Ziraat Bankası Başakkart ve Özellikleri

ziraat basakkart e1500302972604

150 yılı aşkın geçmişi ile birlikte Ziraat Bankası, her geçen gün çiftçinin hayatını kolaylaştırabilmek için destek vermeye devam ediyor. Tarımsal faaliyetlerine bir finansman bulmak isteyen çiftçiler yıllardır güvendikleri banka olan Ziraat Bankası’na başvurarak Tarım Bankacılığı kapsamında sunulmuş olan birbirinden farklı ve uygun koşullar ile sizlere kredi sunmaya devam ediyor. Yalnız kredi fırsatı ile değil aynı zamanda Başakkart ile birlikte çiftçiler için bir başka fırsat daha sunuyor. Böylelikle kurulduğu günden beri tarım ve çiftçiler için verdiği desteğe son gaz devam ediyor.

Başak Kart ile birlikte çiftçiler darı, tahıl, yem, zirai ilaç ve buna benzer tarım faaliyetlerinde ihtiyaç duyulan birçok farklı şey satın alınabiliyor. Üstelik bu kart sayesinde veterinerlik hizmeti dahi alabilmeniz mümkün oluyor. Yalnızca tarımsal faaliyetlerde kullanılabilmesi için üretilmiş olan bu kart, bir kredi kartı görevi görmüyor. Bununla birlikte bu kartı gerek ATM’ler, gerek Ziraat Bankası ile anlaşma yapmış olan tarım hizmet ya da ürünü tedarik eden iş yerlerinde kullanabilmeniz mümkün. Bugün ise sizlere Ziraat Bankası Başakkart ve Özelliklerinden bahsedeceğiz.

Ziraat Bankası Başakkart Nedir?

Başakkart ile birlikte tarımsal faaliyetler sırasında ihtiyaç duyulan yem, ilaç, fide, balıkçılık, arıcılık, gübre, mazot ve tohum gibi malzemeleri kolay bir şekilde ve sizlere özel olarak sunulmuş olan benzersiz fırsatlar ile almanız mümkün oluyor. Ziraat Bankası, Başakkart ile birlikte işletmelere destek, üretime ise bereket dağıtıyor.

Ziraat Bankası Başakkart’ın Özellikleri Nelerdir?

Şimdi sizlerle birlikte Ziraat Bankası tarafından çıkartılmış olan Başakkart’ın özelliklerine bir göz atacağız.

 • İlaç gübre, mazot, yem, fide ve tohum gibi birçok farklı tarımsal girdiyi satmakta olan Ziraat Bankası üye iş yerlerinden alışveriş yapabilir, bu alışverişleri kredi çekerek gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey Başakkart ile anlaşması olan üye iş yerleri tarafından sunulmuş olan fırsatlardan faydalanmak olur.
 • Yukarıda bahsi geçen amaçlar doğrultusunda Başakkart kullanılarak satın alınacak ola kredi, beş aya kadar varan faizsiz dönem avantajı ile kullanılmayı bekliyor!
 • Ziraat Bankası şubeleri üzerinden çalışma saatleri dahilinde ya da 7 gün 24 saat boyunca Ziraat Bankası başta olmak üzere herhangi bir bankaya ait olan ATM’ler aracılığı ile nakit avans çekmeniz mümkün.
 • Düşürme ya da çaldırma riskinden kurtulmanız mümkün olur.
 • Hasat zamanına göre ödemelerinizi ne zaman yapacağınız belirlemeniz mümkün.
 • Kullanmak istediğiniz kredileri kullandığınız gün kadar faiz ile geri ödersiniz.
 • Başakkart ve Ziraat Bankası müşterilerine özel olarak sunulmuş faiz oran fırsatlarından faydalanmanız mümkün olur.
 • Başakkart’ı bir banka kartı olarak kullanabilirsiniz.
 • Başakkart kredi kartı olarak kullanılamaz.
 • Destekleme ödemeleri ve Toprak Mahsulleri Ofisi ödemelerine Başakkart sayesinde ulaşmanız mümkün olur.
 • Büyükbaş Hayvan Besiciliği yapan kişilerin on ve üzeri baş küpelendirmesi, en fazla 18 aylık erkek hayvanlar ve en az üç ay boyunca Türkvet veri tabanına kayıt olmak şartı ile birlikte Damızlık Etçi Sığır Yetiştiriciliği hususunda on ve üzeri etçi Simental, Angus, Limuzin, Şarole ya da Hereford cinsi Saf ırk sertifikasına sahip olan ve Damızlık Belgesi yer alan hayvanlar ile indirimli faiz oranlarından faydalanmanız mümkün.
 • Başakkart, tarımsal hizmet ya da girdilerin faizsiz dönem avantajı ile birlikte satın alınabilmesini sağlar.
 • Başakkart, tarımsal kredi limiti ile ilişkilendirilmiş olan bir banka kartı olarak da bilinir..
 • Başakkart başvurusu sırasında ya da başvurudan sonra kart için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.
 • Başakkart üye iş yerlerinden Ziraat Bankası POS cihazları kullanılarak tarımsal girdi satın alınması mümkün olur.
 • Ziraat Bankası ATM ya da Şubelerini kullanarak nakit para çekmeniz mümkün.

