Vakıfbank Sanal Kart Oluşturma

Günümüzde alışveriş için tercih edilen en yaygın ödeme şekli kredi kartı ile yapılan ödemelerdir. Kredi kartları hayatımıza girdiğinden beri sunduğu taksit seçenekleri ve diğer avantajları ile hayatımızın en önemli unsurlarından biri haline geldi. Sağladığı avantajları ve ödeme rahatlığının yanı sıra kredi kartları hayatımızda bazı sorunlara da yer açmadı değil. Özellikle vatandaşlar internet üzerinden yaptıkları işlemlerden dolayı kredi kartı güvenliğinden tedirgin olmaktalar. Şifre ve kart bilgilerinin internet üzerinden gerçekleşmesi ister istemez bir güvensizlik ortamı oluşturmakta. Bu duruma ek olarak bazı kredi kartlarının yıllık kesintileri ve faiz oranları gibi etkenler vatandaşları daha güvenli ve masrafsız yöntemlere yönlendirmekte. Bu yöntemlerden en öne çıkanı ise sanal kart. Bu yazımızda size sanal kartın ne olduğunu, kullanım alanlarını ve Vakıfbank sanal kartın nasıl oluşturulacağını anlattık.

Sanal Kart Nedir ve Ne İşe Yarar?

Sanal kart uygulaması genellikle internette kart güvenliğini korumak adına geliştirilmiş bir yöntemdir. Sanal kart halihazırda bulunan kredi kartlarınızın üzerinden çıkartılan, fiziki olarak bulunmayan adı üzerinde sanal olarak kullanabileceğiniz bir kart türüdür. İnternet üzerinden yapılacak olan tüm alışverişlerde kullanılabilen sanal kart, kredi kart özelliklerini taşıyan bir kart türüdür.

Sanal kart başvurusu yapmanız için öncelikle halihazırda bir kredi kartınızın olması gerekmektedir. Sanal kart başvuruları anında onaylanır ve başvuru süreci son derece kolaydır. Sanal kart başvurusu yapmak tamamen ücretsiz olup kullanımı son derece zahmetsizdir.

İnternet alışverişlerinizde sanal kart uygulamasından yararlanmak isteyen kişilerin sanal karta herhangi bir hesap üzerinden para yatırması gerekmektedir. Sanal kart limiti kişiye bağlı olup yapacağınız para transferinin miktarı ne kadar olursa, sanal kart üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde o kadar limite sahip olacaktır. Sanal kartınızla alışverişiniz bittikten sonra kalan parayı isterseniz hesabınıza aktarabilirsiniz.

Sanal Kart Neden Diğer Kart Türlerine Göre Daha Güvenli?

İnternet alışverişi çoğu zaman tehlikeli bir hal alabiliyor. Güvenliği yeterince sağlanmayan internet sitelerinden yapılacak olan alışveriş vatandaşların kart bilgilerini internet hırsızlarına karşı açık hale getirebiliyor. Bu bakımdan birçok banka sanal kartı uygulamasını müşterilerine sunarak bu duruma bir çözüm üretmeyi amaçlıyor.

Sanal kartın güvenli olması limitinin kişiler tarafından belirlenmesinden kaynaklıdır. Kredi kart çeşitlerinin hepsinin türüne ve özelliğine has olarak belirli bir limiti vardır. Sanal kartın limiti ise kullanıcı tarafından belirlenir ve dilerseniz sadece alışverişe yapacağınız miktarı karta aktarıp harcama yaptıktan sonra limitinizi sıfırlayabilirsiniz. Böylece internet üzerinden biri sanal kart bilgilerinize ulaşsa dahi içinde limit olmadığı için herhangi bir işlem yapamaz. Dilerseniz sanal kartınızda kalan miktarı otomatik talimatla kartınıza belirlediğiniz süre içerisinde aktarabilirsiniz. Böylece kartın güvenliği tamamen size kalmış olacak.

Sanal Kartın Diğer Avantajları Nelerdir?

Sanal kart sağladığı güvenliğin yanı sıra aynı zamanda masrafsız olması ile de dikkat çekmektedir. Sanal kart için yıllık herhangi bir ücret ödemezsiniz. Sanal kartınız üzerinden yapacağınız tüm alışverişlerde puan kazanabilirsiniz. Aynı zamanda sanal kart üzerinden anlaşmalı iş yerlerinde yapacağınız alışverişlerde taksit imkanı da sağlanmaktadır. Sanal karta özel banklar yıl boyunca çeşitli indirimler ve kampanyalar yapmaktadırlar. Sanal kart edinmeniz durumunda bu imkanlardan da yararlanırsınız. Sanal kartınızın ödeme günü sanal kartı çıkarttığınız kart ile aynı gündür.

Vakıfbank Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank sanal kart başvurusu yapmak için öncelikle Vakıfbank üzerinde kayıtlı bir hesabınız olması gerekmektedir. Vakıfbank sanal kartı, internet ve mail order alışverişlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sanal kartınız talimat verdiğiniz anda oluşur ve herhangi bir ücrete tabii değildir.

Sanal kart başvurusu yapmak için Mobil veya İnternet Bankacılığı üzerinden Kredi/Limit  Başvuruları seçeneği üzerinden Kredi Kartı Başvurusu > Sanal Kart Oluştur menüsü üzerinden oluşturulmaktadır. Bu yönteme ek olarak dilerseniz SANAL boşluk asıl kredi kartının son 6 hanesini 5724’e SMS göndererek de sanal kart başvurusu yapabilirsiniz. Sanal kart ile ilgili detaylı bilgi almak için yada Vakıfbank üzerinden kredi kartı başvuru yapmak için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank Sanal Kart Hakkında Detaylı Bilgi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Scroll to Top