Vakıfbank Otobüs Tır Kamyon ve Ticari Taksi Kredileri

Günümüzde şehir içi toplu taşıma işi yapan kişilerin sayısı sürekli artmaktadır. Nüfusun hızla artması, ulaşım konusunda sıkıntılara yol açarak, toplu taşıma alanında daha fazla çalışan personele ihtiyaç duyulmasına neden olmaktadır. Ticari taksi, minibüs, özel halk otobüsü, servis araçları ve ya daha ağır ürünlerin şehirler arası ya da ülkeler arası ulaşımında kullanılan kamyon, tır gibi ağır araçların sayısı her geçen gün artmakta ve bu araçları kullanan kişilere duyulan ihtiyaç da aynı oranda fazlalaşmaktadır. Bu alanda sıfır km araca duyulan ihtiyaç kadar elzem olan bir diğer hususta; var olan araçların bakımı, onarımıdır. Onarımı gerçekleştirilmeyen araçlar içinse eskisinin yerini tutacak bir taşıt alınması gerekmektedir. Söz konusu olan otobüs, tır, kamyon ve ticari taksiler gibi finansal desteksiz alınamayan taşıtlar olduğunda devreye bankaların sunduğu maddi destek ürünleri girmektedir. Ticari anlamda kredi ürünlerini kullanmaya ihtiyacı olan kişiler için Vakıfbank her zaman cazip ürün teklifleri sunmaktadır. Kendinize yeni bir araç alacaksanız ve ya var olan aracınızı yenileyecek iseniz en avantajlı krediniz Vakıfbank’ tan; Vakıfbank Otobüs, Tır, Kamyon ve Ticari Taksi Kredileridir. Toplu taşıma işini yapan kişilerin kurdukları dernek, oda, vakıf ya da kooperatif; otobüs, tır, kamyon, özel halk otobüsü, ticari taksi gibi araçların hat bedeli, araç yenileme ve araç bakım, onarım giderleri ya da yeni bir araç alımı için gerekli olan finansal desteği sağlamak amacı ile geliştirilen bu kredi; sektörde ilk kez Vakıfbank tarafından uygulamaya sunulmuştur. Bankanın kendi bünyesindeki çıkarları kadar, müşterilerinin de çıkarlarını gözeten Vakıfbank’tan, araç alımlarınız için finanse edilen bu krediyi kullandığınızda geri ödemesini kendi gelir durumunuza göre ve uygun ödeme koşulları içerisinde bankanın inisiyatifleri doğrultusunda belirleyebilirsiniz. Bu kredi otobüs, tır, kamyon ve ticari taksilerin tüm marka ve modellerin 0 km ve ya 2. el araçlarında kullanılabilmektedir. Ayrıca Vakıfbank’ın bu kredi ürünlerine yalnızca bir firma ile başvurma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Hem sektörel hem de bireysel olarak bu kredilere başvurabilirsiniz. Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu bu kredi ile ilgili tüm bilgileri sizler için bu yazımızda topladık.

Vakıfbank Otobüs, Tır, Kamyon ve Ticari Taksi Kredilerinin Özellikleri

  • Bu kredilerden yararlanmak isteyen kişiler için, bankanın anlaşmalı olduğu markalardan yapılan alımlarda özel vade ve faiz seçenekleri uygulanmaktadır.
  • Bu krediye başvuran kişiler dernek, oda, birlik, kooperatif adına kredi talep ediyor ise, söz konusu firmalara araç kredisi ile araç işletme kredisi kullandırma hakkı da banka tarafından tanınmaktadır.
  • Bir firmaya kullandırılabilecek en alt kredi sınırı çalıştırılan hat, bulunan şehir ve çalışan aracın cinsi ile ( halk otobüsü, minibüs, dolmuş, sektörel veya bireysel taksi, servis aracı, kamyon, tır gibi) bağlantılı olarak belirlenmektedir.
  • Araç alımlarının birden fazla olduğu durumlarda uygun faiz ve vade oranlarında Filo Kredilerinden yararlanma imkanı da müşterinin kullanımına sunulmaktadır.
  • 0 km araçlarda araç bedelinin % 80’i değerindeki tutarlar, 2. el araçlar da ise kasko bedelinin %65’i değerindeki tutarlar banka tarafından öncelikle olarak onaylanmaktadır.
  • Bu kredilerden yararlanarak satın almak istediğiniz 2. el aracın yaşının 8 yılı aşmamış olması gerekmektedir. 8 yaşını aşan tüm araçların kredi onayı için gerekli olan tüm şartlar sağlansa da kredileri banka kuralları gereği reddedilmektedir.

Otobüs, Tır, Kamyon ve Ticari Kredi Başvurusu

Kredi almak isteyen kişiler öncelikle bir kredi ürünü talep edebilmek için genel olan banka şartlarını yerine getirmektedir. Bunlar;

  • 18 yaşını geçmiş olmak
  • Bankaya düzenli gelir durumunu belgeleyebilmek (SGK’lılar için son 3 ay içerisinde ödenmiş olan maaş bordrosu, emekliler için emekli kartı, mal sahipleri için kira kontratı, tapu gibi belgeler, özel şirket çalışanları için ise firmanın muhasebe onaylı gelir bilanço belgeleri gerekmektedir.)
  • Bankalar ile çalışma durumunda telafisi olmayan bir suç bulunmaması ve kredi notunun, talep ettiği kredi ürünü için yeterli olması öncelikli olarak aranan şartlar arasındadır. Bu şartlar sağlanmadan diğer şartların sağlanmış olması kredi almak için yeterli olmayacaktır.

Kredi ürünü talep eden kişilerin aynı zamanda satın almak istedikleri aracın bilgilerini de bankaya iletmesi gerekmektedir. 0 km araçların alımının bankanın anlaşmalı olduğu markalardan yapılması durumununda kredi kullanıcısının bankaya herhangi bir araç bilgisi beyanında bulunması gerekmemekte; Bu işlem, marka ile banka arasında halledilmektedir. 2. el araçlar için ise araç pert raporunun olmaması ve kasko bedeli konusunda banka kullanıcı tarafından bilgilendirilmelidir. Yapılan bilgilendirmeler doğrultusunda daha sonra banka komisyonu tarafından talebiniz incelemeye alınmaktadır. Burada kredi notunuzun yeterli olup olmamasına bakılır, eğer kredi notunuz talep ettiğini kredi ürünü için yeterli ise, gelir durumunuz incelenir. Bu incelemelerden sonra herhangi bir sorun bulunmaması halinde kredi talebiniz banka tarafından olumlu sonuçlanacaktır. Böylelikle yeni bir araca veya aracınızın onarımı için gerekli olan finansal desteğe sahip olmuş olursunuz.

Vakıfbank’tan otobüs, kamyon, tır ve ticari taksi kredisi başvurusunu yalnızca banka şubeleri tarafından gerçekleştirebilirsiniz. Krediler hakkında diğer bilgiler için ise Vakıfbank’ın resmi internet sitesini ziyaret edebilir, dilerseniz de Vakıfbank telefon bankacılığını arayabilirsiniz. Eğer bir Vakıfbank müşterisi iseniz de akıllı telefonunuza indirdiğiniz Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması ile de size tanımlanan krediler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Otobüs, Tır, Kamyon ve Ticari Taksi Kredilerine Başvurmak için TIKLAYINIZ!

Vakıfbank Resmi İnternet Sitesi için TIKLAYINIZ!

Vakıfbank Telefon Bankacılığı Numarası: 0850 222 07 24

Scroll to Top