Türkiye İş Bankası Sanal Kart Oluşturma

VİRTUAL

Türkiye İş Bankasının sanal kart oluşturma uygulaması hakkında detaylı ve resimli olarak vereceğimiz bilgiden önce sanal kartın ne olduğunu kısaca açıklayalım. Sanal Kart, internetten daha güvenilir, daha hızlı ve daha kolay bir şekilde ve asıl kredi kartı bilgileri paylaşılmasına gerek kalmadan alış veriş yapılması imkânı sağlar. Yani sanal kartlar, normal kredi kartları gibi kart numarası, son kullanma tarihi ve belirli bir limite sahip kartlardır. Ancak nesnel olarak mevcut değiller sadece kredi kartı bilgileri mevcuttur ama bazı bankların sanal kartı müşterilerine kartondan yapılmış vizit kart şeklinde düzenleyerek taraflarına gönderebilir.

İş bankasının sanal kartı Maximum Sanal Karttır. İş bankası sanal kartınız Maximum Kartınıza bağlı olarak açılmaktadır ve tüm alışverişlerinizde (mail order, telephone order,key-in gibi) kullanabileceğiniz bir kredi kartı numarasıdır. Yani bir sanal kart sahibi olmak için öncellikle bir Maximum kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Sanal Kart numarası istediğiniz anda hemen oluşturulur ve anında kullanılabilir duruma gelir. Ayrıca sanal kartı sahibi olmak ücretsizdir.

Sanal Karta Nasıl Başvurulur?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir Sanal kart sahibi olabilmek için öncelikle bir Maximum kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Maximum Sanal kart başvurularınızı Maximum Mobil üzerinden, size en yakın İş bankası şubelerinden, İnternet şubesinden, İş Cep uygulaması üzerinden ve Bankamatik cihazlarından gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet şubesi veya İş Cep uygulaması üzerinden başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 • İlk önce, T. İş bankası sayfasına gidiniz
 • Ardından, sağ üst köşedeki İnternet şubesi kısmından Bireysel ya da Ticari alanına müşteri numarası/ T.C. Kimlik numarası ve Şifreniz/Geçici şifrenizi yazınız ve telefonunuza gelen onay kodunu da sisteme yazdıktan sonra giriş yapınız.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra, soldaki menüden Kartlarım- Sanal Kart-Başvuru butonlarına tıklayınız.
 • Daha sonra, sanal kartınızın bağlı olmasını istediğiniz asıl kredi kartınızı seçerek Devam butonuna tıklayarak sanal kart oluşturma işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Yaptığınız başvuru takibi ve sonucu bilgisini, 0850 724 0 724 İş bankası Çağrı Merkezini arayarak edinebilirsiniz.

Aşağıdaki resimli anlatım size daha iyi yardımcı olacaktır.m e1497017992212

Maximum Sanal Kartın Özellikleri

 • İş bankası Maximum sanal kartınız daha güvenlidir. Çünkü kartınız sıfır limitli olarak oluşturulmaktadır ve internet üzerinden alışveriş yapacağınız zaman ihtiyacınız olan kadar tutar limiti, Maximum Kredi Kartınızdan Sanal Kartınıza aktarılır ardından alış verişinizi yapabilirsiniz. Maximum kredi kartınızdan Sanal karta limit aktarma işlemi yapıldığı zaman Maximum kartınızın kullanılabilir limiti aktarılan tutar kadar azaltılmış olur ve böylece kartınızda limit aşımı riski de yaşamamış olursunuz.
 • Sanal kartınız ile yaptığınız alışverişlerinizde Maxi Puan kazanırsınız.
 • Sanal kartınız ile yaptığınız alışverişlerinizde Maximum üye işyerlerinde taksit yapma imkânınız vardır.
 • Maximum Sanal Kartınızla yapacağınız işlemler için ayrı bir hesap özeti gönderilmez ve yaptığınız harcamaların özeti Maximum kredi kartınıza aktarılmış olur.

Maximum Sanal Kart Limit Artırımı İşlemi Nasıl Yapılır?

Sanal Kartınıza limit aktarma işlemlerini:

 • Maximum Mobil
 • İnternet Şubesi
 • İş Cep uygulaması ve
 • İş bankası Bankamatiklerini kullanarak 7 gün 24 saat istediğiniz zaman yapabilirsiniz.
 • Aktardığınız limitin süresi bittiği zaman eğer Sanal kartınızda kullanmadığınız limitiniz kalırsa, kalan limit otomatik olarak Maximum kredi kartınıza geri aktarılmış olur.
 • Ancak isterseniz limit sıfırlama işleminizi kendiniz de yine Maximum Mobil, İnternet şubesi, İş Cep ve Bankamatikleri kullanarak yapabilirsiniz.
 • Ayrıca Sanal kartınıza; haftalık, aylık ve 3 aylık dönemler için otomatik limit aktarma talimatı verebilirsiniz.

Sanal Kart ile internet üzerinden alış verişlerinizi güvenle, kimlik ve hesap dolandırıcılıklarına karşı korunmalı olarak, limitini sadece kendinizin yönetebileceğiniz bir sanal kart oluşturmak için hemen başvuru işlemlerinizi başlatın. Hem içiniz rahat etsin hem cebiniz…

Scroll to Top