Vakıfbank Konut Kredisi

VakıfBank Konut Kredisi

Anlaşmalı olmayan konut projelerinden veya bulunduğunuz yerdeki bir yapı firmasından alacağınız konut içinde bankaların kredi paketleri bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere VakıfBank tarafından sunulan konut kredisi hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağız.

VakıfBank Sarı Panjur Ev Kredisi Nedir?

VakıfBank konut kredilerini Sarı Panjur Ev Kredisi adı altında kullandırmaktadır. Banka bünyesinde çalışan bu birim konut sektöründe müşterilerden gelen talebi karşılamak için özel olarak çaba göstermektedir. Faiz oranları, vade süresi gibi birçok kısımda gönlünüzü alacak fırsatlar sunarken çok farklı ödeme koşulları ile de fayda sağlamaktadır. Büyük konut projeleri ile anlaşmalar sağlayarak ödeme kolaylığı ve daha hızlı konut alma imkanı sağlayan banka ayrıca sizin için birçok kampanya da hazırlamaktadır. İnternet sitesi üzerinden kredi hesaplama araçları ile ne kadar kredi kullanabileceğinizi, kredi taksitlerinizi faiz oranı ve masrafları hesaplayıp kendinizi ona göre ayarlayacağınız birçok aracı hizmetinize sunmaktadır.

VakıfBank Sarı Panjur Kredi Seçenekleri Nelerdir?

Daha öncede belirttiğimiz gibi banka birçok farklı ödeme seçeneği ile konut kredileri sunmakta ayrıca konutun türüne göre de farklı kolaylıklar sağlamaktadır. Bu başlıkta sizlere VakıfBank tarafından sunulan konut kredisi paketleri içerisindeki bütün kredi fırsatlarını tek tek inceleyeceğiz.

1. Masrafsız Sarı Panjur Ev Kredisi

Bu kredi paketinde alacağınız konut kredisi için dosya masrafı ödemiyorsunuz en uygun faiz oranı ve vade farkı ile kredinizi kullanabiliyorsunuz. Masrafsız Sarı Panjur Ev Kredisi ile kullanacağınız kredinin vadesi maksimum 120 ay yani 10 yıl olarak belirlenmiştir. Kredinizi yabancı para birimi cinsinden kullanamazsınız yalnızca TL cinsinden kullanabilirsiniz. Kredi için ek teminat gerekmemektedir. Alacağınız konutun tapusu yeterli olmaktadır. Ancak banka sizin kredi puanınıza ve ödeme gücünüze bakarak ek teminat talebinde bulunabilir. Kredinizi erken ödeyip kapatmanız durumunda kredinin kalan vadesi 36 ay ve altında ise erken ödenen tutarın %1’i, 36 ay üzerinde ise %2’si kadar erken ödeme tutarı tahsil edilmektedir. Bu kredi paketi için başvurunuzu VakıfBank Şubeleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

2. Artan Taksitli Sarı Panjur Ev Kredisi

TL olarak kullanabileceğiniz bu kredi paketinde ödemelerinizi ilk taksitleri düşük olacak şekilde ve ilerleyen dönemlerde kademeli olarak artacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Vade ve faiz bazında sonraki aylardaki artışlar tercihinizin doğrultusunda belirlenir. Artan taksitli ödeme imkanı ile belirli bir dönem sonra ödemelerinizi daha fazla yapabilecekseniz kullanabilirsiniz. Bu kredi türünde de yine 120 aya yani 10 yıla kadar vade imkanı sunulmaktadır. Kredi başvurusu için ise size en yakın VakıfBank Şubesine gidebilirsiniz.

3. Azalan Taksitli Sarı Panjur Ev Kredisi

Bu kredi paketinde ödemelerinizi ilk aylarda yüksek tutardan ödeyip sonraki aylarda kademeleri olarak azalmasını ayarlayabilirsiniz. İlk aylar yüksek taksit tutarları ödediğiniz için sonraki her ay kademeli olarak ödemeleriniz kolaylar ve rahatça ödemenizi gerçekleştirirsiniz. TL cinsinden verilen bu kredide yine 120 ay azami vade süresi tanımlanmıştır.

