ZİRAAT BANKASI KREDİ KARTI BORCU SORGULAMA

ziraat bankası kredileri

Ziraat Bankası ülkemizin devlet destekli hizmet sunan bankalarından birisidir. Ziraat Bankası birçok banka gibi kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı borcu sorgulama işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi bu yazımın devamında sizlere anlatacağız.

Herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sinden Ziraat Bankası kredi kartınız yanınızda olmak koşulu ile ATM’ye kartınızı işleme koymanız durumunda kredi kartı borcunuzu güncel bir şekilde görebilirsiniz. Kredi kartı borcu ödemenizi dilerseniz o an nakit ödeme seçeneği ile nakit ödeyebilir veyahut herhangi bir vadesiz hesabınızda ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz bunun yanında Ziraat Bankası’na kredi kartı borcunuzu ödemesi için herhangi bir hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Tüm bu işlemler sizleri uzun ve uğraştırıcı geliyor ise eğer bir Ziraat Bankası internet şubesi hesabınız var ise yani Ziraat Bankası internet şubesine kayıtlı iseniz internet aracılığı ile Ziraat Bankası’nın online hizmet servisi ile kredi kartı borcu ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Şubesi aracılığı ile kredi kartınızla yaptığınız harcamaları, hesap özetini, mevcut bakiyenizi gibi birçok işlem detaylarınıza ulaşabilirsiniz. Yani kısacası internet sayesinde herhangi bir ATM’ye gitmenize gerek kalmadan kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz ve detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere Ziraat Bankası kredi kartı borcu sorgulama işleminin internet şubesi aracılığı ile nasıl gerçekleştirildiğini açıklayacağız.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı borcu sorgulama işlemini internet aracılığı ile gerçekleştirmek için bilgeniz gereken bilgiler şu şekildedir;

  • Müşteri numaranızı bilmeniz gereklidir.
  • Müşteri şifrenizi bilmeniz gereklidir.
  • İnternet şubesine kayıt olurken kullandığınız cep telefon numaranızın aktif olması ve telefonunuz yanınızda bulunması gerekmektedir. Çünkü müşteri numaranızı ve müşteri şifrenizi girdiğinizde sizlere bir SMSşifresi gelecektir.
  • İnternet şubesini kullanmaya başladığınızda belirlediğiniz parolanızı bilmeniz gereklidir.

Tıklamış olduğunuz bağlantı Ziraat Bankasının resmi internet sayfasıdır ve aşağıdaki görselde yer alan bir sayfadır.

ziraat2

İnternet şubesine bağlanıp Ziraat Bankası kredi kartı borcu sorgulama işlemini gerçekleştirmek için “Bireysel” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Eğer bir İnternet şube hesabınız yok ise yapmanız gereken işlem aşağıdaki görselde de belirttiğimiz gibi “Online Başvuru” seçeneğinden bir Ziraat Bankası internet şubesi hesabı açabilirsiniz.

ziraat3

Ziraat Bankası kredi kartı borcu sorgulama için internet şubesi açtınız ve “Bireysel” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki görsele benzer bir pencere ile karşılaşacaksınız bu pencerede yukarı sizlere internet şubesi için gerekli bilgiler adıyla paylaştığımız bilgileri bilmeniz ve gerekli alanlara bu bilgiler girmeniz gerekmektedir.

ziraat4

İnternet şubesine kayıt oldunuz ve internet şubesine girişi tam olarak gerçekleştirmediniz varsayalım bu durumda kırmızı çerçeve içerisine almış olduğumuz “YARDIM VİDEOLARI” seçeneğine tıklayarak internet şubesine giriş işleminin nasıl gerçekleştiğini videolu anlatım ile izleyebilirsiniz. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra kredi kartları bölümünden Ziraat Bankası kredi kartı borcu sorgulamanızı yapmış olacaksınız ve borcunuzu herhangi bir Ziraat hesabınızdan ödeyebileceksiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top