Ziraat Kart Başvurusu

kart e1499964404448

Türkiye’nin en eski ve en iyi bankalarından biri olan Ziraat Bankası yüz yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da hizmet vermekte olan Ziraat Bankası; kredi kartları, banka kartları, konut kredileri, mobil, internet, telefon bankacılığı hizmetleri ile müşterilerinin karşısına çıkmaktadır. Ziraat Bankası müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip olup global hizmet anlayışını da benimsemektedir. Hızlı, güvenilir, kaliteli, esnek, sürdürülebilir, gelişime ve yeniliğe sürekli açık olan hizmet anlayışı Ziraat Bankasının kurulduğu tarihten itibaren günümüze gelmesindeki en önemli prensipleri olarak nitelendirilebilir.

Bu yazımızda Ziraat Bankası kartlarından olan Ziraat Kart’a nasıl sahip olabilirsiniz, Ziraat Kartın sunduğu hizmetler, taşıdığı özellikler ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ziraat Kart Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle belirtelim ki Ziraat Kart sahibi olduğunuz zaman herhangi bir kart aidat ücreti ödemeden kartınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu anlamda müşterisinin cebini daha çok düşünen Ziraat Bankası sunmuş olduğu hizmetleri karşısında aidat adı altında ücret talep etmemektedir. Ziraat Kart kredi kartının özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

 • Ziraat Kartınız ile yurt içinde ve yurt dışında rahatlıkla alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Alışverişlerinizi yapabilmeniz için Visa ambleminin geçerli olduğu mağazaları tercih etmeniz gerekmektedir.
 • Nakit avans çekebilirsiniz. Anında nakit ihtiyacınızı karşılamak için bulunduğunuz en yakın yerdeki banka ATM’lerine ve şubelerine başvurabilirsiniz.
 • Nakit ihtiyaçlarınız için Ziraat Bankası İnternet Şubesine de başvurabilirsiniz. İnternet şubesini kullanabilmek için bir internet bankacılığı şifresine ihtiyacınız vardır. Bu şifreyi yine 0850 220 00 00 numaralı Çağrı Merkezini arayarak edinebilirsiniz.
 • Ziraat Kartınızın hesap özeti bilgileri e-posta adresinize ve kısa mesaj olarak cep telefonunuza gelir.
 • Ziraat Kart kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerden puan kazanamamakta ve alışverişlerinizi taksitlendirememektesiniz.
 • Ziraat Kart Kredi kartı borcunuzu,  şubelerden otomatik ödeme talimatı vererek ödeyebilirsiniz. Bunun dışında kart borcunuzu; EFT yaparak, 0850 220 00 00 numarayı arayarak telefon bankacılığı, internet ve mobil şube aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz.
 • Dönem borcunuzu belirtilen oranda ödeyerek geri kalanını kredilendirebilirsiniz. Dilerseniz kredilendirme konusunda kısaca bilgi verelim. Kredilendirme, bankaların müşterilerine ödeme kolaylığı sağlamak için kart borçlarını, borç tutarına göre ve belirli süreli olmak kaydıyla taksitlendirme işlemidir. Yani kredi kartınızın ödeyemediğiniz kısmını taksitler halinde ödeyebilme imkanıdır. Örneğin, bu ay Ziraat Kartınızın toplam borcu 2.500 TL olsun. Bu borcun asgari ödeme tutarı 1.000 TL olsun. Siz bu asgari tutarı yatırabildiniz ve geriye 1.500 TL borcunuz kaldı. O halde bu 1.500 TL’yi bankanızla görüşüp ödeme gücünüze de bağlı olarak 3 eşit taksite böldürerek aylık 500 TL olmak üzere zorlanmadan rahatlıkla ödeyebileceksiniz.
 • Ziraat Kart kredi kartınızın son ödeme tarihini ve hesap kesim tarihini kendiniz belirleyebilirsiniz.
 • Bunların dışında Ziraat Kartınızı, İnternet Şubesine tanımlattığınız zaman kredi kartınıza bağlı ayrı bir sanal kart oluşturabilirsiniz. Ziraat sanal kartınızı internet üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Ziraat Karta Nasıl Başvuru Yapılır?

 • Ziraat Kart kredi kartına başvuru yapmak için bulunduğunuz ildeki size en yakın Ziraat Bankasına giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bir diğer başvuru seçeneği ise Ziraat Bankasının internet sitesi üzerinden yapacağınız başvurudur. Bunun için linke tıklayarak hemen bilgilerinizi doldurup başvuru işleminizi başlatabilirsiniz. Detaylı ve resimli başvuru şekli ise şöyledir:

Ziraat Bank web adresine gidiniz. Ardından Bireysel butondan Başvurular kısmına tıklayınız.

1 1 e1499961895896

Daha sonra açılan sayfanın sol tarafındaki başlıklardan Kredi Kartı butonuna oradan da Kredi Kartı Hemen Başvur butonuna tıklayarak açılan sayfadan bilgilerinizi doldurup başvuru işleminizi gerçekleştiriniz.

2 1 e1499963135106

Ziraat Kart Limit Arttırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Kart kredi kartına sahip olduktan sonra eğer limitinizi yeterli bulmuyorsanız limit arttırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra eğer banka uygun görürse Ziraat Kartınıza ilişkin limit arttırma işleminiz başarıyla sonuçlanmış olur. Ziraat Kart limit arttırma işlemini; şubelerden ve internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden limit arttırma işlemi şöyledir.

 • Ziraatbank internet adresine gittikten sonra Bireysel butondan Başvurular kısmına tıklayın. Ardından açılan sayfadan Kredi Kartı kısmından Limit Srtış Hemen Başvur bölümüne tıkladıktan sonra yine açılan sayfadan bilgilerinizi girdikten sonra Limit Arttırma başvurunuzu yapınız.

5 e1499964134785

Scroll to Top