4. Ara Ödemeli Sarı Panjur Ev Kredisi

Belirli dönemlerde prim, ikramiye ya da ek geliriniz olduğu durumlarda ödemelerinizi bu dönemlerde daha fazla yaparak taksit sayınızı azaltabilir ve kredinizi çok daha hızlı bir şekilde ödeyerek bitirebilirsiniz. Yıl içerisinde sizin tarafınızdan seçilen aylarda normal taksit tutarından daha fazla ödeyerek kredinizin aylık taksitlerini azaltabilirsiniz.

5. Periyodik Sarı Panjur Ev Kredisi

Kredisini aylık eşit taksitlerle ödemek yerine 2 aylık 3 aylık periyotlarda ödeyebilecek olanlara özel kredi türüdür. Bu kredi ile düzenli bir geliri olmayanların veya belirli periyotlarla para kazananların bu periyotlarda taksitlerini ödemeleri sağlanır. Kredi taksitlendirme sırasında belirlenecek ödeme aralıkları maksimum 3 ay olarak belirlenmiştir. Yani 3 ayda bir ödeme yapabilirsiniz.

6. Anapara Sabit Sarı Panjur Ev Kredisi

Bu kredi paketinde ev kredinizin taksitlerinin vade sonuna kadar anapara kısmının sabit kalıp taksitlerinizin azalarak gitmesini istiyorsanız kullanabilirsiniz. Kredi taksitlerinizde anapara tutarı vade boyunca hep aynı kalır. Ödemeleriniz giderek azalır. TL cinsinden kullanacağınız kredide maksimum vade süresi 120 ay olarak belirlenmiştir.

7. Taksitler Sonra Sarı Panjur Ev Kredisi

Kullandığınız ev kredinizin taksitlerini aldığınız ay değil sonraki aylarda ödemenize imkan sağlayan kredi türüdür. Bu kredide evinizi satın aldığınız ay kredi taksitlerini ödeyemeyecek durumda iseniz ödemeye daha sonraki aylardan başlayabilirsiniz. Ödemelerinizi en fazla 3 ay ödemesiz dönem sonrasında başlatmanıza imkan sağlanmaktadır.

8. Anaparası Sonra Sarı Panjur Ev Kredisi

Ev kredinizin taksitlerini ilk aylarda anapara kısmını ödemeden yapıp sadece faizini ödeyerek taksit tutarını düşürebileceğiniz kredi türüdür.  İlk aylarda taksitlerinizin sadece faiz tutarına karşılık gelen kısmını ödeyebilirsiniz. Bu kredide ödemelerinize en fazla 24 ay faiz ödemeli dönem uygulanabilmektedir.

9. Transfer Et Sarı Panjur

Daha önceden başka bir bankadan ev kredisi kullandınız ancak VakıfBank konut kredisi size daha cazip geldi ise başka bankadaki kredinizi VakıfBank’a transfer edebilirsiniz. TL cinsinden kullanılan kredilerde geçerlidir. Maksimum vade oranı ise 120 ay olarak belirlenmiştir.

10. Standart Sarı Panjur Ev Kredisi

Kredinizi her ay eşit taksitlerle ödemek istiyorsanız size en uygun kredi paketidir. TL olarak kullanacağınız kredide 120 ay yani 10 yıl maksimum vade süresi belirlenmiş olup, erken ödeme yaparak kredinizi kapatmanız durumunda kalan taksit tutarına bakılarak belirli bir oranda erken ödeme tazminatı tahsil edilir. Banka teminat olarak kredi kullandığınız evi ipotek altına almaktadır. Herhangi bir ek teminat istemez ancak sizden talep edilirse kredi puanınız düşük olduğu içindir. Ödemelerinizi aksatmadan yapınız. Bu krediye başvurmak için ise size en yakın VakıfBank Şubesine gidebilirsiniz.

VakıfBank Konut Kredisini Ne Kadar Kullanabilirim?

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ailelerin güzel bir semtten standart 3 oda 1 salon ev alabilmeleri için çok yüksek miktarlara ihtiyacı var. Bu nedenle bankalar kredilerde belirli bir üst limit belirlememekle birlikte kişilerin ödeme durumlarına göre kişiye özel bir üst sınır koymaktadır. Yani banka sizin ödeyebileceğinize kanaat getirdiği miktarda kredi vermektedir. VakıfBank krediye başvurduğunuzda öncelikle sizin kredi puanınızı ve varsa diğer bankalardaki kredi kartı yada kredili ürünlerinize ait ödeme bilgilerinizi inceler ardından buradan çıkacak sonuca göre size bir geri dönüş yaparlar. Şuanda VakıfBank Konut kredilerinde kullanacağınız kredi miktarı kampanyalarla belirlenmiştir ancak daha fazla tutarlarda kullanmak isterseniz size özel faiz oranları ile konut kredisi kullanabilirsiniz. Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi paketinde kullanabileceğiniz kredi tutarı 10,000 TL ile 1,200,000 TL arasında belirlenmiştir. . Daha fazla ayrıntı için size en yakın VakıfBank Şubesine gidebilirsiniz.

