Türkiye İş Bankası Müşteri Hizmetleri

call center

Türkiye’nin en büyük ve en köklü bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası doksan yıldan fazla zamandır hizmetine devam etmekte olan ilklerin bankasıdır. Tüm dünyayı etkileyen I. Dünya Savaşı sonrasında risk ve kriz ortamında cesaretli bir şekilde faaliyetine başlayan Türkiye İş Bankası o günlerden bu zaman kadar hizmetini başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. Türkiye İş Bankası EFT, havale, kredi verme, fon, mevduat, vadeli, KOBİ (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) hizmetleri gibi bütün bankacılık hizmetlerinde gösterdiği başarıyı müşteri hizmetleri alanında da müşterilerine sağladığı fayda ile göstermektedir.

Türkiye İş Bankası Müşteri Hizmetlerinden Nasıl Faydalanılır?

Türkiye İş Bankasının müşteri hizmetleri ve telefon şubesinin bankacılık hizmetleri ile işlemlerinizi beklemeden anında gerçekleştirebilmektesiniz. Türkiye İş Bankası’nın müşterilerine gösterdiği özeni, onlara verdiği değeri; müşterilerine sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmet ve müşterilerine sağladığı fayda ile sağlamaktadır. Müşteriler olarak bankadan beklediğimiz müşteri hizmetlerini hafta içi günleri bankanın çalıştığı mesai saatleri içerisinde bankadan sağlayacağımız gibi sadece telefon tuşlarını kullanarak ya da müşteri temsilcisine ulaşarak bankacılık işlemlerimizi gerçekleştirebilmekteyiz. Ayrıca Türkiye İş Bankası’nın müşteri hizmetlerinden yararlanmak için banka şubelerinin içinde de telefon bankacılığı müşteri hizmetleri bulunmaktadır. Hem telefon ile hem banka şubelerinde bulunan telefon şubelerinden, İş Bankası’nın sunduğu Anında Bankacılık kanalından kolay bir şekilde faydalanabilmektesiniz.

  1. İş bankasının Telefon Şubesi aracılığıyla, Alo Çağrı Merkezini 0 850 724 0 724 numaralı hattını arayarak bankaya ait bilgileri tuşladıktan sonra kendinizi tanıtarak güvenlik kısmından geçtikten sonra müşteri hizmetlerine bağlanarak işlemlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilmektesiniz. Öncelikle, ev ya da cep telefonunuzdan 0 850 724 0 724 numarasını tuşlayarak Telefon Şubesine bağlanmaktasınız. Daha sonra kendinizi sisteme tanıtma işlemini aşağıdaki gibi 4 şekilde yapabilmektesiniz:
  2. Çağrı Merkezine bağlandıktan sonra Müşteri numaranızı ve Müşteri Şifrenizi ya da eğer Ticari Müşteri iseniz Ticari Şifrenizi tuşlayarak, – Kısa yol tuşu – 2
  3. 16 haneli Bankamatik kartı numaranızı ve kart şifrenizi tuşlayarak, – Kısa yol tuşu – 3
  4. Veya yine kredi kartı numaranızı 16 haneli olarak ve kart şifrenizi tuşlayarak, – Kısa yol tuşu – 3
  5. Ya da 11 haneli hesap numaranız ve hesaba ait Bankamatik kartı şifrenizi tuşlayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilmektesiniz. – Kısa yol tuşu – 4

Ayrıca bankacılık işlemlerinizi Türkiye İş Bankası telefon şubesi aracılığıyla gerçekleştirebilmeniz için müşteri numaranızı ve 6 haneli müşteri şifrenizi ya da ticari şifrenizi (Ticari Müşteriler için) tuşlamanız gerekmektedir. Kısa yol tuşu ise 0 ‘dır.

İş Bankası’nın Telefon Şubesine sadece Türkiye’den değil Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 0 850 724 0 724 numaralı telefonu arayarak, yurt dışından da yine +90 850 724 0 724’ü arayarak ulaşabilmektesiniz. Türkiye İş Bankası’nın müşteri hizmetleri haftanın 7 günü 24 saat, resmi tatil ve bayramlarda dahi kesintisiz olarak müşterilerine hizmet sunmaya devam etmektedir.

Eğer herhangi bir şifreniz mevcut değilse veya unuttuysanız bunun için yine çağrı merkezine bağlandıktan sonra 5-1-1 tuşları ile Müşteri Şifresi veya Ticari Şifre Alma menüsünden şifrenizi alabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Müşteri hizmetlerine hem yurt içinden hem yurt dışından ulaşarak öneri, istek ve şikayetlerinizi ayrıca:

  • Müşteri İlişkileri İsbank PK 134 34330 Levent/ İstanbul adresine veya
  • Türkiye’den 0 212 316 04 04 numaralı faksa
  • Yurt dışından +90 212 316 04 04 numaralı faksa mektup şeklinde bir yazı ile ulaştırabilmektesiniz.

Bu arada Türkiye İş Bankası Çağrı Merkezinin, müşteri iletişim merkezleri için AB (Avrupa Birliği) 2009 yılında Avrupa Standardizasyon Komitesi tarafından uluslararası standart olarak kabul edilen ve Avrupa Birliği’ne üye ülkelerce uygulanma zorunluluğu olan bir standarttır.​ EN 15838 : 2009 – Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Temini İçin Gereklilikler Standardı Belgesi’ne de sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Scroll to Top