YAPI KREDİ KREDİ KARTI BAŞVURU SONUCU

YAPI KREDİ BANKASI KREDİLERİ

Günlük hayatımızda birçok işlemlerimizi artık nakit para taşımak yerine kredi kartı taşıyarak ve bu kredi kartlarını kullanarak gerçekleştirir hale geldik. Kredi kartlarıyla taksitli alışverişler yapabilir, nakit paraya ihtiyaç duyduğumuzda nakit avans sistemi nakit para çekimleri yapabilir ve bu nakit çekimlerimizi taksitli seçenek sistemi ile ödeyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere kredi kartı hizmeti veren ülkemizin köklü bankalarından birisi olan Yapı Kredi kredi kartı başvurusu nasıl yapılır ve Yapı Kredi kredi kartı başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılır konularına değineceğiz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kredi kartı başvurularında müşterilerine alternatif seçimler sunan bankalar arasında yer almaktadır. Herhangi bir Yapı Kredi şubesine giderek müşteri temsilcisine başvurmak istediğiniz kredi kartı tipinin başvuru işlemini gerçekleştirmeyi talep ettiğinizde kredi kartı başvuru işleminizi gerçekleştirebilir veyahut Yapı Kredi bankasının online hizmetler servislerinden yararlanarak internet aracılığı ile kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.İnternet aracılığı ile kredi kartı başvuru yapmak için gerekenler ise şu şekildedir;

  • Yapı Kredi müşterisi olmanız gereklidir.
  • Yapı Kredi müşteri numaranızı bilmeniz gereklidir.
  • Yapı Kredi bank kart şifrenizi bilmeniz ve bank kartınıza ait son kart numaranızın son 6 rakamını bilmeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Tıkladığınız bağlantıda karşınıza aşağıdaki görsele benzer bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Bu sayfada sizlere görselde semboller ile gösterdiğimiz “İnternet Şubesi” butonuna tıklayıp ardından çıkacak seçeneklerden “Bireysel” seçeneğini seçiniz. tıklayınız.

yapkredi

“Bireysel” seçeneğini seçtiğinizde karşınıza yeni bir pencere açılacak bu pencerede eğer şifreniz yok ise siyah çerçeve ile gösterdiğimiz “Şifre Al” butonuna tıklayınız. Eğer size yukarıda verdiğimiz bilgilere sahipseniz kırmızı çerçeve içerisine aldığımız “Kart İşlemlerim” seçeneğine tıklayınız. Bilgileri gerekli alanlara girdikten sonra Yapı Kredi internet şubesine girmiş olacaksınız burada “Kredi Kartları” seçeneğinden dileğiniz kredi kartını seçip başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

yapı kredi2

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi, kredi kartı başvurusunda bulunan kişilere alternatif sonuç öğrenme seçenekleri sunmaktadır. Herhangi bir bankaya gidip Yapı Kredi kredi kartı başvuru sonucu hakkında bilgi sahibi olabilir, yukarıda gösterdiğimiz internet şube giriş ve kredi kartı başvuru işlemlerini gerçekleştirdiğiniz alandan internet aracılığı ile Yapı Kredi kredi kartı başvuru sonucu durumuzu veya kartınız onaylanmadı ise “Red sebepleri” kısmından kartınızın red sebebini öğrenebilirsiniz. Veyahut bunların yerine Yapı Kredi kredi kartı başvuru sonucunuzu SMS ile sorgulayabilirsiniz. Yapı Kredi kredi kartı başvuru sonucu SMS ile sorgulama işlemi için telefonunuz ile yapmanız gerekenler şu şekildedir;

Karttipi (boşluk) T.C. Kimlik numaranızı 4407’ye SMS olarak gönderebilirsiniz.

Örnek: PLAY 12345678910

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Sonucu İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top