VakıfBank Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredilerinde faiz oranını kullandığınız kredi miktarı ve kredinizin taksit sayısı yani vade süresi belirler. Belirli bir taksit sayısına kadar düşük faizlerle verilen konut kredilerinde yüksek vadelerde faiz oranında artış olmaktadır.

Konut kredisinde faiz oranları 3 ay ile 120 ay arasındaki vadelerde %1,09 iken  vade süresi 121-240 ay arasında olduğunda faiz oranı %1,39’a yükselmektedir.

Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi paketinde ise faiz oranları kullandığınız miktara bağlı olarak vade süresiyle doğru orantılı artış yapmaktadır. Faiz oranları %0,80 ile başlar ve maksimum %0,98 değerine kadar çıkar.

Web Sarı Panjur isimli konut kredisinde ise başvuruyu internet üzerinden başlattığınız kredide faiz oranları %1,06 olarak belirlenmiştir.

VakıfBank Konut Kredisi Taksit Sayısı

Banka konut kredilerinde vade süresini minimum 3 ay olarak belirlemiştir. Konut kredilerinde kullanacağınız maksimum vade süresi ise paketlere göre değişiklik göstermektedir. Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi paketinde maksimum vade süresi 120 ay yani 10 yıl olarak belirlenmişken normal konut kredisinde %1,39 gibi bir faiz oranı ile maksimum 240 ay vade süresi belirlenmiştir.

Konut Kredisi Masrafları Ne Kadar Tutar?

Konut kredilerinde BSMV ve KKDF vergilerinden muaf olduğu için masraflar diğer kredilere göre daha azdır. Konut kredisinde sizden ekspertiz ücreti tahsil edilecektir. Bu tutar 100,000 TL kullanılan bir kredi için 800 TL’dir. Ayrıca kredinizi internet üzerinden Web Sarı Panjur kredisi olarak kullanmıyor ve şubeye gidiyorsanız sizden Kredi Tahsis Ücreti alınacaktır. Bu ücret sabit olup kullandığınız kredi tutarı üzerinden %0,5 olarak belirlenmiştir. Ayrıca kredi boyunca hayat sigortası yaptırmanız istenecektir. Bu sigorta tutarı sabit bir ücret değildir. Kredi kullanan kişinin sağlık durumu, yaşı, cinsiyeti göz önüne alınarak belirlenir. Ancak bazı bankalar sigorta işlemini bankaları aracılığı ile yaptığınızda bu masrafın bir kısmını karşılamayı taahhüt etmektedir.

Kredi Başvurusu için Gereken Evraklar

  • Banka şubesinden alacağınız başvuru formu
  • Kredi kullanılacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı fotokopisi, sürücü belgesi)
  • İkametgah belgesi yada kredi kullanacak kişinin adına düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz gibi faturalardan biri
  • Gelir belgesi

Gelir belgesi olarak ücretli çalışanlar maaş bordrosu şirket antetli kağıdına ” Maaşta herhangi bir kısıtlama bulunmadığını gösterir” yazı, şirketin imza sirküleri fotokopisi istenir. Serbest meslek sahipleri ise son vergi levhası fotokopisi, faaliyet belgesi, imza sirküleri, Ticaret sicil gazetesi, bilanço ve gelir tablosu, son yıla ait Kurumlar Vergisi Tahakkuk fişi veya ödendi belgesi. Emekliler için ise maaş cüzdanı fotokopisi yeterli olmaktadır.

Banka konut kredisinde kefil istememektedir. Ancak kefil isteme hakkını saklı tutar. Kredi kullanacak kişinin kredi puanına bağlı olarak kefil isteyebilir.

Kredilerle ilgili daha fazla ayrıntı için size en yakın VakıfBank Şubesine gidebilir yada 0850 222 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Scroll to Top