YAPI KREDİ TARIM KREDİSİ

YAPI KREDİ TARIM KREDİSİ

Bankacılık sektöründe özel sermayeye dayalı hizmet sunan bankalardan birisi de Yapı Kredi Bankası’dır. Yapı Kredi müşterilerine ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla krediler vermektedir. Bu yazımızda sizlere Yapı Kredi kredi tipi olan Yapı Kredi tarım kredisi nedir ve tipleri nelerdir gibi konulara ayrıntılı bir şekilde değineceğiz.

Yapı Kredi Tarım Kredisi Nedir?

Yapı Kredi bünyesinde, tarım kredisi ana başlığı altında tarımsal faaliyetleri desteklemek amacıyla birçok kredi tipi sunmaktadır. Bu krediler şu şekildedir; tarımsal üretim kredisi, besicilik kredisi, süt hayvancılığı kredisi, tarımsal yatırım kredisi, hayvan alım kredisi, seracılık kredisi, sera yapım kredisi, traktör kredisi, sözleşmeli tarım kredisi, tarım makineleri kredisi ve ticari taşıt kredisidir. Yazımızın devamında Yapı Kredi tarım kredisinin içeriklerini açıklayacağız.

Tarımsal Üretim Kredisi

Çiftçilik yapan kişilere veya işletmelere tarımsal üretim için yapacakları gübreleme, sulama, ekim-dikim vs. gibi giderlerinin maddi anlamda desteklenmesi amacıyla verilen Yapı Kredi tarım kredisidir. 18 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır ve hasat dönemlerinize göre taksit seçenekleri mevcuttur.

Besicilik Kredisi Detayları

Besicilik ile uğraşan kesim için büyükbaş ve küçükbaş yetiştiriciliğinde kullanacakları yem, ilaç vs. gibi ihtiyaçlarının maddi desteğinin sağlanması amacıyla verilen bir Yapı Kredi tarım kredisidir. 12 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır ve anapara ve faiz tek seferde ödenmek koşulu ile vade sonunda ödeme imkanı mevcuttur.

Süt Hayvancılığı İşletme Kredisi

Süt hayvancılığı ile uğraşan işletmelerin işlerinde ihtiyaç duydukları ilaç ve yem gibi giderlerinin, maddi desteğinin sağlanması amacıyla verilen Yapı Kredi tarım kredisidir. 1, 3, 6 ayda, eşit taksit imkanlarıyla 18 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır.

Tarımsal Yatırım Kredisi

Çiftçilikle uğraşan kişi ve işletmelerin, işlerini büyütmeleri veya yenilemelerini istemeleri durumunda ortaya çıkacak masrafların, maddi desteğinin sağlanması amacıyla verilen Yapı Kredi tarım kredisidir. Kefil, çek-senet, ipotek gibi teminatlar verilerek 60 aya kadar vade imkanı ve 1/3/6/12 ayda bir eşit taksitler halinde geri ödemesi yapılabilir veya hasat dönemine göre uygun taksit seçenekleri ile de geri ödeme seçenekleri mevcuttur.

Hayvan Alım Kredisi

Büyükbaş veya küçükbaş süt hayvanı alımlarında, maddi desteğin sağlanması amacıyla verilen Yapı Kredi tarım kredisidir. 60 aya kadar vade imkanı vardır. 1/3/6/12 ayda eşit taksit seçenekleri ile ödeme sistemi mevcuttur.

Seracılık Kredisi

Seracılıkla uğraşan kişi ve işletmelerin fide, gübre gibi ihtiyaçlarının maddi desteğinin sağlanması amacıyla verilen kredilerdir. Hasat dönemlerine uygun taksit imkanları mevcuttur ve 12 aya kadar vade imkanı da sunulmaktadır.

Sera Yapım Kredisi

Seracılıkla uğraşanlar için yeni sera yapımında ve sera bakımı için gerekli maddi desteğin sağlanması amacıyla verilen Yapı Kredi tarım kredisidir. 1/3/6/12 ayda eşit ve hasat dönemine uygun taksit imkanları mevcuttur ve 60 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır.

Traktör Kredisi

0 km veya 2. el traktör alımlarında, maddi desteğin sağlanması amacıyla verilen kredidir. 36 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. 1/3/6/12 ayda ve hasat dönemine uygun taksit seçenekleri mevcuttur.

Sözleşmeli Tarım Kredisi

Bir firma adına sözleşmeli tarımsal üretim yapan üreticilere veya doğrudan üretim yaptıran firmaya, üretim için gerekli maddiyatın karşılanması için kullandırılan nakit kredidir. 12 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Hasat dönemine uygun taksit seçenekleri mevcuttur.

Tarım Makineleri Kredisi

Yeni tarım makinesi veya aleti alımlarında maddi desteğin sağlanması amacıyla verilen Yapı Kredi tarım kredisidir. 1/3/6/12 aya kadar ve hasat dönemine uygun taksit seçenekleri mevcuttur ve 60 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır.

Ticari Taşıt Kredisi

Çiftçilerin tarımsal faaliyetlerinde kullanacakları tüm ticari araçların maddi desteğinin sağlanması amacıyla kullandırılan kredilerdir. Hasat dönemine uygun 60 aya kadar vade ve 1/3/6/12 ayda eşit taksitlerle ödeme imkanları sunulmaktadır.

Yapı Kredi Tarım Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top