Ziraat Bankası Şube Kodu

ZİRAAT BANKASI Ziraat Bank Logo 1
Ülkemizde yerli veya yabancı sermayeli 50 den fazla banka bulunmaktadır. Bu bankalar müşterilerin üstün hizmet vermek amacı ile faaliyetlerini sürdürmektedirler. Bizler mali işlerimizde sorumlu olması için bankalardan yardım alıyoruz. Neredeyse tüm mali işlemlerimizi bankaların güvenirliği ile yapmaya da özen gösteriyoruz. Bankalar müşterilerine ulaşabilmek için de her türlü iletişim yolunu kullanmaktadır. Bankalar il ve ilçelerde bulunan merkez ve şubeleri ile müşterilerine bankacılık hizmeti veriyorlar. Bunun yanında bazı mahallelerde yerleştirdikleri ATM ler ile de müşterilerine hizmet verebiliyorlar.
Bankalar teknolojiyi de son derece güncel kullanan sektörlerden biridir. Teknolojinin bunca yaygınlaşması ile kendi sistemlerini de teknoloji yardımı ile dijital ortama aktarmak konusunda en iyiler. Bu teknolojiyi kullanarak bankalar kendi online siteleri aracılığı ile internet bankacılığı hizmeti veriyorlar. Bunun yanında birçok banka akıllı telefonlarda kullanılan mobil uygulamalar ile de bankacılık ürün ve hizmetlerinden faydalanılması için olanak sağlıyor. Son olarak da telefon bankacılığı hizmeti ile 7 gün 24 saat ulaşılabilmeyi de sağlayan bankalar bizlere hizmet vermek konusunda birçok sektöre göre gerçek anlamda daha iyi durumdalar. İşte bankacılık sektöründe yer alan bir banka Ziraat Bankasıdır.
Ziraat Bankası ülkemizde yer alan en eski ve köklü bankalardan biridir. 1900 yılları öncesinde temelleri atılan Ziraat Bankası o günden bu güne hala faaliyetlerini sürdürmektedir. Ziraat Bankası bir kamu bankası olarak hayatına başlayan ve yurt içinde hala devletin bankası olarak faaliyetlerini sürdüren bir bankadır. Uzun yıllardır bu sektörde yer alması ve alandaki tecrübesi ile köklü ve değerli bir banka olan Ziraat Bankası ülkemizde müşteri portföyü olarak da oldukça geniş bir bankadır. Ziraat Bankası özellikle kamu çalışanları, emekliler ve öğrencilerin sıkça tercih ettiği bir banka olmasının yanında kolay erişebilmesi işlemlerin hızlılığı ve kart aidatlarının uygunluğu sebebi ile diğer müşteriler tarafından da sıkça tercih ediliyor. Ziraat Bankası ülkemizde her yerde şubesi bulunan nadir bankalardan biridir. Kimsenin kolay kolay gidemeyeceği yerlerde dahi devlet eli ile Ziraat Bankası şubeleri veya ATM leri bulunuyor. Ülkemiz vatandaşların bu alandaki ihtiyacını karşılamak amacı ile hizmeti en ücra köşelere dahi taşımaktadır. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankasına ait  önemli bilgileri ve Ziraat Bankası şubelerin yeri ve kodlarını paylaşacağız. Bu amaçla bilgi alabilmek için aşağıda sizler için hazırladığımız Ziraat Bankası şube kodu yazısını okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Şube Kodu

Ülkemizin köklü bankalarından biri olan Ziraat Bankasının ülke genelinde 81 ilde toplam 1798 şubesi bulunuyor. Bu şube oranı ile ülke genelinde şube sayısı olarak lider konumdadır. Her şubeye atanmış bir adet şube kodu bulunmaktadır. Aynı şehirde vaya başka şehirden yapacağını işlemlerde Ziraat Bankası ait şubeye işlem yapabilmek için Ziraat Bankası şube kodunu bilmeniz gerekir. Aksi halde işlem yapmak istediğiniz kişi ve kuruma ait bilgilere erişmeye bilirsiniz. Ziraat Bankasının şubeleri mesai saatleri içerisinde gerek yerinde gerek de internet üzerinden hizmet vermektedir. Bazı havale ve EFT işlemlerini hafta içi ve mesai saatleri içinde yapmanız gerekebilir.
Ziraat Bankası çalışma saatleri aşağıdaki gibidir.
Ziraat Bankası mesai saatleri :
Sabah: 09:00 – 12:30
Öğle Arası: 12:30 – 13:30
Öğlen: 13:30 – 17:30
Hafta sonu: kapalı
Bu saatler içerisinde şubelere gidebilir, online olarak işlem yapabilir ya da şubelere ait bilgileri sorgulayabilirsiniz.
Ziraat Bankası müşterileri telefon bankacılığı ile de Ziraat Bankası şube kodlarını öğrenebilirler. Bunun  için ücretsiz Ziraat Bankası telefon bankacılığı numarasını aramaları gerekir.
Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası aşağıdaki gibidir.
444 00 00 ya da  0850 220 00 00 numaralarından Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.
 Ziraat Bankası mesai saatleri içinde EFT ve yurtiçi para transferi işlemlerini yapılmasını sağlar. EFT ve yurtiçi para transferi işlemlerinde Ziraat Bankası  atanan banka kodu ” 0010” dur. Ayrıca uluslararası döviz transferi için bankanın SWIFT (BIC) kodu TCZBTR2A şeklindedir.
Sizler için aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak hangi ilde Ziraat Bankası şubesine ulaşmak istiyorsanız, bu sorgulama linki ile işlem yaparak ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Şube Kodlarına Erişmek İçin TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası Online Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top