Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri

Yapı Kredi Bankası IBAN Sorgulama

Yapı Kredi Bankası ya da asıl adı ile Yapı ve Kredi Bankası Anonim Şirketi, 1944 yılında Türkiye’de yaşamakta olan kişilerin çok daha uygun koşullar çerçevesinde ev sahibi olmalarını amaçlamış ve Kazım Taşken tarafından kurulmuş bulunuyor. Bu banka aynı zamanda Türkiye’nin ilk özel bankası olma özelliğini de taşıyor. Bugün ise sizlere Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatlerinden bahsedeceğiz.

Yapı Kredi Bankası Saat Aralıkları

Yapı Kredi Bankası ülkemizde yer alan diğer birçok banka gibi hafta sonu çalışmayan bir banka olup, yalnızca hafta içi hizmet verir.Yapı Kredi Bankası saat 09:00’dan itibaren çalışmaya başlayarak saat 12:30’a kadar aralıksız bir şekilde hizmet verdikten sonra öğle arasına girer. Öğle arasının ardından saat 13:30’da işe kaldıkları yerden devam eden Yapı Kredi Bankası çalışanları saat 17:00’e kadar çalışmaya devam eder saat 17:00’de kapanır. Belirlenmiş olan bu standart saatlerde gecikmeler meydana gelmesi mümkün olsa da bu gecikmelerin banka lehine olması beklenemez. Bu nedenle de Yapı Kredi Bankası çalışma saatlerinin 09.00’dan sonra açılması ya da 17:00’den önce kapanması beklenemez. Bu bir yana öğle arasına geç giren bir banka her ne yapıyor olursalar olsunlar vermiş oldukları molaları saat 13:30’da keserek işe kaldıkları yerden devam etmelidir. Bununla birlikte bayram ya da resmi tatil olan diğer günlerde banka çalışma saatleri normale göre değişiklik gösterir. Bu konu ile ilgili olarak yapılacak olan tüm değişiklikler Yapı Kredi Bankası resmi internet sitelerinden öğrenilebilir.

Yapı Kredi Bankası hafta içi çalışma saatleri dahilinde işlemlerini gerçekleştirmek için şubeye gidememiş, yetişememiş ya da hali hazırda Yapı Kredi Bankası tarafından sunulmuş olan diğer hizmetlerinden farkında olan biriyseniz öyleyse endişe etmenize gerek olmadığını da bilmelisiniz. Zira şube üzerinden gerçekleştirilememiş olan birçok işlem ATM, Telefon Bankacılığı, Mobil Bankacılık ve İnternet Şubeleri aracılığı ile yapılabiliyor. Birazdan bahsedeceğimiz İnternet Şubesi, Mobil Bankacılık ve Telefon Bankacılığı hizmetleri ile ilgili ayrıntılı çalışma saatleri bir yana aynı zamanda 7 gün 24 saat boyunca 444 0 444 ya da 0850 222 0444 numarası üzerinden Telefon Bankacılığı hizmetini kullanarak gerek müşteri temsilcisi gerek ise sesli yanıt sistemi sayesinde istediğiniz işlemi gerçekleştirebilir ya da merak ettiğiniz soruların cevaplarını alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası EFT Saatleri

Yapı Kredi Bankası üzerinden bir başka hesaba EFT yapmak isteyen kişilerin saat 09:00 ve saat 16:30 arasında bu işlemleri gerçekleştirmesi gerekmekte olup, bu saat dilimi içinde yapılacak olan her bir işlem aynı gün içinde hedef tarafa ulaşabiliyor. Fakat 16:45 ve 17:20 saatleri arasında yapılacak olan ve bir sonraki güne ertelenmemiş bir EFT işlemi ilave hizmet kapsamına dahil edilecek olup, bu işlemin üzerinden ilave ücret alınır. Bu saat ile 09:00 arasında yapılacak olan EFT işlemlerinin ise karşı tarafa ulaşması için en bir sonraki iş gününün beklenmesi gerekiyor. Bu bir yana kimi günlerde tatil sebebi ile yarım gün çalışan banka EFT işlem saatlerini saat 09:00 ile 11:45 arası belirlemiş bulunuyor.

Normal şartlar altında 5 ile 10 dakika arasında kısa bir şekilde sona eren bu işlem için bankaların yoğunluluk durumunda göre kimi zamanlar yarım saat kadar beklenmesi gerekebiliyor. Belirlenmiş olan saatler arasında gönderilmiş olan EFT işlemlerinin standart iletim süresi dahilinde gönderilmemesi halinde girilmiş olan tüm bilgilerin de kontrol edilmesi gerekiyor. Çoğu zaman sistem kaynaklı bir problem olmadığı için ise bu noktada banka şubesi ya da Telefon Bankacılığı yöntemlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bireysel ve Kurumsal İnternet Şubesi İşlem Saatleri

Yapı Kredi Bankası İnternet Şubesi üzerinden bireysel işlemler gerçekleştirmek isteyen kişiler için yapılabilecek olan belirlenmiş işlem liste ve saatleri şu şekildedir;

Hesaplar arası para transferi 24 saat boyunca  yapılabilir.

Bir başka hesaba havale yapmak istiyorsanız bu işlemi de 24 saat boyunca yapmanız mümkün.

EFT işlemleri için belirlenmiş olan saat aralığı 09:00 ile 16:45 arasında olsa da geç EFT işlemleri için belirlenmiş olan saat aralığı 16.45 ve 17.20 arasında.

SWIFT işlemler için belirlenmiş olan işlem saat aralığı 09:00 ile 16:45 arasında belirlenmiş bulunuyor.

Western Union Para Gönderme işlemleri de 24 saat boyunca yapılabiliyor.

Fatura ödeme, Sosyal Güvenlik Kurumu ödeme ve vergi ödeme işlemleri saat 01.00 ve 23.15 aralığında yapılıyor olsa da her ayın son günü Sosyal Güvenlik Kurumu ödemelerinizi saat 21.00’e kadar yapabilmeniz mümkün.

Faturasız HAT TL ya da Paket yükleme işlemleri için yaklaşık olarak saat 01.15 ve 22.45 aralığında işlem yapmanız gerekli.

World Card Ödeme, Sanal Kart, Kredi Kartı Nakit Avans, Döviz Alım Satım ve yatırım fonu  alım ya da satım işlemleri 24 saat boyunca yapılabiliyor. Fakat yatırım fonu işlemleri konusunda fona göre gün ve fiyat değişimleri oluyor.

Repo Alım ve Satım işlemleri saat 0.00 ve 14.00 aralığında yapılabiliyor.

Hazine Bonosu alım ve satım işlemleri TL cinsiden yapılıyorsa saat 0.00 ve 14.00 aralığında satış yapılabilirken 24 saat boyunca alış yapılması mümkün. Hazine bonozu döviz alım ya da satım işlemleri için internet üzerinden 24 saat boyunca iş yapabilecek olsanız da diğer yollar üzerinden yalnızca saat 0.00 ve 14.00 arasında işlem yapmanız mümkün. Hisse sendi alım ya da satım işlemleri de 24 saat boyunca yapılabiliyor.

 

 

Scroll to Top