Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Kredi kartları hemen hemen her gün hayatımızda giderek gerekliliğini arttıran ürünler arasında yer almaktadır. Bu nedenle nakit ödemek yerine kredi kartları ile ödeme yapmak alışveriş yapmak herkese daha kolay gelmektedir. Bankalar tüketicilerden gelen bu talepleri karşılamak adına bir çok kredi kartı ürünü çıkararak müşterilerine sunmaktadırlar. Bu kredi kartları müşterilerin aylık harcamalarına ve nakit akışına bağlı olarak farklı imkanlar sunmaktadır. Örneğin çok fazla seyahat eden birisi için mil puan veren kredi kartları bulunurken yakıt alışverişleirrinde puan kazandıran kartlar da bulunmaktadır. Ayrıca Bonus gibi bir çok bankanın ortaklaşa kullandığı altyapılara sahip kartlarda bulunmaktadır.  Müşteriler diledikleri kredi kartına başvurarak belirli bir süre içerisinde kredi kartlarının onaylanması halinde bilgilendirilirler. Ancak bu süre zarfında banka tarafından bilgilendirme gelinceye kadar kredi kartı başvuru sürecini ve sonucu öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvuru sonucunuzu nasıl öğreneceğinizi ayrıntılı olarak paylaşacağız.

Yapı Kredi Bankası Akıllı Takip Sistemi

Yapı Kredi Bankası Akıllı Takip sistemi sayesinde yalnızca kredi kartı başvurularınızı değil taşıt kredisi, bireysel veya konut kredisi gibi başvurularınızın da durumunu sorgulayabilirsiniz. Başvurularınızı sorgulamak için öncelikli olarak yapikredi.com.tr‘ye girerek internet şubesi üzerinden Başvurular ve Krediler sekmesine girerek orada bulunan Başvuru İzleme bölümüne tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İnternet Şubesi Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu Sorgulama

Aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak karşınıza çıkan sayfada kredi kartı başvurusu sırasında verdiğiniz T.C. kimlik numaranızı ve ardından altındaki boşluğa cep telefonu numaranızı başında 0 (sıfır) olmadan 10 haneli olarak giriniz. Son olarak alttaki güvenlik kodunu da girdikten sonra Devam butonuna basarak bir sonraki adıma gidebilirsiniz. Burada kredi kartı başvuru durumunuzu ve sonuçlandı ise sonucunu görebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

İnternet Şubesi üzerinden kredi kartı başvurularınızın değerlendirme süreçlerini takip edebilir ve başvuru sonuçlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Burada son 6 aylık bilgiler ve ilk kart başvurunuzu görebilirsiniz. Kredi kartı başvurunuz red edildi ise “Red Nedeni” kolonundaki linke tıklayarak ayrıntılı bilgiyi görebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu Sonucu SMS ile Öğrenme

Kredi kartı başvurunuzu SMS ile sorgulamak isterseniz ise başvurduğunuz kredi kartı tipini yazıp boşluk bıraktıktan sonra 11 haneli T.C. Kimlik numaranızı yazarak 4407’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Örnek olarak : WORLD 12345678910

Başvurduğunuz kart tipleri WORLD, GOLD, PLATINUM, ADIOS, ADIOSPRM, PLAY, TAKSITCI, CRYSTAL, KOCAILEM, FB, FBGOLD, FBPLATINUM, OPET kartlarından biri ise kredi kartı başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kredi kartı başvurunuz sorgulama ekranında görünmesi için belirli bir süre geçmesi gerekmektedir. Kredi kartınızı bireysel olarak gezen saha ekibi vasıtası ile yaptıysanız kart başvurularınızın sonuç ekranında görülmesi 2 iş günü içerisinde olacaktır. Kart başvurunuzu SMS (kısa mesaj) yoluyla veya internet şubesi üzerinden yaptıysanız ya da ATM cihazlarını kullanarak yaptıysanız başvuru bilgilerinizin sorgulama ekranında görünmesi aynı gün içerisinde olacaktır. Şubeden yapılan başvurularda da bu süre aynı iş günü olarak geçerlidir. Kredi kartı başvurunuzun alınarak genel merkeze gönderilmesi ile işleme alınmasının ardından sistemde görünecektir.

Kredi kartı başvurunuzun red edilmesi durumunda tarafınıza bazen SMS (kısa mesaj) yoluyla ya da vermiş olduğunu elektronik posta adresinize bilgilendirme yapılmaktadır. Ancak bilgilendirme yapılmaması durumunda yukarıda belirttiğimiz kanallardan kredi kartı başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için size en yakın Yapı Kredi Bankası Şubesi’ne gidebilir veya Yapı Kredi Bankası Telefon Şubesi’ni 444 0 444 numarasından arayabilirsiniz.

Scroll to Top