Yapı Kredi İlk Param Nedir?

Yapı Kredi İlk Param Nedir

Bankacılık hizmetleri arasında en çok takdir ettiğimiz hizmetlerden birisi Yapı Kredi İlk Param uygulamasıdır. Banka tarafından sunulan bu hizmet sayesinde çocuğunuzun geleceği için bir birikim hesabı oluşturabilirsiniz. Çok küçük miktarlarla yapacağınız bu birikim uzun vadede çocuğunuz için çok büyük bir fayda sağlayacaktır. İster eğitim masrafları için olsun isterse evlilik ya da iş kurma için olsun çocuğunuzun ihtiyacı olacak nakdi büyük çoğunlukla bulmasına imkan sunacaktır. Yapı Kredi tarafından sunulan İlk Param yatırım fonunu sizler için inceleyeceğiz. Ayrıca yazımızda İlk Param başvurusu ile ilgili de bilgi bulabilirsiniz.

İlk Param Nedir?

Yapı Kredi ilk param ile çocuğunuzun geleceği için birikim yapmanız çok daha kolaylaşmaktadır. Banka tarafından sunulan bu servis ile bankada açtığınız İlk Param hesabına yalnızca anne babası değil diğer akrabaları da para göndererek destek olabilir. Banka bu hesaptaki parayı belirli fon alımları yaparak arttırmakta ve böylece enflasyona yenik düşüp değer kaybetmesini önlemeyi hedeflemektedir.

Yapı Kredi İlk Param hesabına her ay düzenli talimat vererek birikiminizi çok daha kolay yapabilirsiniz. Üstelik bu talimatınız dilediğinizde kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Sizin belirlediğiniz miktarda ve aralıklarla düzenli fon alımı gerçekleştirilmektedir.

Yapı Kredi Portföy Karma Fonu, hisse senetleri ve sabit getirili gayrimenkul yatırımları yapan bir fondur. Paranız bu fonlarda değerlendirilir. Böylece enflasyon üzerinde getiri sağlanır. Ayrıca herhangi bir şekilde nakit ihtiyacınızı karşılamak için de bu hesabı kullanabilirsiniz. Herhangi bir komisyon yada kesinti olmaksızın bu hesaptaki birikimlerinizi çekebilirsiniz.

Yapı Kredi İlk Param hesabı açtırmak için belirlenen bir alt limit vardır. Bu limit 100 TL olarak banka tarafından belirlenmiştir. Bundan sonraki  yatırımlarınız için herhangi bir limit bulunmamaktadır. Fon alım talimatlarında ise minimum 50 TL’lik fon alımları gerçekleştirilmektedir.

Yapı Kredi İlk Param hesabını sadece kendi çocuğunuz için değil kuzen, yeğen gibi diğer akrabalarınız için de açabilirsiniz.

Yapı Kredi İlk Param Başvuru İşlemleri

Birden fazla başvuru kanalı bulunduğu için size en uygun yoldan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

1. İnternet Şubesi ile İlk Param Başvurusu

Bankada kayıtlı bir vadesiz hesabınız var ise bireysel internet şubesine giriş yaparak İlk Param birikim hesabı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubeye giriş yaptıktan sonra Başvurular kısmında İlk Param sekmesine tıklayarak adımları takip etmeniz gerekmektedir. Ardından İlk Param ile Düzenli Fon Alım Talimatı verebilirsiniz.

Yapı Kredi İlk Param Başvurusu için TIKLAYINIZ!

2. SMS ile İlk Param Başvurusu

SMS yani kısa mesaj yolu ile de başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle Yapı Kredi Bankası üzerinde kayıtlı bir vadesiz hesabınızın olması gerekmektedir.

İLKPARAM boşluk T.C. kimlik numaranızı yazıp 4470’e kısa mesaj yolu ile göndermeniz gerekmektedir.  Bu mesajı gönderdikten sonra banka sizi hemen arayarak İlk Param hesabı açılış işlemlerini gerçekleştirmektedir.

3. Telefon Bankacılığı ile İlk Param Başvurusu

444 0 444 Telefon Bankacılığı üzerinden “Düzenli Fon Alım Talimatı” verebilirsiniz. Bunun için bankada kayıtlı bir vadesiz hesabınız bulunmalıdır.

4. Yapı Kredi Şubeleri ile İlk Param Başvurusu

Hızlı ve kolay bir şekilde başvuru yapacağınız bir diğer yöntem ise herhangi bir Yapı Kredi Şubesi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirmek olacaktır. Çok kolay bir şekilde başvuru işlemlerinizi bankada bulunan müşteri temsilcisi yardımı ile yapabilirsiniz.

İlk Param hesabınızdaki gelişmeyi günlük, aylık ve yıllık olarak internet şubesi üzerinden takip edebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası İlk Param hesabındaki birikimlerinizi YFAK2 fonunda değerlendirmektedir. Bu fon uzun vadede çok fazla getiri sağlamaktadır. İlk Param bozum işlemlerini ister banka şubelerinden isterseniz internet şubesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Scroll to Top