Ziraat Bankası Başakkart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başakkart başvurularını gerçekleştirmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri tek başvuru kanalı Ziraat Bankası şubeleri olduğu için dilerseniz aşağıda yer alan linke tıklayarak kendinize en yakın Ziraat şubelerini öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerine ikametgah belgesi, tarımsal faaliyet ile uğraştığınız gösteren belgeler, nüfus cüzdan fotokopisi ve buna benzer kişisel evraklar ile birlikte gitmeniz ve başvuru yapmanız halinde, başvurunuzun onay alması halinde en kısa süre içinde ikamet ettiğiniz yere ya da başvuru yaptığınız Ziraat Bankası şubesine kartınız yollanır. Üstelik bunun için herhangi bir miktarda ücret ödemeniz de gerekmez.

Ziraat Bankası Başakkart Nasıl Kullanılır?

Fakat Başakkart’ın bir kredi kartı olmadığını ve Ziraat Bankası ile anlaşması olmayan işletmeler haricinde herhangi bir yere giderek kullanılamayacağını da aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Bu kart ile birlikte yalnızca anlaşmalı benzinlik ya da işletmelerden tarımsal hizmet ya da ürün alışverişi yapmanız mümkün olur. Bunun dışında gündelik alışverişlerinizde bu kartı kullanmanız mümkün olmaz. Bu sayede Başakkart kullanarak aşırı harcama yapma ve bu sebepten dolayı da borç altına girme gibi bir derdiniz olmaz.

Ziraat Bankası Başakkart Limit

Kart başvurusu onaylanan kişiler 1.000 TL ve 100.000 TL aralığında bir limite sahip olur. Yapılacak olan masraflar ve ihtiyacınız olan miktara göre bir limiti kartınıza yüklemeniz gerekir. Zira bir kredi kartı olmayan ve banka kartı özellikleri taşıyan Başakkart’ın limiti, sizin kartın içine yüklediğiniz para kadar olur. Bu sebeple de kart başvurusu yapmadan önce masraflarınız hesaplamanızda da fayda bulunuyor. Bununla birlikte dilerseniz masraflarını yeteri kadar karşılayamadığınız takdirde Ziraat Bankası Başakkart limit arttırma işlemlerini gerçekleştirmeniz de mümkün. Bunun için yapmanız gereken şey, ortaya çıkan yeni masrafları göstermekte olan belgeler doğrultusunda kendinize en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurmak ve kart limiti arttırma talebinde bulunmak olur. Bu noktada banka daha önce yapmış olduğunuz harcamaları ve bu harcamaların ödemelerinin ne zaman yapıldığını kontrol eder. Ödemelerini geciktirmemiş bir müşteri olmanız halinde limit arttırma işlemleri büyük olasılıkla kabul edilir.

Ziraat En Yakın Şube İçin TIKLAYINIZ!

Tarımsal Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tarımsal kredi başvurularını yapmak isteyen kişiler işletmeleri, şirket merkezleri ya da ikamet ettikleri bölgelerde yer alan ve tarımsal kredi açma yetkisine sahip olan Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile bu işlemleri gerçekleştirebilir. Bunun için de yukarıda yer alan link sayesinde kendinize en yakın şubeyi bulabilirsiniz.

Scroll to Top