Ziraat Bankası Borçlu Cari Hesap Kredisi

Ziraat Bankası Iban Numarası Öğrenme

Günümüzde bankalar aracılığı ile birçok işimizi kolay ve hızlı bir şekilde yapmamız mümkün olmuştur. Bankaların hayatımızdaki yerinden bahsedecek olursak, eskiden şubelere giderek elektrik, su, telefon faturalarımızı ödüyorduk. Fakat şu an şubelere gitmemize gerek kalmadan faturalarımızı ödememiz mümkündür. Eğer bankamıza otomatik ödeme talimatı verirsek, fatura ödeme günümüz geldiğinde bizim hiçbir yere gitmemize gerek kalmadan faturamız ödenecektir. Bankaların bu hizmeti oldukça fazla kullanılmaktadır. Yoğun iş temposunda fatura ödeyecek zamanı bulamayanlar ve son ödeme tarihini geciktirenler bu yöntem sayesinde fatura ödeme derdinden kurtulmuş oldu.

Bankalar bize ihtiyacımız olduğunda nakit para imkanı da sunmaktadır. Acil olarak nakit paraya ihtiyacımız olduğunda bankalar bize kredi verebilmektedir. Bankaların kredi vermek için aradığı bazı şartlar bulunmaktadır. Bankaların aradığı şartları sağladığınız sürece istediğiniz miktardaki krediyi banka size verecektir. Bankalar yapacağımız işlemler için bize farklı kanallar sunmaktadır. Örneğin bankanın şubesinden yapabildiğimiz işlemleri internet bankacılığı üzerinden de yapabiliriz. İnternet bankacılığını kullanarak şubeye gitmeden, zamandan ve paradan tasarruf yapabiliriz. Bankanın telefon bankacılığı hizmetini kullanarak da işlemlerimizi yapmamız mümkündür. Telefon bankacılığı ile müşteri hizmetlerine bağlanarak istediğimiz işlemi söyleyerek ya da varsa sorularımıza cevap arayarak banka ile iletişime geçmemiz mümkündür.

Son yıllardaki Ziraat Bankası gelişiminden ve faaliyetlerden bahsedecek olursak, Ziraat Bankası 2014 yılında kurumlar vergisi rekortmeni olmuştur. Yine aynı yıl içinde Ziraat Katılım Bankası, Ziraat Bank Azerbaycan ASC, Ziraat Bank Montenegro AD faaliyete başlamıştır. Ziraat Bankası Avrupa’nın en sağlam 2.bankası seçilmiştir. 2016 yılında ise Ziraat Bankası Türkiye’nin en sevilen banka markası seçilmiştir. Yine 2016 yılında Ziraat Finans Grubu’nun Yeni Üyesi Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. faaliyetlerine başlamıştır. 2017 yılında ise Ziraat Bankası Türkiye’nin banka değerini en çok arttıran banka markası haline gelmiştir. Her yıl başarısını arttıran Ziraat Bankası günümüzde en çok tercih edilen bankalardan biri olarak bilinmektedir.

Borçlu Cari Hesap Kredisi Nedir?

Borçlu cari şeklinde bilinen ve kullanılan cari hesap sözleşmesi hükümlerine tabi olan kredilerdir. Borçlu cari hesap kredileri, firmaların kısa bir süre içinde nakit ihtiyacı olduğunda bu nakit ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak kullandırılmaktadır. İstenilen zamanda ve miktarda para çekme olanağı sağlayan kredilerin faizleri üçer aylık dönemler şeklinde, anapara ise belirlenen vade içerisinde istenildiği tarihlerde ödenebilmektedir.

Ziraat Bankası borçlu cari hesap kredisi ile işletmenin nakit ihtiyacını karşılayabilmek adına 12 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Borçlu cari hesap kredisi ile paranız uygun faiz oranları ile ve istediğiniz şekilde ödeme seçenekleri ile sizin kullanımınıza hazırdır. Borçlu cari hesap kredisinin özelliklerinden bahsedecek olursak, maksimum vadesi kredinin ilk kullanım tarihinden itibaren 12 aydır. Buna ek olarak, BCH kredilerine devre sonlarında yani mart, haziran, eylül ve aralık sonu olmak üzere vade sonunda ve hesap kapanışında faiz tahakkuku yapılmaktadır.

Ziraat Bankası borçlu cari hesap kredisine başvurmak istiyorsanız en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz. Size en yakın Ziraat Bankası şubesinin nerde olduğunu bilmiyorsanız Ziraat Bankası online şubesine giriş yapabilirsiniz. Ziraat Bankasının internet bankacılığını kullanarak size en yakın Ziraat Bankası şubesinin yerini öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası internet şubesini kullanarak birçok işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Örneğin havale işleminizi bankanın internet şubesini kullanarak yapmanız mümkündür. Ziraat Bankasına yöneltmek istediğiniz bir sorunuz varsa ya da herhangi bir konu hakkında bilgi almak istiyorsanız Ziraat Bankası resmi internet sayfası üzerinden erişebileceğiniz iletişim bilgileriyle Ziraat Bankası ile iletişime geçebilirsiniz.

En Yakın Ziraat Bankası Şubesi için TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası Online İşlemler için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top