Yapıkredi Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Yapıkredi Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Sizleri bu yazımızda Yapıkredi kredi başvuru sonucu öğrenme konusunda bilgilendirmeye çalışacağız. Banka müşterileri, çeşitli ihtiyaçlarından dolayı Yapı Kredi Bankası tarafından kullandırılan kredi ürünlerinden tercih etmektedir. Yapı Kredi Bankası’nın kredi ürünlerini kullanmak isteyen müşteriler için çeşitli başvuru kanallarından kullandırmaktadır. Günlük ihtiyaçların karşılanması için alışverişlerde çok büyük ödeme kolaylıkları sağlayan, ihtiyaç halinde taksitli olarak nakit avans destekleri veren kredi kartıdır. Aylık gelmiş olan faturaların düzenli bir şekilde ödenebilmesi amacı ile otomatik olarak ödeme talimatı veren ve de aynı zamanda para transferi işlemlerinde kullanılabilmesi amacı ile Yapıkredi Bankası tarafından müşterileri için kullanıma sunulan World kredi kartı ile gerçekleştirilebilir.

Başvuru sonucu öğrenme konusuna geçmeden evvel YapıKredi Bankası’na kredi çekmek için nasıl başvuru yapabiliriz bir göz atmakta fayda vardır. YapıKredi Bankası’ndan kredi başvurusu için herhangi bir YapıKredi şubesine gideceğimiz gibi internet ortamı üzerinden de başvuru işlemlerini yapabiliriz. İsterseniz önce internet ortamı üzerinden YapıKredi kredi başvurusunun nasıl yapıldığına hep birlikte bir göz atalım.

Yapıkredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

YapıKredi Bankası internet sayfasına giriş yapmak sureti ile kredi başvurusu yapabilmek için önce www.yapikredi.com internet adresine giriş yapmamız gerekir. Ana sayfada yer alan ‘Bankacılık Hizmetlerimiz’ kısmına tıklayarak açılan menüden ‘Bireysel’ seçilmelidir. Yeni açılan sayfanın sağ tarafında yer alan menüde ‘Krediler’  seçeneği tıklanır. Gelen yeni formda yer alan T.C. kimlik no,doğum tarihi, cep telefon, ev telefon ve iş telefon gibi alanlar doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurulmalıdır. Bu işlemler yapıldıktan sonra yapmış olduğumuz başvurularımızın sonucu 5 dakika içinde cep telefonumuza SMS olarak gönderilebilmektedir. Kredi ürünleri için yapılan başvurular banka tarafından belli kriterlere göre incelendikten sonra müşteriye olumlu ya da olumsuz bilgiler olarak geri dönüşler yapılmaktadır. Her bir kredi ürünü için değerlendirme ve geri dönüşlerin süreleri farklı olmaktadır

Özellikle genelleme yapacak olursak, bankalar teknolojinin de vermiş olduğu imkanların dâhilinde en fazla 10 gün içinde başvuru yapmış olan müşteriye geri dönüşler sağlarlar. Bu süre zarfında olumlu ya da olumsuz geri dönüşler yapılmaz ise, Yapıkredi kredi başvuru sonucu öğrenme yoluna gidilmektedir. İsterseniz artık Yapıkredi kredi başvuru sonucu öğrenme ile ilgili gerekli bilgileri anlatmaya başlayalım.

YapıKredi Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yöntemleri

SMS ile Başvuru Sonucu Öğrenme

Yapıkredi kredi başvuru sonucu öğrenme için yapılacak olan ilk yöntem SMS yoludur. Bunun için Yapıkredi bankasından talep edilen krediye göre, Taşıt, Bireysel ya da Konut kelimeleri ve T.C. numaranız mesaj kısmına yazılarak 4407 numarasına mesaj atılabilir.

Örneğin;

  • Bireysel İhtiyaç kredi başvurumuzu sorgulamak için: BİREYSEL (boşluk) T.C. Kimlik numaramız
  • Taşıt kredisini kredi başvurumuzu sorgulamak için: TAŞIT (Boşluk) T.C. Kimlik numaramız
  • Konut kredisini kredi başvurumuzu sorgulamak için KONUT (boşluk) T.C. Kimlik numaramız

Şeklinde 4407’ye SMS olarak gönderebiliriz. Bireysel ihtiyaç kredisi, taşıt ve konut kredilerinde başvuru sonucumuz ister olumlu olsun ister olumsuz olsun YapıKredi Bankası bizlere bilgi mesajını göndermektedir.

Yine kredi kartı tiplerimize göre sonuç sorgulamak amacı ile Karttipi (boşluk) T.C. Kimlik numaramızı 4407’ye sms olarak gönderebiliriz.

Örnek: WORLD 12345678901

Yapıkredinin diğer kart tipleri için de başvuru sonuçlarımızı sorgulayabiliriz. Diğer kart çeşitleri;WORLD, GOLD, PLATINUM, ADIOS, ADIOSPRM, PLAY, TAKSITCI, CRYSTAL, KOCAILEM, FB, FBGOLD, FBPLATINUM, OPET

Pos başvurularımızı sms ile sorgulamak amacı ile ise;

  • Sanal Pos için; YKBSANAL
  • Fiziki pos için; YKBPOS

yazarak 4407’ye SMS olarak gönderebiliriz.

İnternet Aracılığıyla Başvuru Sonucu Öğrenme

YapıKredi Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme için diğer bir yöntem de YapıKredi Bankası tarafından sunulan akıllı takip sistemidir. Bunun ile bireysel ihtiyaç, taşıt ya da konut kredilerimizin başvuru durumunu YapıKredi internet sitesine giriş yaparak burada yer alan ‘Başvurular ve Krediler’ menüsünde yer alan ‘Başvuru İzleme’ye tıklayarak halledebiliriz. Banka, kredi ya da diğer başvurular ile ilgili bilgileri 45 gün boyunca sorgulama yapabilecek şekilde internet bankacılığı ekranında tutmakta ve saklamaktadır. Ayrıca kredi kartımızın red ile sonuçlanması halinde “Red Nedeni” kolonunda yer alan linke tıklamamız da yeterli olmaktadır.

Şubeden Başvuru Sonucu Öğrenme

Yapıkredi kredi başvuru sonucu öğrenme için banka şubelerine giderek bankanın bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşebiliriz. Banka görevlisine gerekli talebimizi ileterek TC kimlik numaramız ile sorgulama işlemini gerçekleştirebiliriz. Diğer bir alternatif ise Yapıkredi müşteri hizmetleri çağrı merkezini aramaktır.

Bütün bu kanalların yanında Yapıkredi ürün başvuru süreçlerinde başvurumuzu yaparken belirttiğimiz cep telefonuna da onay veya red durumumuzu mesaj olarak iletmektedirler. Başvuru süreçlerinde telefon bilgimizi doğru yazmamız halinde sonucu öğrenmek için ayrıca sorgulama yapmadan da durum ile ilgili bilgilendirme mesajı alabiliriz.

Görüldüğü gibi Yapıkredi Bankasına yaptığımız başvuruların sonucunu öğrenme oldukça kolay ve pratik şekillerde halledilmektedir. Fazla çabaya gerek kalmadan bilgilendirme mesajı bile gönderilmektedir.

Scroll to Top