarıda Türkiye Finans bireysel emeklilik sisteminin avantajlarına değindik. Lakin maddeler halinde Türkiye Finans BES’in avantajları şu şekilde sıralamak doğru olacaktır;

  1. Bağlı olunan emeklilik sistemine ek olarak emeklilik geliri sağlamaktadır.
  2. % 25 devlet katkı payı sayesinde birikimleriniz artmaktadır.
  3. Bütçenize uygun yatırım planı sağlamaktadır.
  4. Yapacağınız yatırımları dilediğiniz şekilde ara verebilir, dilediğiniz zaman tekrardan yatırım yapabilirsiniz.
  5. Yapacağınız bu yatırımlarda bireysel emeklilik fonlarından yararlanabilir ve bu fonlardan elde edeceğiniz gelirler vergi muafiyeti taşırsınız.
  6. Paranız devlet garantisi altındadır.

Genel olarak bireysel emeklilik sisteminin avantajları bu şekildedir. Bireysel emeklilik sistemine katılmak için ise 18 yaşını doldurmuş olmak ve medeni haklarınızı kullanabilmeniz yeterlidir. Emekli olabilmeniz için ise 56 yaşını doldurmuş ve en az 10 yıl yatırım yapmış olmanız gereklidir.

Türkiye Finans Bireysel Emeklilik Sistemi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans bireysel emeklilik sistemi başvurusunu birçok kanal aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz herhangi bir Türkiye Finans Bankası şubesine giderek yapabilir veyahut internet aracılığı ile de bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle sizlere sunmuş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.

Tıklamış olduğunuz bağlantı Türkiye Finans Bankası’nın resmi internet sayfası olup aşağıdaki gibi bir görsele benzemektedir. Bu sayfada yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  1. Sizden istenen bilgileri üzerine yazdığımız alanlara doğru ve eksiksiz bir biçimde giriniz.
  2. Bilgilerinizi girdikten sonra “Gönder” butonuna basınız.

Türkiye Finans Bireysel Emeklilik

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Türkiye Finans BES’e başvuru yapmış olacaksınız. Türkiye Finans Bireysel Emeklilik hakkında daha detaylı bilgi için aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantı adresinden yararlanabilirsiniz.

Türkiye Finans Bireysel Emeklilik Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye Finans Bireysel Emeklilik İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz